NYT: luchtverkeersleiding volgens toezichthouder onderbemenst
WASHINGTON (ANP) - De luchtverkeersleiding in Washington was op het moment van het dodelijke vliegongeluk ondermaats, blijkt uit een intern voorlopig onderzoek van de toezichthouder FAA, meldt The New York Times (NYT). Dezelfde persoon was bezig met helikopters en het opstijgen en landen van de vliegtuigen op de Ronald Reagan National Airport.
In de verkeerstoren was de bemensing "niet normaal voor de tijd van de dag en de hoeveelheid verkeer", staat volgens de krant in het verslag. Eén persoon deed werk dat normaal door twee mensen wordt gedaan. Dat kan volgens de krant tot grote drukte leiden in de toren en tot verwarring op de radio. De verkeerstoren kampt al jaren met personeelstekorten, schrijft de NYT.
De oorzaak van het ongeluk met een militaire helikopter en een passagiersvliegtuig is nog onduidelijk. Toch wees de Amerikaanse president Donald Trump onmiddellijk naar het diversiteitsbeleid bij de krijgsmacht en de luchtverkeersleiding onder leiding van de Democratische presidenten Joe Biden en Barack Obama. Dat baseerde hij niet op duidelijke aanwijzingen, maar op "gezond verstand".
67 doden
Trump haalde ook uit naar de vorige minister van Vervoer, Pete Buttigieg. Buttigieg zei daarop dat Trump verantwoordelijk is voor defensie en de FAA, en dat onder Biden de vliegveiligheid juist is verbeterd.
Door het ongeluk vielen 67 doden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
7 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.
10 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.
11 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
11 uur geleden