
NYT: man vast voor verhoor na moord verzekeringstopman VS
ALTOONA (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man vastgezet voor verhoor na de geruchtmakende moord op verzekeringstopman Brian Thompson in New York, zeggen meerdere ingewijden tegen de krant The New York Times. Hij zou een vuurwapen, geluiddemper en valse identiteitsbewijzen bij zich hebben gehad.
De autoriteiten kregen de man in beeld na een tip. Iemand had hem gezien in een restaurant van McDonald's, zegt een bron. Hij wordt nu vastgehouden in Altoona in de staat Pennsylvania. Rechercheurs uit New York zouden onderweg zijn naar die stad.
De politie zoekt al dagen naar de schutter die topman Thompson van UnitedHealthcare doodschoot bij een hotel. Het vermoeden bestaat dat de dader New York per bus heeft verlaten. Het is nog onduidelijk wat het motief was voor de moord. De dood van Thompson maakte veel los in de VS, waar een hoop mensen negatieve ervaringen hebben met zorgverzekeraars. De krant schreef eerder dat de dood van Thompson online leidde tot een "stroom van haat" richting de sector.
"Ik betaal 1300 dollar per maand voor mijn gezondheidsverzekering, met een eigen risico van 8000 dollar", citeerde de NYT uit een boze reactie. "Als ik eindelijk op mijn eigen risico zit, wordt mijn claim geweigerd. En hij verdiende een miljoen per maand."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - VN-secretaris-generaal António Guterres heeft vrijdag gezegd dat de wereld zich niet moet laten "intimideren" door Israël en de dreiging van verdere kolonisering van de bezette Westelijke Jordaanoever.
20 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een cyberaanval op de IT-dienstverlener van de check-in- en boardingsystemen heeft vrijdagavond het vliegverkeer op meerdere Europese luchthavens, waaronder Brussels Airport, verstoord. Daardoor kan er in Brussel alleen nog handmatig worden ingecheckt en geboard, wat zorgt voor forse vertragingen en annuleringen, meldde de luchthaven zaterdag.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Brazilië heeft een verzoek ingediend bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om zich aan te sluiten bij de genocidezaak tegen Israël. Die is aangespannen door Zuid-Afrika. Volgens dat land schendt Israël het internationale genocideverdrag door het optreden van de krijgsmacht in de Gazastrook.
10 uur geledenBERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Europese landen reageren boos op de door Estland gemelde schending van het luchtruim van twaalf minuten door drie Russische gevechtsvliegtuigen. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul noemde het "onacceptabel" en zei dat de NAVO klaar is om zichzelf te verdedigen.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Estland grijpt, net als Polen vorige week, naar een weinig gebruikt NAVO-artikel voor spoedoverleg van het bondgenootschap bij gevaar. Het land wil het binnendringen van zijn luchtruim door Russische gevechtsvliegtuigen zo bespreken. Vorige week deed Polen hetzelfde nadat Russische drones het land waren binnengevlogen.
11 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse kustwacht heeft gemeld dat er boven de Oostzee, boven een Pools booreiland, vrijdag twee Russische gevechtsvliegtuigen hebben gevlogen. Die deden dat laag door een 'veiligheidszone' heen die voor het platform van de onderneming Petrobaltic was uitgeroepen.
11 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat hij met een strategie komt om "geleide wapens" te gaan exporteren, voornamelijk naar Europese landen en de VS. Hij zei dat een programma voor de uitvoer van wapens Oekraïne meer inkomsten biedt en geld vrijmaakt voor het kopen van de drones die het nodig heeft voor de verdediging van het luchtruim.
11 uur geleden