Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NYT: tientallen bruggen VS onbeschermd tegen botsingen met schip

NYT: tientallen bruggen VS onbeschermd tegen botsingen met schip

BALTIMORE (ANP) - Tientallen bruggen in de Verenigde Staten hebben geen bescherming tegen botsingen met schepen, schrijft The New York Times. De krant inventariseerde de staat van de bruggen nadat twee weken geleden de Francis Scott Key Bridge in Baltimore was ingestort door een botsing met een stuurloos containerschip.

De NYT telde 193 bruggen die net als de brug in Baltimore geen bescherming hebben rond de pijlers. Experts zeiden na het ongeluk dat zo'n beschermingssysteem de instorting mogelijk had kunnen voorkomen. Volgens de krant zijn er ook meer dan honderd Amerikaanse bruggen die (mogelijk) verouderde bescherming hebben rond de pijlers.

Voor het onderzoek richtte de NYT zich uitsluitend op brugverbindingen waar dagelijks minstens 10.000 voertuigen overheen rijden en die pijlers in het water hebben staan. Sommige van deze bruggen bevinden zich bij belangrijke havens zoals Boston, New Orleans en Philadelphia, waar veel grote vrachtschepen varen.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran bereid om 'deal' te sluiten

WASHINGTON (ANP/AFP) - Iran is bereid "een deal" te sluiten met de VS. Volgens president Trump zou Iran op die manier willen ontkomen aan een militaire escalatie met de VS, die een grote militaire aanwezigheid hebben opgebouwd in wateren nabij Iran. Hij wilde verder niet ingaan op vragen van journalisten over de deadline die hij Iran heeft gesteld om tot een deal te komen. "Alleen zij weten dat."

24 minuten geleden
Geen doodstraf voor verdachte moord verzekeringsbaas VS

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Luigi Mangione, die in de VS wordt verdacht van de moord op de topman van zorgverzekeraar UnitedHealthcare, kan geen doodstraf meer krijgen. Een rechter heeft twee van de vier federale aanklachten tegen hem verworpen, waaronder die voor moord. Daarvoor kon de doodstraf worden opgelegd.

1 uur geleden
Justitie VS geeft meer dan 3 miljoen nieuwe Epstein-pagina's vrij

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan 3 miljoen pagina's aan nieuwe Epstein-bestanden vrijgegeven. Het zou ook gaan om meer dan 2000 video's en zeker 180.000 afbeeldingen. Volgens onderminister van Justitie Todd Blanche gaat het om grote hoeveelheden "commerciële pornografie en afbeeldingen".

1 uur geleden
FBI neemt onderzoek naar dood Alex Pretti over

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse recherchedienst FBI heeft het onderzoek naar de dood van Alex Pretti overgenomen, de anti-ICE-demonstrant die afgelopen week door kogels van federale agenten om het leven kwam in Minneapolis, Minnesota. Dat meldt CBS News op basis van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid, waaronder onder meer de omstreden migratiedienst ICE en de grenspolitie valt.

2 uur geleden
Journalist opgepakt wegens ICE-protest kerkdienst Minnesota

ST. PAUL (ANP/RTR) - Journalist Don Lemon, een bekende oud-presentator van CNN, is opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in een kerk in St. Paul, Minnesota, op 18 januari. Dat meldt zijn advocaat. Lemon en twee anderen werden opgepakt op last van minister van Justitie Pam Bondi.

3 uur geleden
Iran bestempelt militairen uit EU als terroristen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft militairen uit landen van de Europese Unie bestempeld als terroristen. Het is een reactie op het Europese besluit de Iraanse Revolutionaire Garde (IRGC) aan te merken als terroristische organisatie. Het hoofd van de Iraanse justitie, Gholamhossein Mohseni Ejei, zei eerder dat Iran die Europese stap zou vergelden. Het is niet duidelijk wat de Iraanse bestempeling praktisch betekent.

4 uur geleden
Israël opent grens Rafah zondag voor beperkt personenverkeer

RAFAH (ANP) - Israël opent de grensovergang bij Rafah, in het zuiden van Gaza met Egypte, zondag voor beperkt personenverkeer. De Israëlische defensieorganisatie COGAT heeft bekendgemaakt dat mensen Gaza alleen binnen kunnen komen of verlaten na een Israëlische veiligheidscheck en onder coördinatie van Egypte.

5 uur geleden