NYT: rijke Democratische donoren verhogen druk op Biden
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden zegt na zijn zwakke debatoptreden van vorige week vastbesloten te zijn de presidentskandidaat van de Democratische Partij te willen blijven. Rijke donoren uit zijn partij zinnen echter op manieren om Biden te bewegen zich terug te trekken, meldt The New York Times
Zo dringen donoren er bij volksvertegenwoordigers op alle niveaus op aan om publiekelijk druk uit te oefenen op Biden, schrijft de krant. Wie daaraan gehoor geeft, wordt financiële steun voor zijn of haar campagne beloofd. Sommige grote donoren, zoals Netflix-medeoprichter Reed Hastings, hebben zelfs publiekelijk opgeroepen tot Bidens terugtreden.
Cryptomiljardair Mike Novogratz en Hollywood-filmmaker Andrew Jarecki zouden volgens de krant werken aan de oprichting van een fonds van 100 miljoen dollar dat de naam Next Generation PAC krijgt. Het geld moet worden gebruikt om een vervangende kandidaat te ondersteunen. Volgens vier mensen die bekend zijn met de gesprekken ligt het initiatief goed op Wall Street en in Silicon Valley, aldus The New York Times.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
35 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.
5 uur geleden