Obama feliciteert Trump met verkiezingsoverwinning
WASHINGTON (ANP) - Oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle Obama hebben Donald Trump gefeliciteerd met het winnen van de Amerikaanse presidentsverkiezingen.
"Dit is natuurlijk niet de uitkomst waarop we hadden gehoopt, aangezien we het over veel kwesties oneens zijn met de Republikeinen. Maar leven in een democratie betekent erkennen dat jouw standpunt niet altijd wint en een vreedzame machtsoverdracht accepteren", zegt Obama in een verklaring.
"Michelle en ik kunnen niet trotser zijn op vicepresident Harris en gouverneur Walz - twee buitengewone ambtenaren die een bijzondere campagne hebben gevoerd", vervolgt hij.
Volgens de voormalige president (2009-2017) laat de verkiezingsuitslag zien dat de Verenigde Staten "niet immuun" zijn voor de moeilijke omstandigheden waarmee democratische regeringsleiders in heel de wereld de afgelopen jaren te maken kregen. Hij noemde onder meer de coronapandemie en de inflatie als voorbeelden hiervan.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - Als er echt noodzaak is voor mensen om te vluchten door de oorlog in het Midden-Oosten, "dan is er natuurlijk opvang" mogelijk in Nederland, zei premier Rob Jetten na afloop van een EU-top op Cyprus. Maar volgens hem is de hele EU het ermee eens dat zij niet meer de "ongecontroleerde migratie van de afgelopen jaren" aankan.
11 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin komt in december mogelijk naar de G20-top in het Amerikaanse Miami. De Verenigde Staten hebben Poetin uitgenodigd, zegt een Russische onderminister.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie heeft Iran gewaarschuwd dat de blokkade van Iraanse havens steeds verder wordt versterkt. De VS hebben al 34 schepen tegengehouden, verklaarde minister Pete Hegseth op een persconferentie. "Niemand vaart van de Straat van Hormuz naar waar dan ook in de wereld zonder toestemming van de Amerikaanse marine."
46 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is weer afgereisd naar Saudi-Arabië. Hij meldt op X dat hij daar gaat overleggen met de feitelijke leider van de rijke Golfstaat, Mohammed bin Salman. "Vandaag werken we verder aan onze afspraken met Saudi-Arabië over veiligheid, energie en infrastructuur."
2 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - China zet opnieuw de befaamde 'panda-diplomatie' in voor zijn geopolitieke belangen. De dierentuin in Atlanta maakte vlak voor een bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan Beijing bekend dat het twee reuzenpanda's uit China zal ontvangen.
2 uur geledenBERLIJN/LONDEN (ANP/RTR) - Europese NAVO-landen zeggen zich niets aan te trekken van vermeende Amerikaanse plannen om onvoldoende volgzame bondgenoten te straffen. Het Verenigd Koninkrijk laat zich niet onder druk zetten, aldus de Britse regering. En Spanje, een tweede mikpunt van de VS, hoeft volgens Duitsland niet te vrezen voor zijn NAVO-lidmaatschap.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi wordt volgens Pakistaanse bronnen vrijdagavond in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad verwacht. Hij komt met een delegatie om eventueel met de VS te onderhandelen. Een Amerikaans team is volgens de bronnen al in Islamabad om een nieuwe ronde onderhandelingen tussen Iran en de VS voor te bereiden.
2 uur geleden