Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NYT: luchtverkeersleiding volgens toezichthouder onderbemenst

NYT: luchtverkeersleiding volgens toezichthouder onderbemenst

WASHINGTON (ANP) - De luchtverkeersleiding in Washington was op het moment van het dodelijke vliegongeluk ondermaats, blijkt uit een intern voorlopig onderzoek van de toezichthouder FAA, meldt The New York Times (NYT). Dezelfde persoon was bezig met helikopters en het opstijgen en landen van de vliegtuigen op de Ronald Reagan National Airport.

In de verkeerstoren was de bemensing "niet normaal voor de tijd van de dag en de hoeveelheid verkeer", staat volgens de krant in het verslag. Eén persoon deed werk dat normaal door twee mensen wordt gedaan. Dat kan volgens de krant tot grote drukte leiden in de toren en tot verwarring op de radio. De verkeerstoren kampt al jaren met personeelstekorten, schrijft de NYT.

De oorzaak van het ongeluk met een militaire helikopter en een passagiersvliegtuig is nog onduidelijk. Toch wees de Amerikaanse president Donald Trump onmiddellijk naar het diversiteitsbeleid bij de krijgsmacht en de luchtverkeersleiding onder leiding van de Democratische presidenten Joe Biden en Barack Obama. Dat baseerde hij niet op duidelijke aanwijzingen, maar op "gezond verstand".

67 doden

Trump haalde ook uit naar de vorige minister van Vervoer, Pete Buttigieg. Buttigieg zei daarop dat Trump verantwoordelijk is voor defensie en de FAA, en dat onder Biden de vliegveiligheid juist is verbeterd.

Door het ongeluk vielen 67 doden.

Meer uit Buitenland

Trump meldt inbeslagname tanker voor kust Venezuela

WASHINGTON/OSLO/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat de VS voor de kust van Venezuela een grote olietanker hebben opgebracht. Hij zei dit tegen verslaggevers en voegde eraan toe dat er "meer dingen gebeuren, daar horen jullie later over".

2 uur geleden
Opnieuw grote betogingen in Bulgarije tegen regering en corruptie

SOFIA (ANP/AFP) - Tienduizenden Bulgaren hebben in Sofia en andere steden betoogd tegen de regering en tegen corruptie. Begin deze maand waren er ook grote demonstraties van vooral jongeren. Het werd een uiting van Gen Z in Bulgarije genoemd. De coalitieregering trok onder druk van de protestgolf de voorgenomen begrotingsplannen op 3 december in. Volgens Bulgaarse media waren de protesten van woensdag nog groter dan die op 1 december.

3 uur geleden
Nepal sluit overeenkomst met leden Gen Z-protestbeweging

KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".

5 uur geleden
Aanhoudingen in Frankrijk over 'kindersekspoppen'

PARIJS (ANP/AFP) - Bij een grote operatie van de Franse politie in heel het land zijn woensdag een twintigtal mensen aangehouden omdat ze worden verdacht van het kopen van illegale sekspoppen die een kinderlijk uiterlijk hebben. Vijf van de verdachten zijn bekend bij de politie wegens pedofiele praktijken.

6 uur geleden
IJsland doet ook niet mee aan Eurovisie Songfestival 2026

REYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.

7 uur geleden
Grote Europese bondgenoten bellen Trump over vredesplan Oekraïne

PARIJS (ANP) - De leiders van de drie belangrijkste Europese landen hebben de Amerikaanse president Donald Trump gebeld over de jongste Oekraïne-vredesplannen van de Verenigde Staten. Er is druk diplomatiek verkeer tussen de VS, Europa, Oekraïne en Rusland nu de VS mikken op een doorbraak in de dagen voor Kerstmis.

7 uur geleden
Media: Amerikaans ministerie koopt zelf Boeings voor deportaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid koopt zelf vliegtuigen om deportaties van illegalen soepeler en sneller te laten verlopen. De deportaties verlopen vooralsnog met allerlei chartervliegtuigen. The Washington Post heeft gemeld dat het ministerie 140 miljoen dollar (120 miljoen euro) uittrekt voor zes Boeing-737's. Daarmee heeft het ministerie meer de hand in de uitzetting van ongewenste migranten.

7 uur geleden