Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Obama: Republikeinen begeven zich op een 'gevaarlijk pad'

Obama: Republikeinen begeven zich op een 'gevaarlijk pad'

WASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans president Barack Obama heeft ernstige beschuldigingen geuit tegen Republikeinen die, ondanks zijn electorale nederlaag, zittend president Donald Trump blijven steunen. Wat hem meer zorgen baart dan de ongegronde beschuldigingen van verkiezingsfraude, is het feit dat andere Republikeinen tegen beter weten in meedoen. Dat zegt Obama in vooraf gepubliceerde fragmenten uit een interview dat CBS News zondag volledig wil uitzenden. "Het is een volgende stap om de legitimiteit niet alleen aan de nieuwe regering-Biden te ontzeggen, maar ook aan de democratie als geheel. En dat is een gevaarlijk pad."

Trump heeft zijn nederlaag nog niet toegegeven aan Democraat Joe Biden en presenteert zichzelf als slachtoffer van systematische verkiezingsfraude, hoewel daar geen bewijs voor is. In een reactie op de beweringen van Trump zei Obama: "Gedeeltelijk lijkt de oorzaak te zijn dat de president niet van verliezen houdt en nooit een nederlaag toegeeft."

Tot dusverre hebben maar weinig Republikeinen Biden publiekelijk erkend als winnaar van de verkiezingen. Integendeel, de leiders van de partij - zoals de leider van de Republikeinen in de Senaat Mitch McConnell - steunen de pogingen van Trump om de overwinning van Biden aan te vechten.

Meer uit Buitenland

Merz: steun aan Israël is 'kernprincipe' voor Duitsland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.

56 seconden geleden
17 doden gevonden in migrantenboot bij Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.

1 uur geleden
Hamas bereid tot ontwapening bij einde Israëlische bezetting

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.

3 uur geleden
Merz prijst rol Jordanië in Gaza-oorlog

AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.

4 uur geleden
Zelensky ontmoet Europese leiders maandag in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.

6 uur geleden
Oekraïne valt Russische olieraffinaderij aan

KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.

6 uur geleden
Qatar meldt kritieke fase onderhandelingen over Gaza

DOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.

10 uur geleden