NYT: VS en Iran akkoord over gevangenenruil en ontdooien tegoeden
WASHINGTON/TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten en Iran zijn het volgens The New York Times (NYT) eens geworden over een gevangenenruil. Vijf Amerikanen komen vrij in Iran, in ruil voor een onbekend aantal Iraniërs die vastzitten in de VS. Ook krijgt Iran volgens de Amerikaanse krant weer beschikking over 6 miljard dollar aan olie-inkomsten die nu nog bevroren zijn.
De vijf Amerikanen, die ook de Iraanse nationaliteit hebben, zijn al uit de gevangenis gehaald en zitten nu in huisarrest, laten hun families weten. Het kan volgens de NYT nog vier tot zes weken duren voordat ze op het vliegtuig naar de VS kunnen stappen. Ze zaten allen vast voor vermeende spionage. De Iraniërs die zouden worden vrijgelaten door Amerika zitten vast voor het schenden van de sancties tegen het Iraanse regime.
De regeringen in Washington en Teheran hebben de gevangenenruil nog niet bevestigd. Het bedrag van 6 miljard dollar (5,5 miljard euro) staat nu nog bevroren in Zuid-Korea, maar dat zou door de deal worden overgemaakt naar een rekening in Qatar. De Qatarese regering zou er dan op toe moeten zien dat Iran alleen toegang krijgt tot het geld als het dat gebruikt voor humanitaire doeleinden, zoals het kopen van voedsel of medicijnen. Dat is volgens de NYT een voorwaarde van de afspraak.
De gevangenen moeten wachten tot het geld aankomt in Qatar voordat ze naar huis kunnen terugkeren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.
5 uur geledenVENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Congres heeft een begroting aangenomen voor het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS). Daarmee komt een einde aan de gedeeltelijke shutdown waar de VS al meer dan twee maanden mee kampen. Afgelopen maand werd dezelfde begroting al aangenomen door de Amerikaanse Senaat.
7 uur geleden