Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NYT: VS en Iran akkoord over gevangenenruil en ontdooien tegoeden

NYT: VS en Iran akkoord over gevangenenruil en ontdooien tegoeden

WASHINGTON/TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten en Iran zijn het volgens The New York Times (NYT) eens geworden over een gevangenenruil. Vijf Amerikanen komen vrij in Iran, in ruil voor een onbekend aantal Iraniërs die vastzitten in de VS. Ook krijgt Iran volgens de Amerikaanse krant weer beschikking over 6 miljard dollar aan olie-inkomsten die nu nog bevroren zijn.

De vijf Amerikanen, die ook de Iraanse nationaliteit hebben, zijn al uit de gevangenis gehaald en zitten nu in huisarrest, laten hun families weten. Het kan volgens de NYT nog vier tot zes weken duren voordat ze op het vliegtuig naar de VS kunnen stappen. Ze zaten allen vast voor vermeende spionage. De Iraniërs die zouden worden vrijgelaten door Amerika zitten vast voor het schenden van de sancties tegen het Iraanse regime.

De regeringen in Washington en Teheran hebben de gevangenenruil nog niet bevestigd. Het bedrag van 6 miljard dollar (5,5 miljard euro) staat nu nog bevroren in Zuid-Korea, maar dat zou door de deal worden overgemaakt naar een rekening in Qatar. De Qatarese regering zou er dan op toe moeten zien dat Iran alleen toegang krijgt tot het geld als het dat gebruikt voor humanitaire doeleinden, zoals het kopen van voedsel of medicijnen. Dat is volgens de NYT een voorwaarde van de afspraak.

De gevangenen moeten wachten tot het geld aankomt in Qatar voordat ze naar huis kunnen terugkeren.

Meer uit Buitenland

Italiaanse premier ontmoet slachtoffers van aanrijding in Modena

MODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.

1 uur geleden
Filipijnen vragen hooggerechtshof om arrestatie ex-politiechef

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.

2 uur geleden
Russische gouverneur: doden door droneaanvallen in regio Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad.

4 uur geleden
Grote anti-immigratie- en pro-Palestijnse demonstraties in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.

17 uur geleden
DRC waarschuwt: veel doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.

17 uur geleden
Dode walvis bij Denemarken blijkt de veelbesproken Timmy te zijn

ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.

19 uur geleden
Honderden bij protestmars tegen songfestivaldeelname Israël

WENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.

19 uur geleden