Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NZa: opmerkelijk minder mensen kregen thuiszorg

NZa: opmerkelijk minder mensen kregen thuiszorg

UTRECHT (ANP) - Een stuk minder mensen maakten gebruik van thuiszorg in 2021. Dat is opmerkelijk, vindt de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa), omdat er juist meer oudere mensen zijn en er in het algemeen meer vraag is naar zorg thuis. De oorzaak van de daling gaat de NZa onderzoeken.

Tot 2018 steeg het aantal mensen dat gebruikmaakte van de wijkverpleging, dat waren er toen bijna 590.000. In 2020 maakten nog zo'n 576.000 cliënten gebruik van thuiszorg. De volledige cijfers voor 2021 zijn nog niet beschikbaar, maar in de eerste analyse ziet de NZa nog steeds een daling.

In het komende jaar wil de NZa analyseren of mensen die nu geen gebruikmaken van thuiszorg, alsnog zorg hebben gekregen op een andere manier.

Verder ziet de zorgautoriteit dat zorgaanbieders en zorgverzekeraars te weinig afspraken maken over de kwaliteit van de zorg, regionale samenwerkingen en tegengaan van personeelstekorten. "Dit is wel nodig om te zorgen dat de wijkverpleging ook in de toekomst toegankelijk blijft voor iedereen die deze zorg nodig heeft."

Meer uit Gezond

RIVM: negen nieuwe gevallen westnijlvirus, dodental naar drie

UTRECHT (ANP) - Sinds de vorige update van het RIVM op 3 september zijn er negen nieuwe patiënten gemeld die besmet zijn met het westnijlvirus. Het aantal meldingen van mensen die dat virus opliepen, staat hiermee op achttien. In totaal zijn er in 2026 drie patiënten overleden. Vorige week meldde het instituut één dode.

2 dagen geleden
In 2025 vier keer euthanasie met postcovid als hoofdreden

DEN HAAG (ANP) - In 2025 is bij vier personen euthanasie verleend waarbij het postcovidsyndroom de hoofdreden was voor levensbeëindiging. Dat meldt artsenvakblad Medisch Contact, dat de cijfers opvroeg bij de Regionale Toetsingscommissies Euthanasie (RTE). De RTE bevestigt de berichtgeving.

2 dagen geleden
Al meer dan 1000 besmettingen met westnijlvirus in Europa

SOLNA (ANP/DPA) - In Europa zijn dit seizoen meer dan 1000 besmettingen met het westnijlvirus vastgesteld. Het virus is inmiddels opgedoken in vijftien landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).

1 week geleden
RIVM meldt negen besmettingen met westnijlvirus in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Zeker negen mensen hebben dit jaar in Nederland het westnijlvirus opgelopen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Eerder werd al bekend dat één besmet persoon in de provincie Utrecht is overleden.

1 week geleden
Trimbos: verband zorgen maatschappij en psychische aandoeningen

UTRECHT (ANP) - Mensen die zich veel zorgen maken over maatschappelijke problemen, zoals internationale spanningen, woningnood of klimaat, hebben vaker een psychische aandoening dan mensen met minder zorgen. Dat blijkt uit het NEMESIS-onderzoek van het Trimbos-instituut onder 4688 mensen.

1 week geleden
Ambulance op zonne-energie werkt goed, meldt universiteit

EINDHOVEN (ANP) - Een ambulance op zonne-energie, die door studenten in Eindhoven is ontwikkeld, werkt volgens hun universiteit goed. De wagen, die vorige maand werd gepresenteerd, is onlangs getest in een afgelegen gebied in het westen van Kenia. De studenten werkten daarbij samen met hulporganisatie Amref.

2 weken geleden
Toch zorg voor asielkinderen door verlengen contract met GGD GHOR

DEN HAAG (ANP) - De jeugdgezondheidszorg voor kinderen in asielzoekerscentra wordt ook de komende drie jaar gedaan door de GGD GHOR. Asielminister Bart van den Brink meldt in een brief aan de Tweede Kamer dat het nieuwe contract het gat moet opvullen dat was ontstaan vanaf 1 oktober.

2 weken geleden