NYT: Schoonzoon en dochter van Donald Trump gedagvaard
WASHINGTON (ANP/RTR) - Ivanka Trump en haar man Jared Kushner zijn gedagvaard door de Amerikaanse speciaal aanklager Jack Smith om te getuigen voor een jury over de aanval op het Capitool die plaatsvond op 6 januari 2021. Dit meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen. De dochter en schoonzoon van oud-president Donald Trump werkten als ambtenaren in het Witte Huis tijdens zijn presidentschap.
Smith werd in november vorig jaar aangesteld om twee onderzoeken over te nemen waarbij Trump betrokken is. Het eerste onderzoek betreft het bewaren van geheime documenten in zijn onderkomen in Florida, nadat Trump het Witte Huis verliet. Het tweede onderzoek gaat in op de pogingen om de uitslag van de presidentsverkiezingen van 2020 ongeldig te laten verklaren.
De speciaal aanklager zou uiteindelijk kunnen besluiten Trump te vervolgen. De oud-president wil in 2024 weer een gooi naar het presidentschap doen.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
6 uur geleden