Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NYT: VS stellen tussenstap voor in atoomoverleg met Iran

NYT: VS stellen tussenstap voor in atoomoverleg met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een voorstel gedaan om de impasse te doorbreken in de onderhandelingen over het Iraanse nucleaire programma. Dat zeggen Europese en Iraanse bronnen tegen de krant The New York Times. Het voorstel zou Iran in staat stellen om nog enige tijd door te gaan met de productie van laagverrijkt uranium. Ondertussen wordt dan gewerkt aan een plan dat moet voorkomen dat het land kernwapens kan ontwikkelen.

De VS eisen momenteel dat Iran helemaal geen uranium meer verrijkt. Iran noemt dat onbespreekbaar. In het nieuwe voorstel staat dat de verrijking uiteindelijk moet gaan plaatsvinden op locaties buiten Iran die worden beheerd door landen uit de regio. Iran moet op dat punt stoppen met verrijken op eigen grondgebied. Veel details zijn nog onduidelijk, maar het is volgens de krant de eerste concrete aanwijzing sinds het aantreden van president Donald Trump dat de landen mogelijk een compromis kunnen sluiten.

Het voorstel moet ervoor zorgen dat Iran wel toegang houdt tot brandstof voor kerncentrales, maar zelf geen hoogverrijkt uranium voor kernwapens kan produceren. Iran zou het plan afgelopen weekend hebben ontvangen. Een reactie wordt binnen enkele dagen verwacht. De VS en Iran hebben meerdere overlegrondes gehad sinds het aantreden van Trump. Die heeft gedreigd met militaire escalatie als er geen deal komt.

Meer uit Buitenland

Flotilla-activist in cel Israël stopt na eten ook met drinken

ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.

40 minuten geleden
Evacuatievlucht cruiseschip maakt tussenlanding op Gran Canaria

GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.

1 uur geleden
CNN-oprichter Ted Turner (87) overleden

ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.

2 uur geleden
Zelensky: Hongarije heeft inhoud waardetransporten teruggegeven

KYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.

2 uur geleden
Frans vliegdekschip sorteert voor op hulp Straat van Hormuz

PARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.

3 uur geleden
Trump: als Iran niet akkoord gaat, beginnen de bombardementen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.

4 uur geleden
Geen enkelband voor Høiby, risico op herhaling strafbare feiten

OSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.

6 uur geleden