NYT: man vast voor verhoor na moord verzekeringstopman VS
ALTOONA (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man vastgezet voor verhoor na de geruchtmakende moord op verzekeringstopman Brian Thompson in New York, zeggen meerdere ingewijden tegen de krant The New York Times. Hij zou een vuurwapen, geluiddemper en valse identiteitsbewijzen bij zich hebben gehad.
De autoriteiten kregen de man in beeld na een tip. Iemand had hem gezien in een restaurant van McDonald's, zegt een bron. Hij wordt nu vastgehouden in Altoona in de staat Pennsylvania. Rechercheurs uit New York zouden onderweg zijn naar die stad.
De politie zoekt al dagen naar de schutter die topman Thompson van UnitedHealthcare doodschoot bij een hotel. Het vermoeden bestaat dat de dader New York per bus heeft verlaten. Het is nog onduidelijk wat het motief was voor de moord. De dood van Thompson maakte veel los in de VS, waar een hoop mensen negatieve ervaringen hebben met zorgverzekeraars. De krant schreef eerder dat de dood van Thompson online leidde tot een "stroom van haat" richting de sector.
"Ik betaal 1300 dollar per maand voor mijn gezondheidsverzekering, met een eigen risico van 8000 dollar", citeerde de NYT uit een boze reactie. "Als ik eindelijk op mijn eigen risico zit, wordt mijn claim geweigerd. En hij verdiende een miljoen per maand."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De internetblokkade in Iran is donderdag de zevende dag ingegaan, meldt internetwaakhond NetBlocks. De maatregel werd door Teheran ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties tegen het regime. De blokkade behoort volgens NetBlocks tot de langste ooit in Iran.
23 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
6 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
7 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
9 uur geleden