NYT: rijke Democratische donoren verhogen druk op Biden
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden zegt na zijn zwakke debatoptreden van vorige week vastbesloten te zijn de presidentskandidaat van de Democratische Partij te willen blijven. Rijke donoren uit zijn partij zinnen echter op manieren om Biden te bewegen zich terug te trekken, meldt The New York Times
Zo dringen donoren er bij volksvertegenwoordigers op alle niveaus op aan om publiekelijk druk uit te oefenen op Biden, schrijft de krant. Wie daaraan gehoor geeft, wordt financiële steun voor zijn of haar campagne beloofd. Sommige grote donoren, zoals Netflix-medeoprichter Reed Hastings, hebben zelfs publiekelijk opgeroepen tot Bidens terugtreden.
Cryptomiljardair Mike Novogratz en Hollywood-filmmaker Andrew Jarecki zouden volgens de krant werken aan de oprichting van een fonds van 100 miljoen dollar dat de naam Next Generation PAC krijgt. Het geld moet worden gebruikt om een vervangende kandidaat te ondersteunen. Volgens vier mensen die bekend zijn met de gesprekken ligt het initiatief goed op Wall Street en in Silicon Valley, aldus The New York Times.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/RTR) - Een centrum van het Rode Kruis in Libanon is maandag aangevallen, zegt de hulporganisatie. Het is niet duidelijk of daarbij hulpverleners gewond raakten. Het Internationale Comité van het Rode Kruis zegt in een reactie zich zorgen te maken over de aanvallen op hulpverleners. Zondag kwam een vrijwilliger van de organisatie om het leven door een aanval van een Israëlische drone.
10 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar stuurt na zijn verkiezingsoverwinning aan op een aanpassing van de grondwet. Hij wil dat premiers in de toekomst maximaal twee ambtstermijnen kunnen krijgen. Magyar verklaarde dat op een persconferentie nadat hij met zijn Tisza-partij de nationalistische premier Viktor Orbán had verslagen na zestien jaar aan de macht.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zeevaarders gewaarschuwd voor de aanstaande maritieme blokkade in het Midden-Oosten. Die geldt voor schepen uit alle landen en wordt om 16.00 uur Nederlandse tijd ingesteld in de Golf van Oman en de Arabische Zee, ten oosten van de Straat van Hormuz.
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, is bezorgd dat gesprekken over veiligheid in het Midden-Oosten ontsporen door "de aanhoudende aanvallen op Libanon". Ze hamert erop dat de aanvallen op Libanon moeten stoppen. "Je kunt geen stabiliteit in het Midden-Oosten of de Golfregio hebben zolang Libanon in brand staat."
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland wil goede banden met Hongarije aanhouden na de verkiezingsuitslag, meldde Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft zondag de verkiezingen gewonnen van premier Viktor Orbán. "Hongaren hebben hun keuze gemaakt en wij respecteren hun keuze", aldus Peskov.
2 uur geledenALGIERS (ANP/AFP/RTR) - De paus is ondanks kritiek van de Amerikaanse president Donald Trump van plan zich te blijven uitspreken tegen oorlog. Dat verklaarde Leo tijdens zijn vlucht naar Algerije. Hij is de eerste paus die dat land bezoekt en begint daar aan een rondreis van anderhalve week door Afrikaanse landen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse defensiefabrikant Destinus gaat raketten bouwen met het grote Duitse bedrijf Rheinmetall. De twee gaan samenwerken bij de productie van kruisraketten en ballistische raketten, laten ze weten.
4 uur geleden