NYT: Trump doet niet mee aan eerste verkiezingsdebat
MAR-A-LAGO (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump doet niet mee aan het eerste grote debat met andere Republikeinse presidentskandidaten van volgende week, meldt de krant The New York Times.
Als alternatief kiest hij ervoor geïnterviewd te worden door voormalig Fox News-presentator Tucker Carlson. De zender verbrak in april de banden met Carlson, die sindsdien via X, voorheen Twitter, een eigen show uitzendt. Ook het gesprek met Trump zal online worden uitgezonden.
Onder meer de kandidaten Ron DeSantis, nu gouverneur van Florida, Mike Pence, vicepresident onder Trump, en Chris Christie, voormalig gouverneur van New Jersey, doen naar verwachting wel mee aan het debat op woensdag.
Geen verrassingsoptreden
Op zijn eigen socialemediaplatform Truth Social schreef Trump eerder deze week: "Reagan heeft het niet gedaan en anderen ook niet. Mensen kennen mijn reputatie, een van de BESTE OOIT, dus waarom zou ik debatteren?"
Toch gingen medewerkers er volgens The New York Times vanuit dat Trump nog op het laatste moment van gedachten zou veranderen en een verrassingsoptreden zou plannen tijdens het debat. Daar lijkt het nu niet van te komen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 4000 vluchten geannuleerd in aanloop naar het extreme winterweer dat op komst is. Ook is al bij ruim 100.000 stroomafnemers de elektriciteit uitgeschakeld. De storm dreigt oostelijke staten van de VS grotendeels plat te leggen door hevige sneeuwval.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Interim-president van Venezuela Delcy Rodriguez heeft zaterdag opgeroepen tot gesprekken met de oppositie om tot 'akkoorden' voor vrede te komen. Ze deed de uitspraken drie weken nadat de Verenigde Staten president Nicolas Maduro afzetten, gevangennamen en naar een Amerikaanse gevangenis brachten.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De stad Minneapolis zal een verzoek bij de rechter indienen voor een tijdelijk straatverbod om de inzet van federale agenten in de stad te stoppen. Dat heeft burgemeester Jacob Frey zaterdag gezegd op een persconferentie, bericht CNN. Het plan volgt op het doodschieten van een man door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie, in de stad op zaterdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij volgende maand niet naar de Super Bowl, de finale van het American footballseizoen, in Santa Clara gaat. Daarnaast haalt hij opnieuw uit naar de artiesten die optreden rondom het grootste sportevenement van de Verenigde Staten.
4 uur geledenQAMISHLI (ANP/RTR) - Een vierdaags staakt-het-vuren tussen de Syrische regering en Koerdische strijdkrachten is met vijftien dagen verlengd. Dat bevestigen beide partijen nadat ingewijden eerder al een akkoord hadden gemeld.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, wil dat zijn staat het onderzoek leidt naar de dodelijke schietpartij in Minneapolis van zaterdag. Hij vertrouwt het onderzoek niet toe aan de federale overheid.
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De federale agent die zaterdag in Minneapolis een man doodschoot was "zeer goed getraind", zei commandant Greg Bovino van de federale Amerikaanse grenspolitie op een persconferentie. De agent zou acht jaar in dienst zijn bij de grenspolitie.
6 uur geleden