Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NZa brengt zorg voor revaliderende coronapatiënten in kaart

NZa brengt zorg voor revaliderende coronapatiënten in kaart

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) gaat een overzicht maken van het zorgaanbod voor revaliderende coronapatiënten. De NZa zet daarvoor onder meer data-analyse in om inzicht te krijgen in toestroom en doorstroom van patiënten. Dat gebeurt in samenwerking met het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport en ZonMw, financier van onderzoek in de gezondheidszorg.

Het wordt steeds duidelijker dat patiënten die hersteld zijn van het coronavirus kunnen lijden aan verschillende gezondheidsklachten die door het virus zijn veroorzaakt, stelt de NZa. De zorgautoriteit wijst erop dat patiënten bijvoorbeeld te maken kunnen krijgen met longklachten vanwege hoge beademingsdruk op de intensive care en met beweegklachten vanwege spierafname door een langdurig verblijf in het ziekenhuis. "Ook kunnen de patiënten, die langere tijd in het ziekenhuis verblijven, lijden aan psychische klachten."

De NZa laat weten dat er verschillende initiatieven zijn voor het herstel van coronapatiënten, onder meer in de medisch-specialistische revalidatiezorg en geriatrische revalidatiezorg. De zorgautoriteit gaat die initiatieven in kaart brengen en wil daarna met een overzicht duidelijk maken hoe de revalidatiezorg na de coronazorg kan worden georganiseerd, rekening houdend met capaciteit en bekostiging.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

21 minuten geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

31 minuten geleden
Vuur bij natuurbrand Weert gaat via boomtoppen

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.

2 uur geleden
Brandweer: natuurbrand op Oirschotse Hei nog niet onder controle

WINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.

2 uur geleden
Nu al meer natuurbranden met NL-Alerts dan heel 2025

DEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.

2 uur geleden
Brand Oirschotse Heide aan één kant onder controle

WINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.

2 uur geleden
Meerdere grote branden in natuurgebieden

WEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.

2 uur geleden