Obama feliciteert Trump met verkiezingsoverwinning
WASHINGTON (ANP) - Oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle Obama hebben Donald Trump gefeliciteerd met het winnen van de Amerikaanse presidentsverkiezingen.
"Dit is natuurlijk niet de uitkomst waarop we hadden gehoopt, aangezien we het over veel kwesties oneens zijn met de Republikeinen. Maar leven in een democratie betekent erkennen dat jouw standpunt niet altijd wint en een vreedzame machtsoverdracht accepteren", zegt Obama in een verklaring.
"Michelle en ik kunnen niet trotser zijn op vicepresident Harris en gouverneur Walz - twee buitengewone ambtenaren die een bijzondere campagne hebben gevoerd", vervolgt hij.
Volgens de voormalige president (2009-2017) laat de verkiezingsuitslag zien dat de Verenigde Staten "niet immuun" zijn voor de moeilijke omstandigheden waarmee democratische regeringsleiders in heel de wereld de afgelopen jaren te maken kregen. Hij noemde onder meer de coronapandemie en de inflatie als voorbeelden hiervan.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
6 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
7 uur geleden