Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NYT: luchtverkeersleiding volgens toezichthouder onderbemenst

NYT: luchtverkeersleiding volgens toezichthouder onderbemenst

WASHINGTON (ANP) - De luchtverkeersleiding in Washington was op het moment van het dodelijke vliegongeluk ondermaats, blijkt uit een intern voorlopig onderzoek van de toezichthouder FAA, meldt The New York Times (NYT). Dezelfde persoon was bezig met helikopters en het opstijgen en landen van de vliegtuigen op de Ronald Reagan National Airport.

In de verkeerstoren was de bemensing "niet normaal voor de tijd van de dag en de hoeveelheid verkeer", staat volgens de krant in het verslag. Eén persoon deed werk dat normaal door twee mensen wordt gedaan. Dat kan volgens de krant tot grote drukte leiden in de toren en tot verwarring op de radio. De verkeerstoren kampt al jaren met personeelstekorten, schrijft de NYT.

De oorzaak van het ongeluk met een militaire helikopter en een passagiersvliegtuig is nog onduidelijk. Toch wees de Amerikaanse president Donald Trump onmiddellijk naar het diversiteitsbeleid bij de krijgsmacht en de luchtverkeersleiding onder leiding van de Democratische presidenten Joe Biden en Barack Obama. Dat baseerde hij niet op duidelijke aanwijzingen, maar op "gezond verstand".

67 doden

Trump haalde ook uit naar de vorige minister van Vervoer, Pete Buttigieg. Buttigieg zei daarop dat Trump verantwoordelijk is voor defensie en de FAA, en dat onder Biden de vliegveiligheid juist is verbeterd.

Door het ongeluk vielen 67 doden.

Meer uit Buitenland

Trump zegt dat hij NAVO sterker heeft gemaakt

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.

3 uur geleden
Trump wil niet afreizen naar Parijs voor toekomstige G7-top

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.

3 uur geleden
Trump zinspeelt op rol voor María Corina Machado in Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.

3 uur geleden
Gouverneur Walz en andere functionarissen in Minnesota gedagvaard

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.

4 uur geleden
VN-rapport waarschuwt voor gevolgen 'bankroet' watersysteem

RICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.

5 uur geleden
Le Pen bestrijdt veroordeling in hoger beroep

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politicus Marine Le Pen heeft in hoger beroep opnieuw bestreden dat ze schuldig is aan het sjoemelen met Europese gelden. Daarvoor werd ze eerder veroordeeld tot een celstraf.

5 uur geleden
Brussel wil landen verplichten bedrijven te weren van 5G-netwerk

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil EU-lidstaten kunnen verplichten risicovolle ict-leveranciers uit 5G-netwerken te weren, bevestigt Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische soevereiniteit). Eerder op dinsdag presenteerde de Europese Commissie een voorstel voor een nieuw maatregelenpakket voor cyberveiligheid. Daarmee zouden landen en ict-leveranciers uit die landen kunnen worden aangemerkt als "hoog risico" voor de Europese cyberveiligheid en zo worden geweerd van Europese ict-netwerken, verduidelijkt de Eurocommissaris.

5 uur geleden