NYT: Trump doet niet mee aan eerste verkiezingsdebat
MAR-A-LAGO (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump doet niet mee aan het eerste grote debat met andere Republikeinse presidentskandidaten van volgende week, meldt de krant The New York Times.
Als alternatief kiest hij ervoor geïnterviewd te worden door voormalig Fox News-presentator Tucker Carlson. De zender verbrak in april de banden met Carlson, die sindsdien via X, voorheen Twitter, een eigen show uitzendt. Ook het gesprek met Trump zal online worden uitgezonden.
Onder meer de kandidaten Ron DeSantis, nu gouverneur van Florida, Mike Pence, vicepresident onder Trump, en Chris Christie, voormalig gouverneur van New Jersey, doen naar verwachting wel mee aan het debat op woensdag.
Geen verrassingsoptreden
Op zijn eigen socialemediaplatform Truth Social schreef Trump eerder deze week: "Reagan heeft het niet gedaan en anderen ook niet. Mensen kennen mijn reputatie, een van de BESTE OOIT, dus waarom zou ik debatteren?"
Toch gingen medewerkers er volgens The New York Times vanuit dat Trump nog op het laatste moment van gedachten zou veranderen en een verrassingsoptreden zou plannen tijdens het debat. Daar lijkt het nu niet van te komen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP/DPA) - Europese leiders zijn in Kyiv om te gedenken dat Rusland vier jaar geleden Oekraïne op grote schaal binnenviel. Onder hen zijn Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en raadsvoorzitter António Costa. Verder zijn er regeringsleiders uit meerdere Europese landen, zoals de Finse president Alexander Stubb, de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Noorse premier Jonas Gahr Støre. De Noorse premier beloofde bij aankomst Oekraïne dit jaar weer met ruim 7,5 miljard euro bij te staan.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Een helikopter van het Iraanse leger is dinsdag neergestort op een fruitmarkt in de stad Khomeynishahr. Vier mensen zijn om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de piloot, copiloot en twee fruitverkopers op de grond, meldt staatspersbureau IRNA.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft na vier jaar oorlog zijn doelen niet bereikt, zegt Volodymyr Zelensky op X. Het is dinsdag precies vier jaar geleden dat Rusland met een grootschalige invasie Oekraïne binnenviel.
2 uur geledenKASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
6 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
7 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
7 uur geleden