
Obama, Bush en Clinton willen zich voor de camera laten inenten
WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse presidenten Barack Obama, George W. Bush en Bill Clinton zijn bereid zich op termijn voor de camera te laten inenten tegen het coronavirus. Zo hopen ze hun landgenoten te laten zien dat vaccins veilig zijn, bericht CNN.
De stafchef van Republikein Bush zegt tegen CNN dat zijn baas contact heeft gezocht met Anthony Fauci en Deborah Birx, twee belangrijke medische adviseurs van de regering. "Als de tijd rijp is, wil hij doen wat hij kan om zijn medeburgers aan te moedigen om zich te laten inenten", zegt de stafchef.
Bush is volgens zijn stafchef absoluut bereid zich voor de camera te laten vaccineren als een coronavaccin is goedgekeurd door de toezichthouder. De oud-president wil wel wachten tot het middel ook is toegediend aan de groepen die daar als eerste aanspraak op kunnen maken.
Openbaar
Ook de woordvoerder van Clinton reageerde positief op een vraag of de Democraat zich publiekelijk wil laten inenten. "President Clinton zal absoluut een vaccin nemen zodra dat mogelijk is", benadrukt de zegsman. "En hij zal dat in het openbaar doen als alle Amerikanen op die manier aangemoedigd kunnen worden om hetzelfde te doen."
Obama, de voorganger van de huidige president Donald Trump, heeft in een interview aangegeven dat hij vertrouwen heeft in Fauci. "Dus als Anthony Fauci tegen me zegt dat het vaccin veilig is, dat we kunnen vaccineren zodat je immuniteit krijgt tegen Covid, dan ga ik het absoluut nemen", aldus de Democraat. "Dat doe ik misschien op tv of ik laat het filmen, zodat mensen kunnen zien dat ik de wetenschap vertrouw. Wat ik niet vertrouw is Covid krijgen."
Vertrouwen
Obama erkent dat sommige mensen misschien minder vertrouwen hebben in vaccins. "Maar het is een feit dat we dankzij vaccins geen polio meer hebben. En dat vaccins de reden zijn dat er geen grote aantallen kinderen meer overlijden aan mazelen en de pokken en ziekten die vroeger hele bevolkingsgroepen en gemeenschappen decimeerden."
De voormalige leiders moeten nog wel even geduld hebben. De Amerikaanse toezichthouder heeft nog geen coronavaccin goedgekeurd. Het Verenigd Koninkrijk deed dat deze week al wel.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/AFP) - De Amerikaanse Trump-gezinde journalist en nieuwslezeres Maria Bartiromo krijgt een Italiaans paspoort voor haar "speciale inspanningen" voor dat land. De uiterst rechtse regering van premier Giorgia Meloni heeft hiermee ingestemd tijdens de ministerraad.
9 minuten geledenJERICHO (ANP/RTR/DPA) - Israël heeft de grensovergang tussen de Westelijke Jordaanoever en Jordanië gesloten. Bij die overgang, de enige tussen het door Israël bezette gebied en het buurland, werden donderdag twee Israëliërs doodgeschoten. Ook de vermoedelijke schutter, volgens Israël een Jordaniër die enkele maanden werkte als vrachtwagenchauffeur en noodhulp voor Gaza vervoerde, werd gedood. De overgang blijft voor onbepaalde tijd gesloten.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt omgerekend 340 miljoen euro aan militaire hulp aan Taiwan tegen, meldt The Washington Post. Trump zoekt toenadering tot China, dat Taiwan als een afvallige provincie beschouwt, en hoopt op een top met president Xi Jinping binnenkort.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Presentatoren van Amerikaanse latenightprogramma's hebben gereageerd op het stoppen van Jimmy Kimmel Live! Onder anderen Stephen Colbert dreef in zijn programma de spot met leidinggevenden bij Disney, het moederbedrijf van ABC, omdat zij Kimmel van de buis haalden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi vindt dat Iran een "eerlijk en gebalanceerd" voorstel heeft gedaan om nieuwe sancties vanwege zijn kernprogramma te voorkomen. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties stemt deze vrijdag naar verwachting over die sancties omdat enkele leden er anders over denken.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - In Berlijn is een van de twee evacuatiebevelen opgeheven na de vondst van bommen uit de Tweede Wereldoorlog. Het explosief in het centrale district Mitte blijkt na onderzoek niet gevaarlijk.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In de Berlijnse wijk Fischerinsel zijn donderdagavond duizenden mensen geëvacueerd nadat in de rivier de Spree een bom uit de Tweede Wereldoorlog werd gevonden.
6 uur geleden