NYT: man vast voor verhoor na moord verzekeringstopman VS
ALTOONA (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man vastgezet voor verhoor na de geruchtmakende moord op verzekeringstopman Brian Thompson in New York, zeggen meerdere ingewijden tegen de krant The New York Times. Hij zou een vuurwapen, geluiddemper en valse identiteitsbewijzen bij zich hebben gehad.
De autoriteiten kregen de man in beeld na een tip. Iemand had hem gezien in een restaurant van McDonald's, zegt een bron. Hij wordt nu vastgehouden in Altoona in de staat Pennsylvania. Rechercheurs uit New York zouden onderweg zijn naar die stad.
De politie zoekt al dagen naar de schutter die topman Thompson van UnitedHealthcare doodschoot bij een hotel. Het vermoeden bestaat dat de dader New York per bus heeft verlaten. Het is nog onduidelijk wat het motief was voor de moord. De dood van Thompson maakte veel los in de VS, waar een hoop mensen negatieve ervaringen hebben met zorgverzekeraars. De krant schreef eerder dat de dood van Thompson online leidde tot een "stroom van haat" richting de sector.
"Ik betaal 1300 dollar per maand voor mijn gezondheidsverzekering, met een eigen risico van 8000 dollar", citeerde de NYT uit een boze reactie. "Als ik eindelijk op mijn eigen risico zit, wordt mijn claim geweigerd. En hij verdiende een miljoen per maand."
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP/AFP) - Brandweerlieden in Los Angeles bereiden zich voor op een nieuwe ronde van krachtige winden die de bosbranden in en rondom de stad verder kunnen aanwakkeren. "Er is een kans op explosieve brandgroei als de wind weer aantrekt", zei Ariel Cohen, meteoroloog bij de National Weather Service zondag tegen The Los Angeles Times. De winden worden "vooral van maandagavond tot en met woensdag" verwacht.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - Tienduizenden Roemenen hebben zondag geprotesteerd voor het parlement in Boekarest tegen de annulering van de presidentsverkiezingen. Het hooggerechtshof besloot daartoe in december omdat de winnaar, de rechtse kandidaat Calin Georgescu, bevoordeeld zou zijn geweest door TikTok. De demonstranten eisten ook het aftreden van de zittende Roemeense president Klaus Iohannis.
3 uur geledenZAGREB (ANP/RTR/AFP) - De Kroatische president Zoran Milanovic van de oppositiepartij Sociaaldemocratische Partij heeft zondag de presidentsverkiezingen gewonnen. Met meer dan 90 procent van de stemmen geteld, staat Milanovic op 74 procent, zo blijkt uit officiële resultaten.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bereid Noord-Koreaanse krijgsgevangenen over te dragen aan hun leider Kim Jong-un, als deze kan bewerkstelligen dat zij worden geruild met Oekraïners die in Rusland gevangen zitten. Zelensky zei dat zondag in een bericht op X.
5 uur geledenZAGREB (ANP/RTR) - De Kroatische president Zoran Milanovic van de oppositiepartij Sociaaldemocratische Partij is op weg om zondag de presidentsverkiezingen te winnen. Volgens een op staatszender HRT gepubliceerde exitpoll kan hij rekenen op bijna 78 procent van de stemmen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gebeld met de Amerikaanse president Joe Biden over de onderhandelingen over een staakt-het-vuren in de Gazastrook en een deal over de gijzelaars. Netanyahu zegt dat hij Biden heeft bijgepraat over de "voortgang" die wordt geboekt tijdens de gesprekken.
6 uur geledenTRASQUERA (ANP/BELGA) - Een lawine heeft zondag vijf skiërs meegesleurd in Trasquera, in de Italiaanse regio Piëmont aan de grens met Zwitserland. Drie mensen kwamen daarbij om, melden lokale hulpdiensten. De twee anderen zijn naar het ziekenhuis gebracht.
6 uur geleden