Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NYT: Trump laat Cuba weten dat president moet opstappen

NYT: Trump laat Cuba weten dat president moet opstappen

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft in onderhandelingen met Cuba laten weten dat de president van het land, Miguel Díaz-Canel, op moet stappen. Dat melden vier bronnen met kennis van die gesprekken aan The New York Times.

De Amerikaanse president Donald Trump zei maandag zelf tegen verslaggevers in het Witte Huis dat hij "denkt de eer te hebben om Cuba in te nemen". Op vragen wat hij bedoelde, zei hij: "Of ik het nu bevrijd of verover, ik denk dat ik ermee kan doen wat ik wil. Het is een heel verzwakt land."

Volgens de bronnen waar The New York Times mee sprak, zou de regering-Trump willen dat Díaz-Canel opstapt, maar mag de communistische partij blijven zitten. De toekomst van het land is vervolgens aan de Cubanen, stellen de bronnen.

Het communistische Cuba bevestigde vorige week in overleg te zijn met de Verenigde Staten over "mogelijke samenwerkingen en het vinden van gedeelde belangen". Het eiland kampt met een ernstige energiecrisis door een Amerikaans olie-embargo.

Meer uit Buitenland

Dodental Venezuela meer dan verdubbeld

CARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is meer dan verdubbeld. Interim-president Delcy Rodríguez meldde dat meer dan 589 mensen zijn overleden en 2980 personen gewond zijn geraakt.

1 uur geleden
Israël geeft evacuatiebevel voor plaats in het zuiden van Libanon

EL MANSOURI (ANP) - Het Israëlische leger heeft met drones flyers verspreid boven de plaats El Mansouri in het zuiden van Libanon, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Het is de eerste keer dat Israël op deze manier een evacuatiebevel geeft sinds vorige week een nieuw bestand werd gesloten tussen Israël en Hezbollah.

2 uur geleden
Reddingswerk Venezuela komt moeizaam op gang

LA GUAIRA/MACUTO (ANP/RTR) - Reddingswerkers pogen in het noorden van Venezuela slachtoffers van de aardbevingen van woensdag te redden uit puinhopen en het lot van duizenden te achterhalen. Op een website opgericht om vermisten te vinden, zoeken Venezolanen naar 49.600 mensen van wie het lot sinds woensdag onbekend is.

2 uur geleden
Noodtoestand op door Oekraïne bestookte Krim

SIMFEROPOL (ANP/RTR/AFP) - Op het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim is de noodtoestand uitgeroepen. Dat gebeurde vanwege economische problemen, zegt regionale leider Sergej Aksonjov op sociale media.

3 uur geleden
Scheepvaartbedrijf bevestigt aanval in Straat van Hormuz

TAIPEI (ANP/AFP) - Een Taiwanees scheepvaartbedrijf heeft bevestigd dat een containerschip in de Straat van Hormuz is geraakt door een "onbekend object". Het gaat goed met de bemanning, de lading en het schip zelf, stelt containerrederij Evergreen Marine Corp.

4 uur geleden
Europol: ruim 700 criminele netwerken actief in de EU

BRUSSEL (ANP) - In de EU zijn ruim 700 criminele netwerken actief, meldt EU-politiedienst Europol. De criminele netwerken houden zich bezig met drugssmokkel, cybercriminaliteit, mensensmokkel, fraude en witwassen. Naar schatting zijn zo'n 400.000 mensen actief binnen die netwerken uit 118 verschillende landen.

4 uur geleden
Jarenlange celstraf voor voormalige first lady van Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Zuid-Koreaanse first lady Kim Keon-hee is opnieuw veroordeeld tot een gevangenisstraf. Ze zou gunsten hebben verleend in ruil voor dure cadeaus en kreeg daar zeven jaar cel voor.

5 uur geleden