Obama feliciteert Trump met verkiezingsoverwinning
WASHINGTON (ANP) - Oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle Obama hebben Donald Trump gefeliciteerd met het winnen van de Amerikaanse presidentsverkiezingen.
"Dit is natuurlijk niet de uitkomst waarop we hadden gehoopt, aangezien we het over veel kwesties oneens zijn met de Republikeinen. Maar leven in een democratie betekent erkennen dat jouw standpunt niet altijd wint en een vreedzame machtsoverdracht accepteren", zegt Obama in een verklaring.
"Michelle en ik kunnen niet trotser zijn op vicepresident Harris en gouverneur Walz - twee buitengewone ambtenaren die een bijzondere campagne hebben gevoerd", vervolgt hij.
Volgens de voormalige president (2009-2017) laat de verkiezingsuitslag zien dat de Verenigde Staten "niet immuun" zijn voor de moeilijke omstandigheden waarmee democratische regeringsleiders in heel de wereld de afgelopen jaren te maken kregen. Hij noemde onder meer de coronapandemie en de inflatie als voorbeelden hiervan.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
44 minuten geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
1 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
1 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
2 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
7 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
8 uur geleden