NYT: man vast voor verhoor na moord verzekeringstopman VS
ALTOONA (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man vastgezet voor verhoor na de geruchtmakende moord op verzekeringstopman Brian Thompson in New York, zeggen meerdere ingewijden tegen de krant The New York Times. Hij zou een vuurwapen, geluiddemper en valse identiteitsbewijzen bij zich hebben gehad.
De autoriteiten kregen de man in beeld na een tip. Iemand had hem gezien in een restaurant van McDonald's, zegt een bron. Hij wordt nu vastgehouden in Altoona in de staat Pennsylvania. Rechercheurs uit New York zouden onderweg zijn naar die stad.
De politie zoekt al dagen naar de schutter die topman Thompson van UnitedHealthcare doodschoot bij een hotel. Het vermoeden bestaat dat de dader New York per bus heeft verlaten. Het is nog onduidelijk wat het motief was voor de moord. De dood van Thompson maakte veel los in de VS, waar een hoop mensen negatieve ervaringen hebben met zorgverzekeraars. De krant schreef eerder dat de dood van Thompson online leidde tot een "stroom van haat" richting de sector.
"Ik betaal 1300 dollar per maand voor mijn gezondheidsverzekering, met een eigen risico van 8000 dollar", citeerde de NYT uit een boze reactie. "Als ik eindelijk op mijn eigen risico zit, wordt mijn claim geweigerd. En hij verdiende een miljoen per maand."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft sancties afgekondigd tegen vier commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces. De vier zijn volgens de raad verantwoordelijk voor het plegen van misdaden die tot volkerenmoord gerekend worden. Dat was in oktober, toen de RSF na een lange belegering de stad El-Fasher innam en aan het verkrachten en moorden sloeg. Slachtoffers waren van een bepaalde etnische groep.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - In 2025 zijn 129 journalisten en mensen die in de media werken omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt het Committee to Protect Journalists (CPJ). Volgens deze Amerikaanse non-profit zijn de sterfgevallen voor tweederde toe te schrijven aan Israƫl.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran "grote leugens" genoemd. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat Trumps claim dat Iran raketten maakt om de VS te kunnen treffen niet waar is.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Chinese premier Li Qiang en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben gezegd dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden. Merz zei aan het begin van zijn bezoek aan China dat Duitsland "grote waarde hecht aan het handhaven en uitbreiden van de intensieve economische relaties".
3 uur geledenWILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.
6 uur geleden