Obama's omlijsten benoeming Biden tot presidentskandidaat
WASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - Voormalig Amerikaans president Barack Obama en zijn vrouw Michelle omlijsten de benoeming van Joe Biden tot presidentskandidaat van de Democratische partij. Michelle houdt een toespraak op de eerste dag van de speciale bijeenkomst van de Democraten volgende week in Milwaukee (Wisconsin). De conventie eindigt drie dagen later, op 20 augustus, met een speech van Biden waarin hij zijn nominatie aanvaardt.
Barack Obama spreekt op 19 augustus. Ook de Clintons zijn uitgenodigd: de voormalige president Bill en zijn vrouw Hillary, die vier jaar geleden de presidentsverkiezingen verloor. Andere prominente gastsprekers zijn onder anderen senator Bernie Sanders, die ook deze keer tevergeefs een gooi deed naar de nominatie, en gouverneur Andrew Cuomo uit New York.
Op 19 augustus is ook de speech gepland van de vrouw die de Democratische vicepresident moet worden, de zogenoemde running mate van de presidentskandidaat. Wie het wordt, heeft Biden nog niet bekendgemaakt. Wel dat het een vrouw zal zijn. Volgens Amerikaanse media heeft Biden inmiddels zijn keuze gemaakt. Maar het is nog onduidelijk wanneer hij daarmee naar buiten komt. Dat kan later dinsdag zijn, of een van de komende dagen.
Normaal komen talrijke gedelegeerden en andere gasten naar een conventie. Maar door de coronacrisis vindt een groot deel nu op afstand op internet plaats. Zo zal Biden niet naar Milwaukee reizen, maar zijn toespraak in zijn eigen staat Delaware houden. De 77-jarige Democraat, vicepresident onder Obama, moet het op 3 november opnemen tegen president Trump van de rivaliserende Republikeinen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
1 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
2 uur geledenWISMAR (ANP) - De Duitse organisatoren van de reddingsactie voor walvis Timmy blijven hoop houden dat het dier bevrijd kan worden. De bultrug heeft "een reële kans om daar weg te komen", zei dierenarts Janine Bahr-van Gemmert tijdens een persconferentie.
4 uur geleden