Obama publiceert memoires na de Amerikaanse verkiezingen
WASHINGTON (ANP/DPA) - Bijna vier jaar na het verlaten van het Witte Huis wil de voormalige Amerikaanse president Barack Obama het eerste deel van zijn memoires publiceren. Het boek 'A Promised Land' verschijnt op 17 november, twee weken na de Amerikaanse verkiezingen van dit jaar, kondigde uitgever Penguin Random House donderdag aan. Behalve in het Engelse verschijnt het boek die dag ook in 24 andere talen.
Obama schreef op Twitter dat hij in zijn boek een eerlijke balans wilde opmaken van zijn presidentschap. Bovendien werpt hij licht op de krachten waarmee de VS als natie worstelt, hoe verdeeldheid is te helen en de democratie voor iedereen kan werken.
Obama werd in november 2008 gekozen en in 2009 de eerste zwarte president die het Witte Huis betrad. In 2012 werd de Democraat herkozen.
De publicatiedatum voor het tweede en laatste deel van de memoires is nog niet bekend en zal op een later tijdstip worden bekendgemaakt, aldus de uitgever. De memoires van Obama's vrouw Michelle verschenen in 2018 al in de Amerikaanse boekhandels en werden bestsellers.
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
31 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
57 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
1 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
2 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
3 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
4 uur geleden