
Obama en talkshowpresentatoren mogen Rusland niet meer in
MOSKOU (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama mag Rusland niet meer in. Hij wordt samen met vijfhonderd andere Amerikanen op een lijst gezet van mensen die voortaan geweerd worden. Ook een reeks Amerikaanse talkshowpresentatoren komt het land niet meer binnen.
Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het een reactie is op de Amerikaanse sancties tegen Rusland. De Verenigde Staten kondigden donderdag aan dat nog eens zeventig bedrijven uit Rusland of met Russische connecties worden afgesneden van Amerikaanse export. Daarnaast zijn driehonderd Russen op de sanctielijst gezet.
Op de Russische lijst staan veel politici en wetenschappers, maar ook een aantal grote namen uit de televisiewereld. Onder anderen de presentatoren Jimmy Kimmel, Stephen Colbert en Seth Meyers kunnen niet meer naar Rusland reizen. Ook bekende gezichten van de Amerikaanse zenders CNN, NBC en MSNBC staan op de lijst. Eerder kondigde Rusland al aan de acteurs Ben Stiller, Morgan Freeman en Sean Penn te weren.
Obama heeft in zijn tijd als president ook geregeld sancties opgelegd aan Rusland, bijvoorbeeld na de annexatie van de Krim en de inmenging in de Amerikaanse verkiezingen in 2016.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een akkoord met Nieuw-Caledonië aangekondigd. Het overzeese gebied blijft Frans, maar wordt wel een staat. "Een staat Nieuw-Caledonië binnen de Republiek: het is een keuze gebaseerd op vertrouwen", schreef de Franse president Emmanuel Macron op X, en prees het "historische" akkoord.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - In en rondom Barcelona is het leven flink ontregeld door zware regenval. Het treinverkeer in Catalonië werd kortstondig stilgelegd en enkele wegen werden afgesloten, omdat een groot deel van de regio in het noordoosten van Spanje getroffen was door stortregens, aldus autoriteiten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering is in gesprek met vijf door Republikeinen geleide staten om er nieuwe detentiecentra voor migranten te bouwen. Dat meldt minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem. De nieuwe faciliteiten worden volgens Noem gemodelleerd naar een detentiecentrum in Florida dat bekendstaat als Alligator Alcatraz.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Het tekort aan brandstoffen in de Gazastrook heeft een "kritiek niveau" bereikt. Daarvoor hebben zeven agentschappen van de Verenigde Naties zaterdag gewaarschuwd in een verklaring.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse autoriteiten zeggen opnieuw tientallen personen te hebben opgepakt die steun betuigden aan de verboden pro-Palestijnse groep Palestine Action. Dat gebeurde tijdens een demonstratie in de buurt van het parlementsgebouw. Actievoerders hadden borden meegenomen met teksten als 'Ik ben tegen genocide. Ik steun Palestine Action'.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - De VN-organisatie UNESCO heeft de zogenoemde sprookjeskastelen van de Beierse koning Ludwig II op de werelderfgoedlijst geplaatst. Het gaat om de kastelen Neuschwanstein, Herrenchiemsee en Linderhof, en het koninklijk huis op de Schachenberg in Beieren.
14 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran gaat op een andere manier samenwerken met het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA), aldus minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. "Onze samenwerking met het agentschap is niet gestopt, maar zal een nieuwe vorm aannemen", verklaarde de bewindsman tegenover diplomaten. Hij zei dat verzoeken om nucleaire installaties te inspecteren "per geval zullen worden beoordeeld".
14 uur geleden