NYT: tientallen bruggen VS onbeschermd tegen botsingen met schip
BALTIMORE (ANP) - Tientallen bruggen in de Verenigde Staten hebben geen bescherming tegen botsingen met schepen, schrijft The New York Times. De krant inventariseerde de staat van de bruggen nadat twee weken geleden de Francis Scott Key Bridge in Baltimore was ingestort door een botsing met een stuurloos containerschip.
De NYT telde 193 bruggen die net als de brug in Baltimore geen bescherming hebben rond de pijlers. Experts zeiden na het ongeluk dat zo'n beschermingssysteem de instorting mogelijk had kunnen voorkomen. Volgens de krant zijn er ook meer dan honderd Amerikaanse bruggen die (mogelijk) verouderde bescherming hebben rond de pijlers.
Voor het onderzoek richtte de NYT zich uitsluitend op brugverbindingen waar dagelijks minstens 10.000 voertuigen overheen rijden en die pijlers in het water hebben staan. Sommige van deze bruggen bevinden zich bij belangrijke havens zoals Boston, New Orleans en Philadelphia, waar veel grote vrachtschepen varen.
Meer uit Buitenland
CHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
57 minuten geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
6 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
9 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
10 uur geleden