NYT: nog niet alle documenten die Trump meenam zijn terecht
WASHINGTON (ANP) - Nog altijd zijn niet alle documenten terecht die Donald Trump meenam toen hij het Witte Huis verliet, melden bronnen binnen het Amerikaanse ministerie van Justitie aan The New York Times. Een topfunctionaris zou dat ook aan een advocaat van Trump hebben laten weten. Dat is volgens de Amerikaanse krant "de meest concrete indicatie" dat onderzoekers sceptisch blijven over de medewerking van de oud-president bij de zoektocht naar de verdwenen documenten.
Of het ministerie van Justitie extra stappen gaat nemen om de nog missende documenten, die mogelijk nog in het bezit van Trump zijn, terug te vinden, is niet duidelijk. Het ministerie wilde niet op vragen van de Amerikaanse krant reageren.
Sinds FBI-agenten in augustus de woning van oud-president Trump in Mar-a-Lago binnenvielen en daar meer dan 11.000 overheidsdocumenten aantroffen, zijn het ministerie van Justitie en Trumps advocaten in een juridische strijd verwikkeld over het strafrechtelijk onderzoek naar de oud-president. Dat onderzoek gaat onder meer over de vraag of er wederrechtelijk vertrouwelijke papieren zijn achtergehouden en of geprobeerd is een federaal onderzoek te dwarsbomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
56 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische Kinderrechtencommissariaat (KRC) waarschuwt dat in Brussel steeds meer kinderen op straat slapen. En de situatie wordt alleen maar erger, stelt de organisatie, die de toename verklaart door politieke beslissingen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een Franse aanklager heeft aangekondigd dat hij zeven mannen gaat vervolgen voor moord, na de fatale mishandeling van uiterst rechtse activist Quentin Deranque in Lyon. Hij overleed afgelopen weekend nadat hij in elkaar was geslagen door een groep extreemlinkse activisten. In totaal zijn inmiddels elf mensen opgepakt.
2 uur geledenMINSK (ANP/AFP) - De Belarussische oppositieleider Nikolaj Statkevitsj is opnieuw op vrije voeten. Dat meldt zijn vrouw. De oppositiepoliticus werd in september al vrijgelaten door president Aleksandr Loekasjenko, maar weigerde toen het land te verlaten, waarna hij opnieuw werd vastgezet. Hij zou op dat moment in slechte gezondheid hebben verkeerd, aldus Loekasjenko destijds.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten doneren 10 miljard dollar aan de Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft Trump als voorzitter aangekondigd tijdens de eerste vergadering van de raad. Het geld moet in eerste instantie worden gebruikt voor de wederopbouw van de Gazastrook. Andere deelnemende landen zouden bij elkaar zeker 7 miljard hebben gedoneerd.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki spreekt zijn veto uit over een wet die de Raad voor de Rechtspraak (KRS) moet hervormen. Dat hoge juridische orgaan benoemt onder meer rechters in het land en wordt stevig bekritiseerd, onder andere omdat onder de voormalige uiterst rechtse PiS-regering werd doorgevoerd dat raadsleden door het parlement werden benoemd. Critici vinden daardoor dat de rechtspraak gepolitiseerd is geraakt.
4 uur geleden