NYT: opnieuw ontslagen bij Twitter
NEW YORK (ANP/RTR) - Twitter heeft volgens de Amerikaanse krant The New York Times opnieuw minstens 200 werknemers ontslagen. Het gaat om zo'n 10 procent van de 2300 mensen die volgens Twitter-eigenaar Elon Musk begin dit jaar nog voor het socialemediabedrijf werkten.
Het is volgens The New York Times de nieuwste ontslagronde binnen het bedrijf sinds Musk, miljardair en ook topman van elektrische-autofabrikant Tesla en ruimtevaartbedrijf SpaceX, Twitter in oktober voor 44 miljard dollar overnam. Kort daarna reorganiseerde hij het bedrijf, waarbij hij toen al ongeveer de helft van het personeel ontsloeg. Dat ging om ongeveer 3700 ontslagen.
Volgens een journalist van de doorgaans goedgeïnformeerde nieuwssite Platformer is inmiddels ook Esther Crawford op straat gezet. Zij was een van de leidinggevenden die de leiding had over Twitter Blue, de betaalde abonnementsservice van de berichtendienst. Ook Martijn de Kuijper, de oprichter van de inmiddels stopgezette nieuwsbriefdienst Revue die Twitter in 2021 inlijfde, lijkt te zijn ontslagen. Zelf meldt de Nederlander in een tweet dat hij zijn mail niet meer in kan.
Chaos
Twitter, dat door alle bezuinigingen al een tijdje geen persvoorlichters meer telt, heeft nog niet gereageerd op de berichtgeving over de extra ontslagen. Sinds Musk de onderneming in handen heeft heerst er chaos bij het socialemediabedrijf. Musk ontsloeg niet alleen veel personeel, hij liet ook een nieuwe versie van de abonnementsdienst introduceren die tot misbruik leidde, zocht ruzie met Apple en zag veel adverteerders zich voorlopig terugtrekken door zorgen over een toename van haatzaaiende berichten.
Musk waarschuwde zelf eerder al voor een mogelijk faillissement van het bedrijf door de wegvallende omzet. Inmiddels zou dat risico wel weer zijn afgewend. Begin deze maand zei Musk dat de lijn naar een break-even resultaat, het punt waarop Twitter geen verlies meer draait maar ook nog geen winst behaald, inmiddels was ingezet.
Meer uit Financieel
MIDDELBURG (ANP) - Het Zeeuwse energiebedrijf Delta en netbeheerder Stedin hopen het stroomnet op piekmomenten te ontlasten met een 'zonalert' voor klanten. De nieuwe dienst geeft iedere vrijdag aan wanneer zonnepanelen in het weekend de meeste stroom opwekken, zodat klanten hun stroomverbruik zoveel mogelijk op die uren kunnen concentreren, maakten de bedrijven bekend.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers moeten vanaf 2027 mogelijk maken dat werknemers van een bedrijf kunnen zien wat hun collega's verdienen. Dat staat in een wetsvoorstel van minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken (D66). Met het wetsvoorstel geeft Nederland invulling aan een Europese richtlijn die landen verplicht om inzicht te geven in de salarisverschillen tussen mannen en vrouwen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vastgoedinvesteerder Rockfield Real Estate willen de komende jaren meer dan 2000 betaalbare en duurzame woningen voor studenten en starters in Nederland ontwikkelen. Ze stellen daarvoor 350 miljoen euro aan startkapitaal beschikbaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag licht lager begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de stevige winsten en het nieuwe slotrecord van de Amsterdamse hoofdindex op woensdag. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten en nieuwe recordresultaten van het Amerikaanse Nvidia hielden de koersverliezen beperkt.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Britse kinderen zijn op TikTok en YouTube nog niet genoeg beschermd tegen schadelijke content, volgens de Britse mediatoezichthouder Ofcom. De waakhond stelt dat de platforms geen significante, nieuwe toezeggingen hebben gedaan om de feeds met aanbevolen filmpjes veiliger te maken.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - EasyJet merkt dat de oorlog in het Midden-Oosten voor onzekerheid zorgt bij reizigers. De boekingen voor de zomerperiode bij de budgetmaatschappij lopen achter in vergelijking met vorig jaar, meldt het bedrijf bij zijn halfjaarcijfers. Door hogere brandstofkosten liep het verlies bij het Britse bedrijf op, zoals easyJet in een update in april al aankondigde.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Berichtendienst X heeft tegenover een rechtbank in Australië toegegeven de regels voor de bestrijding van onlinekindermisbruik te hebben geschonden. Daarmee is een einde gekomen aan een slepende juridische zaak en moet het bedrijf van Elon Musk een boete van 650.000 Australische dollar (ongeveer 400.000 euro) betalen.
2 uur geleden