Obama feliciteert Trump met verkiezingsoverwinning
WASHINGTON (ANP) - Oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle Obama hebben Donald Trump gefeliciteerd met het winnen van de Amerikaanse presidentsverkiezingen.
"Dit is natuurlijk niet de uitkomst waarop we hadden gehoopt, aangezien we het over veel kwesties oneens zijn met de Republikeinen. Maar leven in een democratie betekent erkennen dat jouw standpunt niet altijd wint en een vreedzame machtsoverdracht accepteren", zegt Obama in een verklaring.
"Michelle en ik kunnen niet trotser zijn op vicepresident Harris en gouverneur Walz - twee buitengewone ambtenaren die een bijzondere campagne hebben gevoerd", vervolgt hij.
Volgens de voormalige president (2009-2017) laat de verkiezingsuitslag zien dat de Verenigde Staten "niet immuun" zijn voor de moeilijke omstandigheden waarmee democratische regeringsleiders in heel de wereld de afgelopen jaren te maken kregen. Hij noemde onder meer de coronapandemie en de inflatie als voorbeelden hiervan.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
1 minuut geledenHOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
5 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
5 uur geleden