Obligatiebeleggers zien Air France-KLM weer zitten
PARIJS (ANP) - Air France-KLM heeft 800 miljoen euro opgehaald door nieuwe leningen uit te zetten. De luchtvaartcombinatie wil de opbrengst van de obligaties onder meer gebruiken om een deel van de staatssteun terug te betalen die Nederland en Frankrijk vorig jaar verschaften.
De uitgifte van obligaties lijkt een succes te zijn geweest. Aanvankelijk mikte het Frans-Nederlandse concern op een opbrengst van 600 miljoen euro. Een zakenbankier meldde aan persbureau Reuters dat er voor 2,2 miljard euro werd ingetekend voor de schuldpapieren.
Naast het geleidelijk terugbetalen van overheidssteun gebruikt Air France-KLM de 800 miljoen euro ook voor het aflossen van andere schulden. Over leningen van 300 miljoen euro betaalt het concern 3 procent rente en voor de overige 500 miljoen euro net geen 3,9 procent.
Air France-KLM is net als vrijwel alle andere luchtvaartmaatschappijen hard getroffen door de coronapandemie, doordat internationaal reizen vrijwel onmogelijk werd door negatieve reisadviezen. Frankrijk en Nederland schoten in 2020 te hulp met in totaal 10,7 miljard euro aan leningen en garantstellingen voor krediet. Frankrijk zette eerder dit jaar al een uitstaande schuld om in aandelen, Nederland onderhandelt nog over extra steun voor KLM.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.
6 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de importheffingen voor Zwitserland heeft verlaagd nadat Zwitserse bedrijven, waaronder Rolex, daarom hebben gevraagd, maar dat ze zo weer kunnen stijgen. Dat zei hij tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos.
14 minuten geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde is weggelopen van een diner op het World Economic Forum (WEF) toen de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zich negatief uitliet over Europa. Dat melden ingewijden.
41 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten geopend na de forse verliezen een dag eerder door zorgen over de spanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie over Groenland. Bij de bedrijven op Wall Street stond Netflix bij de dalers na de kwartaalcijfers die de streamingdienst presenteerde.
42 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een deel van de Nederlandse Europese parlementariërs is tevreden over uitstel van stemming over het Mercosur-verdrag, een ander deel vindt het juist een gemiste kans. In een nauwe stemming van 334 voor- en 324 tegenstanders stemde het EU-parlement er woensdag voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen voor te leggen aan het EU-hof. Daarmee is de stemming in het parlement over de deal met anderhalf tot mogelijk twee jaar uitgesteld.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Greenpeace toont zich opgelucht nu het Europees Parlement heeft besloten de zogeheten Mercosur-handelsdeal ter beoordeling voor te leggen aan het Europees Hof. Volgens de klimaatorganisatie moeten de Europese Commissie en de nationale regeringen de bezwaren serieus nemen.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft een wetsvoorstel gepresenteerd dat telecombedrijven in de EU makkelijker en langduriger toegang moet geven tot glasvezel- en mobiele netwerken. Daarmee wil Brussel investeringen in sneller en betrouwbaarder internet stimuleren, de regels voor telecomaanbieders eenvoudiger maken en ze beter op elkaar afstemmen.
2 uur geleden