NYT: tientallen bruggen VS onbeschermd tegen botsingen met schip
BALTIMORE (ANP) - Tientallen bruggen in de Verenigde Staten hebben geen bescherming tegen botsingen met schepen, schrijft The New York Times. De krant inventariseerde de staat van de bruggen nadat twee weken geleden de Francis Scott Key Bridge in Baltimore was ingestort door een botsing met een stuurloos containerschip.
De NYT telde 193 bruggen die net als de brug in Baltimore geen bescherming hebben rond de pijlers. Experts zeiden na het ongeluk dat zo'n beschermingssysteem de instorting mogelijk had kunnen voorkomen. Volgens de krant zijn er ook meer dan honderd Amerikaanse bruggen die (mogelijk) verouderde bescherming hebben rond de pijlers.
Voor het onderzoek richtte de NYT zich uitsluitend op brugverbindingen waar dagelijks minstens 10.000 voertuigen overheen rijden en die pijlers in het water hebben staan. Sommige van deze bruggen bevinden zich bij belangrijke havens zoals Boston, New Orleans en Philadelphia, waar veel grote vrachtschepen varen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt een nieuwe reactie op een Amerikaans vredesvoorstel te hebben gegeven. Ook een Pakistaanse bron meldt dat het bemiddelende land een herzien voorstel met de Amerikanen heeft gedeeld.
27 minuten geledenMADRID (ANP) - De Colombiaanse zangeres Shakira krijgt tientallen miljoenen euro's terug van de Spaanse belastingdienst. Volgens Spaanse media als El Mundo moet de fiscus zo'n 60 miljoen euro betalen aan de artiest.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - In de Europese Unie zijn duizenden onlineberichten van de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) in kaart gebracht en verwijderd, meldt Europol. Het EU-samenwerkingsverband van politiediensten heeft samen met lidstaten in totaal 14.200 berichten van de IRG op verschillende websites en onlineplatforms in de EU gevonden.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Door de verstoring van handelsroutes in het Midden-Oosten loopt de prijs van voedsel en noodhulp snel op, ziet hulporganisatie CARE. Door de gedeeltelijke sluiting van de Straat van Hormuz moeten hulpgoederen via andere routes vervoerd worden. Dat zorgt er onder meer voor dat de prijs van noodvoeding voor ondervoede kinderen is verdrievoudigd, aldus CARE.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de flotilla bevinden zich zes Nederlanders, laat de organisatie weten aan het ANP.
2 uur geledenSEVILLA (ANP/RTR) - Een flinke nederlaag voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Zijn sociaaldemocratische partij (PSOE) heeft haar slechtste resultaat ooit behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke regio Andalusië. PSOE wist 28 zetels te behalen. De conservatieve Volkspartij (PP) heeft de verkiezingen gewonnen met 53 zetels, maar verloor haar absolute meerderheid.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Door een aardbeving in het zuidwesten van China zijn maandag zeker twee mensen om het leven gekomen. De beving met een kracht van 5.2 trof de regio Guangxi. Het epicentrum van de beving lag bij de stad Liuzhou.
3 uur geleden