Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NYT: luchtverkeersleiding volgens toezichthouder onderbemenst

NYT: luchtverkeersleiding volgens toezichthouder onderbemenst

WASHINGTON (ANP) - De luchtverkeersleiding in Washington was op het moment van het dodelijke vliegongeluk ondermaats, blijkt uit een intern voorlopig onderzoek van de toezichthouder FAA, meldt The New York Times (NYT). Dezelfde persoon was bezig met helikopters en het opstijgen en landen van de vliegtuigen op de Ronald Reagan National Airport.

In de verkeerstoren was de bemensing "niet normaal voor de tijd van de dag en de hoeveelheid verkeer", staat volgens de krant in het verslag. Eén persoon deed werk dat normaal door twee mensen wordt gedaan. Dat kan volgens de krant tot grote drukte leiden in de toren en tot verwarring op de radio. De verkeerstoren kampt al jaren met personeelstekorten, schrijft de NYT.

De oorzaak van het ongeluk met een militaire helikopter en een passagiersvliegtuig is nog onduidelijk. Toch wees de Amerikaanse president Donald Trump onmiddellijk naar het diversiteitsbeleid bij de krijgsmacht en de luchtverkeersleiding onder leiding van de Democratische presidenten Joe Biden en Barack Obama. Dat baseerde hij niet op duidelijke aanwijzingen, maar op "gezond verstand".

67 doden

Trump haalde ook uit naar de vorige minister van Vervoer, Pete Buttigieg. Buttigieg zei daarop dat Trump verantwoordelijk is voor defensie en de FAA, en dat onder Biden de vliegveiligheid juist is verbeterd.

Door het ongeluk vielen 67 doden.

Meer uit Buitenland

Officiële onderhandelingen EU-toetreding Oekraïne kunnen verder

NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.

5 uur geleden
Hongarije en Oekraïne bereiken akkoord over rechten diaspora

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.

7 uur geleden
Duitsland grijpt naast zetel VN-Veiligheidsraad

NEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.

9 uur geleden
Netanyahu: VS en Israël klaar voor militaire actie tegen Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.

10 uur geleden
WHO-baas: steeds meer grip op ebola in Afrika

GENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.

11 uur geleden
VS willen minder luchtmacht en marine reserveren voor Europa

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.

13 uur geleden
Britse premier bezorgd over betrokkenen helikopterongeluk Devon

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.

13 uur geleden