Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NYT: toezichthouder VS wil Pfizer-boosters donderdag goedkeuren

NYT: toezichthouder VS wil Pfizer-boosters donderdag goedkeuren

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse medicijntoezichthouder FDA streeft ernaar om al op donderdag boosterdoses van het coronavirusvaccin van Pfizer/BioNTech voor alle volwassenen toe te staan, meldt The New York Times dinsdag (lokale tijd). Daarmee neemt het aantal Amerikanen dat in aanmerking komt voor een derde prik met tientallen miljoenen toe.

Vrijdag bespreekt ook een commissie van gezondheidsdienst CDC de werkzaamheid en veiligheid van de boosterdosis van Pfizer/BioNTech. Als het CDC in navolging van de FDA eveneens toestemming geeft, dan komt dit weekend al iedereen boven de 18 jaar - en die ten minste zes maanden eerder een tweede dosis van het vaccin heeft gekregen - officieel in aanmerking voor een booster.

Sinds afgelopen september kwamen alleen mensen van 65 jaar en ouder in aanmerking voor een boostershot van Pfizer/BioNTech, evenals volwassenen met onderliggende medische aandoeningen of mensen die verhoogd risico op besmetting lopen vanwege hun werk.

Moderna zal naar verwachting binnenkort een eigen verzoek indienen bij de FDA om zijn booster voor alle volwassenen te laten goedkeuren. Maar voorlopig kan elke volwassene in de VS vanaf dit weekend dus de Pfizer/BioNTech-booster krijgen.

Meer uit Buitenland

EU-kopstukken positief over nieuwe anticorruptiewet Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - EU-kopstukken zijn positief over de nieuwe Oekraïense wet die de onafhankelijkheid van de twee belangrijkste anticorruptiediensten herstelt. "Een welkome stap", schreef voorzitter Ursula von der Leyen op X. President Volodymyr Zelensky ondertekende de wet enkele uren nadat het Oekraïense parlement ermee had ingestemd.

15 minuten geleden
Portugal erkent Palestina in september

LISSABON (ANP/AFP) - De Portugese premier Luís Montenegro heeft aangekondigd dat Portugal in september Palestina als staat erkent. De Algemene Vergadering van de VN is in die maand. Eerder maakte de Franse president Macron bekend dat Frankrijk tijdens die bijeenkomst Palestina als staat erkent. Canada is dat ook van plan volgens premier Mark Carney.

1 uur geleden
Man (76) opgepakt voor vergiftigen kinderen op zomerkamp Engeland

STATHERN (ANP) - Een 76-jarige verdachte is in Engeland opgepakt voor het vergiftigen van kinderen op een zomerkamp. Acht kinderen werden uit voorzorg naar het ziekenhuis gebracht.

1 uur geleden
Franse kleuterleidster aangeklaagd voor verkrachting van kinderen

MONTPELLIER (ANP/AFP) - Een Franse kleuterleidster is aangeklaagd voor verkrachting en aanranding van negen kinderen, meldt justitie in het Zuid-Franse Montpellier. De 59-jarige vrouw werd gearresteerd nadat de autoriteiten een onderzoek hadden ingesteld na klachten van de families van twee kinderen op een kleuterschool in het dorp Vic-la-Gardiole.

1 uur geleden
Parlement Oekraïne akkoord met herstelwet anticorruptiediensten

KYIV (ANP/RTR) - Het parlement van Oekraïne heeft ingestemd met het herstel van de onafhankelijkheid van de twee belangrijkste anticorruptiediensten. De aanpassing van de wet volgt op kritiek van de bevolking, EU-functionarissen en bondgenoten.

2 uur geleden
Gewonden bij verkeersongeluk met toeristentreintje op Corsica

ARIADNE/AJACCIO (ANP) - Een toeristentreintje heeft bij de Corsicaanse stad Ajaccio op een rotonde een verkeersongeluk gehad, waarbij veel gewonden zijn gevallen. Plaatselijke media melden dat de achterste wagon van het treintje kantelde. Volgens mediaberichten vervoerde het treintje bijna zestig personen.

2 uur geleden
Syrische buitenlandminister zoekt steun Rusland bij bezoek Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - De Syrische minister van Buitenlandse Zaken Asaad al-Shaibani is op bezoek in Moskou en zei dat de nieuwe Syrische regering Rusland "aan onze kant wil hebben". Zijn Russische collega Sergej Lavrov zei dat Rusland klaarstaat om Syrië bij de wederopbouw te helpen. Hij hoopt dat de Syrische president Ahmed al-Sharaa 15 oktober naar een top van Rusland en de Arabische Liga komt.

3 uur geleden