Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Obama, Bush en Clinton willen zich voor de camera laten inenten

Obama, Bush en Clinton willen zich voor de camera laten inenten

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse presidenten Barack Obama, George W. Bush en Bill Clinton zijn bereid zich op termijn voor de camera te laten inenten tegen het coronavirus. Zo hopen ze hun landgenoten te laten zien dat vaccins veilig zijn, bericht CNN.

De stafchef van Republikein Bush zegt tegen CNN dat zijn baas contact heeft gezocht met Anthony Fauci en Deborah Birx, twee belangrijke medische adviseurs van de regering. "Als de tijd rijp is, wil hij doen wat hij kan om zijn medeburgers aan te moedigen om zich te laten inenten", zegt de stafchef.

Bush is volgens zijn stafchef absoluut bereid zich voor de camera te laten vaccineren als een coronavaccin is goedgekeurd door de toezichthouder. De oud-president wil wel wachten tot het middel ook is toegediend aan de groepen die daar als eerste aanspraak op kunnen maken.

Openbaar

Ook de woordvoerder van Clinton reageerde positief op een vraag of de Democraat zich publiekelijk wil laten inenten. "President Clinton zal absoluut een vaccin nemen zodra dat mogelijk is", benadrukt de zegsman. "En hij zal dat in het openbaar doen als alle Amerikanen op die manier aangemoedigd kunnen worden om hetzelfde te doen."

Obama, de voorganger van de huidige president Donald Trump, heeft in een interview aangegeven dat hij vertrouwen heeft in Fauci. "Dus als Anthony Fauci tegen me zegt dat het vaccin veilig is, dat we kunnen vaccineren zodat je immuniteit krijgt tegen Covid, dan ga ik het absoluut nemen", aldus de Democraat. "Dat doe ik misschien op tv of ik laat het filmen, zodat mensen kunnen zien dat ik de wetenschap vertrouw. Wat ik niet vertrouw is Covid krijgen."

Vertrouwen

Obama erkent dat sommige mensen misschien minder vertrouwen hebben in vaccins. "Maar het is een feit dat we dankzij vaccins geen polio meer hebben. En dat vaccins de reden zijn dat er geen grote aantallen kinderen meer overlijden aan mazelen en de pokken en ziekten die vroeger hele bevolkingsgroepen en gemeenschappen decimeerden."

De voormalige leiders moeten nog wel even geduld hebben. De Amerikaanse toezichthouder heeft nog geen coronavaccin goedgekeurd. Het Verenigd Koninkrijk deed dat deze week al wel.

Meer uit Buitenland

Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

6 minuten geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

11 minuten geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

1 uur geleden
Oekraïne en Rusland klaar met eerste dag van overleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Iran houdt grote herdenking voor omgekomen betogers

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.

3 uur geleden
Minister Saar namens Israël bij bijeenkomst vredesraad Washington

JERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.

4 uur geleden
Iran: weg naar mogelijk akkoord met VS ingeslagen

GENÈVE (ANP/AFP) - Iran en de VS zijn een pad naar een deal ingeslagen. Dat zegt de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi in Genève, waar de landen onder leiding van bemiddelaar Oman spraken over de Iraanse nucleaire ambities.

4 uur geleden