
NZa-topvrouw roept op in te stemmen met zorgakkoord
UTRECHT (ANP) - Marian Kaljouw, de topvrouw van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa), roept "alle branche- en beroepsverenigingen" op het Integraal Zorgakkoord te tekenen, waarin afspraken zijn gemaakt over de zorg in de toekomst.
Het zorgakkoord werd eerder afgewezen door MIND, een belangenorganisatie die opkomt voor patiënten in de geestelijke gezondheidszorg en hun naasten. Ook onder huisartsen bestaat veel weerstand tegen de nieuwe afspraken over de toekomst van de zorg. Andere partijen hebben wel ingestemd met de plannen, waaronder de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen en de Patiëntenfederatie Nederland. Maandagmiddag sloot ook de de Federatie Medisch Specialisten, bestaande uit 32 wetenschappelijke verenigingen, zich aan bij het akkoord.
De totstandkoming is een belangrijke stap naar passende zorg, vindt de autoriteit. Deze dagen ligt het ter ondertekening voor aan veertien branche- en beroepsorganisaties. De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) verwacht dat alle branche- en beroepsorganisaties hun betrokkenheid tonen, meldt de organisatie op de eigen site. "Steun van alle deelnemende partijen is noodzakelijk om verder te kunnen werken aan passende zorg", vult voorzitter van de raad van bestuur Kaljouw aan.
De NZa noemt het belangrijk dat de afspraken de komende tijd verder worden uitgewerkt "met zoveel mogelijk perspectief voor alle partijen". Maar de eerste stap richting toekomstbestendig organiseren van de zorg is nu dat je je verbindt aan de wil om die richting op te gaan, aldus de NZa.
Meer uit Gezond
AMSTERDAM (ANP) - De afgelopen dagen hebben ongeveer 850 mensen gratis hun lever laten testen bij de RAI Amsterdam. Daar vond tot en met zaterdag het artsencongres van de European Association for the Study of the Liver (EASL) plaats.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een geneesmiddel dat wordt voorgeschreven aan mensen met kaalheid of prostaatklachten kan leiden tot zelfmoordgedachten. De bijwerking van finasteride is aangetoond en daarom komt er een extra waarschuwingskaart in de verpakkingen. Dat hebben de Europese toezichthouder EMA en het Nederlandse College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) bekendgemaakt.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - Vapen veroorzaakt soms zeer ernstige acute longproblemen, waardoor gebruikers op de rand van de dood kunnen belanden. Vijf concrete gevallen waarover RTL Nieuws donderdag berichtte, vormen "het topje van de ijsberg", denkt voorzitter Henk Kramer van de Nederlandse Vereniging van Artsen voor Longziekten en Tuberculose (NVALT).
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - 85 procent van de artsen krijgt te maken met patiënten die verkeerd geïnformeerd zijn. Patiënten twijfelen vaker aan het medisch advies van hun arts of negeren het zelfs, meldt artsenfederatie KNMG.
3 dagen geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy zal de Centers for Disease Control and Prevention (CDC) vragen nieuwe richtlijnen te ontwikkelen voor de behandeling van mazelen met medicijnen en vitamines. Dit zei een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid, aldus CBS News.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal gevallen van mazelen loopt iets sneller op. In de afgelopen week zijn 37 besmettingen geregistreerd. Een week eerder kwamen er 25 nieuwe gevallen bij en de week daarvoor 34.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Stamcelbank Nederland, de enige plek in Nederland waar mensen hun eigen stamcellen konden opslaan, krijgt zijn erkenning niet terug. De goedkeuring was in januari 2022 ingetrokken, en de Raad van State heeft woensdag geoordeeld dat dit terecht was.
1 week geleden