Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NZa brengt zorg voor revaliderende coronapatiënten in kaart

NZa brengt zorg voor revaliderende coronapatiënten in kaart

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) gaat een overzicht maken van het zorgaanbod voor revaliderende coronapatiënten. De NZa zet daarvoor onder meer data-analyse in om inzicht te krijgen in toestroom en doorstroom van patiënten. Dat gebeurt in samenwerking met het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport en ZonMw, financier van onderzoek in de gezondheidszorg.

Het wordt steeds duidelijker dat patiënten die hersteld zijn van het coronavirus kunnen lijden aan verschillende gezondheidsklachten die door het virus zijn veroorzaakt, stelt de NZa. De zorgautoriteit wijst erop dat patiënten bijvoorbeeld te maken kunnen krijgen met longklachten vanwege hoge beademingsdruk op de intensive care en met beweegklachten vanwege spierafname door een langdurig verblijf in het ziekenhuis. "Ook kunnen de patiënten, die langere tijd in het ziekenhuis verblijven, lijden aan psychische klachten."

De NZa laat weten dat er verschillende initiatieven zijn voor het herstel van coronapatiënten, onder meer in de medisch-specialistische revalidatiezorg en geriatrische revalidatiezorg. De zorgautoriteit gaat die initiatieven in kaart brengen en wil daarna met een overzicht duidelijk maken hoe de revalidatiezorg na de coronazorg kan worden georganiseerd, rekening houdend met capaciteit en bekostiging.

Meer uit Binnenland

Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

2 uur geleden
Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

3 uur geleden
Door asielnoodopvang rustiger in Ter Apel en Biddinghuizen leeg

TER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.

3 uur geleden
Niemand wordt vervolgd voor dodelijke woningbrand Roermond

ROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.

3 uur geleden
Zangvogeltentoonstellingen mogen weer, ondanks vogelgriep

DEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.

3 uur geleden
Haagse politiemedewerker verdachte van omkoping

DEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.

3 uur geleden
Eis 20 jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 25-jarige Sendric S. voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. S. heeft bekend dat hij in december 2024 en januari 2025 drie mannen afzonderlijk van elkaar op straat heeft doodgeschoten.

5 uur geleden