NYT: tientallen bruggen VS onbeschermd tegen botsingen met schip
BALTIMORE (ANP) - Tientallen bruggen in de Verenigde Staten hebben geen bescherming tegen botsingen met schepen, schrijft The New York Times. De krant inventariseerde de staat van de bruggen nadat twee weken geleden de Francis Scott Key Bridge in Baltimore was ingestort door een botsing met een stuurloos containerschip.
De NYT telde 193 bruggen die net als de brug in Baltimore geen bescherming hebben rond de pijlers. Experts zeiden na het ongeluk dat zo'n beschermingssysteem de instorting mogelijk had kunnen voorkomen. Volgens de krant zijn er ook meer dan honderd Amerikaanse bruggen die (mogelijk) verouderde bescherming hebben rond de pijlers.
Voor het onderzoek richtte de NYT zich uitsluitend op brugverbindingen waar dagelijks minstens 10.000 voertuigen overheen rijden en die pijlers in het water hebben staan. Sommige van deze bruggen bevinden zich bij belangrijke havens zoals Boston, New Orleans en Philadelphia, waar veel grote vrachtschepen varen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
3 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
2 uur geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Bij de grootschalige Russische aanval op Oekraïne zijn zeker zes mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Sinds donderdag 18.00 uur gaat Oekraïne gebukt onder een grote reeks Russische drone- en raketaanvallen. Die hielden ook gedurende vrijdagochtend aan.
3 uur geleden