NYT: Trump doet niet mee aan eerste verkiezingsdebat
MAR-A-LAGO (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump doet niet mee aan het eerste grote debat met andere Republikeinse presidentskandidaten van volgende week, meldt de krant The New York Times.
Als alternatief kiest hij ervoor geïnterviewd te worden door voormalig Fox News-presentator Tucker Carlson. De zender verbrak in april de banden met Carlson, die sindsdien via X, voorheen Twitter, een eigen show uitzendt. Ook het gesprek met Trump zal online worden uitgezonden.
Onder meer de kandidaten Ron DeSantis, nu gouverneur van Florida, Mike Pence, vicepresident onder Trump, en Chris Christie, voormalig gouverneur van New Jersey, doen naar verwachting wel mee aan het debat op woensdag.
Geen verrassingsoptreden
Op zijn eigen socialemediaplatform Truth Social schreef Trump eerder deze week: "Reagan heeft het niet gedaan en anderen ook niet. Mensen kennen mijn reputatie, een van de BESTE OOIT, dus waarom zou ik debatteren?"
Toch gingen medewerkers er volgens The New York Times vanuit dat Trump nog op het laatste moment van gedachten zou veranderen en een verrassingsoptreden zou plannen tijdens het debat. Daar lijkt het nu niet van te komen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
5 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.
7 uur geleden