Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Obama: Elizabeth liet mijn dochters rondrijden in gouden koets

Obama: Elizabeth liet mijn dochters rondrijden in gouden koets

LONDEN (ANP/DPA) - Barack Obama heeft in een eerbetoon aan de overleden Britse koningin Elizabeth verteld over zijn herinneringen aan hun gezamenlijke ontmoetingen. In een video op zijn Twitter-account vertelde Obama over zijn bezoeken aan Londen als Amerikaans president.

"Ze had niet vriendelijker of attenter kunnen zijn voor mij en Michelle," zei Obama over zijn eerste ontmoeting met de koningin, toen zijn echtgenote hem vergezelde.

Bij een later bezoek aan Londen werden Michelle en hun twee dochters op de thee uitgenodigd bij de koningin. "Ze bood de meisjes een ritje aan over het terrein van Buckingham Palace in de gouden koets", aldus Obama. "Deze vrijgevigheid en aandacht liet een diepe indruk achter op mijn kinderen", zei hij.

Recht door zee

Elizabeth deed hem veel aan zijn grootmoeder denken, zei Obama over de koningin. "Niet alleen qua uiterlijk, maar ook qua houding." De koningin was zeer welwillend, maar ook recht door zee en had een droog gevoel voor humor, aldus de voormalig president.

Obama zei een dag na het overlijden van Elizabeth al dat de Queen "de wereld betoverde". Haar heerschappij werd gedefinieerd door "gratie, elegantie en een onvermoeibare werkethiek". "Keer op keer werden we getroffen door haar warmte, de manier waarop ze mensen op hun gemak stelde en haar humor en charme", aldus voormalige president.

Meer uit Buitenland

Zelensky bedankt Trump en Congres voor nieuwe sancties Rusland

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.

1 uur geleden
Trump weert CNN, Politico en MSNOW uit het Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".

5 uur geleden
NYT: FBI stopte samenwerking met Canada deels om 9/11-rel

WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.

5 uur geleden
Verdachte seriemoordenaar vermomd als vrouw gepakt in Brazilië

JOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.

6 uur geleden
Syrië meldt arrestatie voormalige officieren om luchtaanvallen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.

6 uur geleden
Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

7 uur geleden
Drone slaat in bij Russische kerncentrale

WENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.

8 uur geleden