NYT: regering VS vroeg data journalisten op na Air Force One-lek
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering heeft telefoongegevens opgeëist van verschillende journalisten van The New York Times en hun familieleden. Dat is volgens de krant om erachter te komen welke bronnen informatie hebben gelekt voor artikelen rond de veiligheid van de nieuwe Air Force One van president Donald Trump.
De journalisten schreven dat Trump om veiligheidsredenen niet terugvloog met het nieuwe vliegtuig na de NAVO-top in Turkije. Trump zou na de publicatie woest zijn geweest. Er werd een onderzoek gestart naar het lek.
Twee weken geleden werd bekend dat de regering de journalisten heeft opgeroepen voor een jury te verschijnen. The New York Times stapte daarop naar de rechter om de dagvaardingen te blokkeren.
Alle dagvaardingen, ook die aan telefoonproviders, zijn opgeschort tot een rechter uitspraak doet over de zaak. Donderdag staat hierover een zitting gepland.
Meer uit Buitenland
OLESJKY (ANP/RTR) - Het humanitaire bestand in de Oekraïense stad Olesjky houdt nog steeds stand, aldus de Russische mensenrechtencommissaris. Ze meldt verder dat twee personen zijn omgekomen bij een ontmijningsoperatie.
14 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un wil dat zijn land een "absolute superioriteit" in dronetechnologie verwerft. Dat zei hij bij een tentoonstelling en wapendemonstratie, meldt staatspersbureau KCNA vrijdag. Geavanceerde kunstmatige intelligentie (AI) in onbemande wapensystemen moet volgens Kim de hoogste prioriteit krijgen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Likoed-partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de parlementsverkiezingen gewonnen, maar zijn politieke blok heeft geen meerderheid behaald. Likoed krijgt 27 van de 120 zetels, blijkt uit de uitslag die de kiescommissie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendmaakte. De partij Yashar van oud-legerchef Gadi Eisenkot volgt met 21 zetels.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft twee campagnebijeenkomsten in Kansas en Iowa dit weekend geschrapt. In plaats daarvan neemt hij telefonisch deel aan bijeenkomsten in meerdere staten, meldt zijn Republikeinse Partij.
7 uur geledenMADRID (ANP) - De hogesnelheidstrein die woensdag bij het Spaanse Urda achter op een stilstaande trein botste, reed vermoedelijk 160 tot 200 kilometer per uur. Dat melden Spaanse media, waaronder El País, op basis van een eerste onderzoeksrapport van onderzoeksinstantie AITAT. De zwarte dozen moeten de exacte snelheid uitwijzen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan veertig dagvaardingen en verzoeken tot bewaring van documenten uitgegeven in het onderzoek naar de kandidatuur van een Senaatskandidaat in Alaska. Dit meldt een ingewijde aan persbureau Reuters. De dagvaardingen zijn gericht aan het campagneteam van de Democratische kandidaat Mary Peltola en ook aan Peltola zelf.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd de relatie met Europese landen te willen herstellen. Poetin stelt dat Rusland niet wil dat er een situatie zoals die bij de Straat van Hormuz ontstaat bij de Oostzee.
10 uur geleden