NZa brengt zorg voor revaliderende coronapatiënten in kaart
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) gaat een overzicht maken van het zorgaanbod voor revaliderende coronapatiënten. De NZa zet daarvoor onder meer data-analyse in om inzicht te krijgen in toestroom en doorstroom van patiënten. Dat gebeurt in samenwerking met het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport en ZonMw, financier van onderzoek in de gezondheidszorg.
Het wordt steeds duidelijker dat patiënten die hersteld zijn van het coronavirus kunnen lijden aan verschillende gezondheidsklachten die door het virus zijn veroorzaakt, stelt de NZa. De zorgautoriteit wijst erop dat patiënten bijvoorbeeld te maken kunnen krijgen met longklachten vanwege hoge beademingsdruk op de intensive care en met beweegklachten vanwege spierafname door een langdurig verblijf in het ziekenhuis. "Ook kunnen de patiënten, die langere tijd in het ziekenhuis verblijven, lijden aan psychische klachten."
De NZa laat weten dat er verschillende initiatieven zijn voor het herstel van coronapatiënten, onder meer in de medisch-specialistische revalidatiezorg en geriatrische revalidatiezorg. De zorgautoriteit gaat die initiatieven in kaart brengen en wil daarna met een overzicht duidelijk maken hoe de revalidatiezorg na de coronazorg kan worden georganiseerd, rekening houdend met capaciteit en bekostiging.
Meer uit Binnenland
DOESBURG (ANP) - Uit het Zilvermuseum in het Gelderse Doesburg is in de nacht van dinsdag op woensdag veel zilver gestolen. De inbrekers zijn voortvluchtig, de politie laat woensdagavond weten dat er nog niemand is gearresteerd.
4 uur geledenDAVOS (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof vindt het een positieve ontwikkeling dat de Amerikaanse president Donald Trump de aangekondigde heffingen voor Europese landen weer heeft ingetrokken. "Positief dat de weg naar de-escalatie is ingeslagen en dat de 10 procent importtarieven van tafel zijn", laat hij op X weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.
8 uur geledenGOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens, wil dat het komende kabinet meer doet tegen het massaal verzamelen van persoonsgegevens door bedrijven en overheden. Ook zou de overheid moeten zorgen voor veilige toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), zegt de waakhond.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land gaan vanaf 3 februari actievoeren, melden vakbonden FNV Zorg & Welzijn, CNV en FBZ. Zij hebben hun leden en de werkgevers hierover woensdag geïnformeerd. De acties die gepland staan, zijn zogenoemde stiptheidsacties en actiebijeenkomsten.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De beveiliging van het gebied rond de Utrechtse Visscherssteeg, waar donderdag een of meerdere explosies waren, is opnieuw verlengd. Tot zeker maandag is beveiliging aanwezig in en rond de straat in de binnenstad, meldt de gemeente. Eerder was aangekondigd dat het gebied tot zeker vrijdag zou worden beveiligd.
13 uur geleden