Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NYT: Kim Jong-un deze maand naar Rusland om over wapens te praten

NYT: Kim Jong-un deze maand naar Rusland om over wapens te praten

MOSKOU (ANP) - De Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un is volgens de Amerikaanse krant The New York Times (NYT) van plan om deze maand nog naar Rusland te reizen voor een ontmoeting met president Vladimir Poetin. Rusland is vanwege de oorlog in Oekraïne op zoek naar meer wapens en volgens Amerikaanse functionarissen zou Noord-Korea dat tekort moeten opvullen.

Kim komt zelden zijn land uit, maar zou voor deze gelegenheid wel de gepantserde trein naar Vladivostok willen nemen, schrijft de NYT. Mogelijk reist de dictator zelfs door naar Moskou, maar dat is niet zeker. Poetin zou Noord-Koreaanse artilleriegranaten en antitankraketten willen aanschaffen, terwijl Kim in ruil uit is op Russische satelliettechnologie en nucleair aangedreven onderzeeërs. Bovendien heeft hij voedselhulp nodig voor de verarmde bevolking.

De Amerikanen zeggen al langer dat een militaire samenwerking tussen Rusland en Noord-Korea in de maak is. Volgens het Witte Huis hebben Poetin en Kim elkaar al brieven gestuurd en de Russische defensieminister Sergej Sjojgoe zou eind juli al in Noord-Korea zijn geweest. De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken zei er toen "sterk aan te twijfelen of Sjojgoe daar op vakantie was". Volgens de NYT was er recent ook al een Noord-Koreaanse delegatie in Rusland om het bezoek van Kim voor te bereiden.

Meer uit Buitenland

VS weigeren Palestijns leider Abbas opnieuw visum VN-vergadering

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de Palestijnse president Mahmoud Abbas een inreisvisum geweigerd om volgende week de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York bij te wonen, zo meldde een ingewijde aan persbureau AFP.

25 minuten geleden
Gewonden en schade in Odesa en Kyiv na Russische aanval

KYIV (ANP/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben in de nacht van woensdag op donderdag gebouwen beschadigd in de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Door brokstukken ontstond schade aan onder meer magazijnen en een plek nabij een benzinestation in Kyiv, dat tegenwoordig een frequent doelwit is van Russische aanvallen, meldde burgemeester Vitali Klytsjko op Telegram.

26 minuten geleden
Axios: Trump overlegt volgende week over Iran met Golfleiders

ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zal naar verwachting dinsdag in de marge van de Algemene Vergadering van de VN in New York samenkomen met leiders uit de Golfregio om de volgende stappen in de oorlog met Iran te bespreken, meldde Axios op basis van ingewijden.

27 minuten geleden
Experts: klimaatverandering droeg bij aan ontstaan ramp Nepal

LONDEN (ANP) - De gletsjerbreuk die vorige maand in Nepal leidde tot verwoestende overstromingen kon ontstaan door een veelheid aan factoren, waarvan een deel is aangewakkerd door klimaatverandering. Dat concludeert het internationale onderzoekscollectief World Weather Attribution (WWA) in een analyse.

30 minuten geleden
Trump dreigt handel met EU te verbreken om relatie EU en Canada

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd de handel met de Europese Unie stop te zetten als die doorgaat met het plan om Canada het eerste geassocieerde lid van de Europese Unie te maken.

31 minuten geleden
Vrouwen eisen schadevergoeding van nalatenschap Epstein

NEW YORK (ANP/RTR) - Twee vrouwen die als minderjarig meisje te zien waren in pornografisch materiaal dat werd aangetroffen bij Jeffrey Epstein, hebben een rechtszaak aangespannen. Ze eisen een schadevergoeding van de nalatenschap van de overleden zedendelinquent namens personen die voorkomen in zijn verzameling van duizenden foto's en video's met materiaal van kindermisbruik.

33 minuten geleden
Overstromingsgevaar Valencia door zware regen, vliegveld gesloten

VALENCIA (ANP) - Inwoners van de Spaanse provincie Valencia hebben woensdagavond even na 22.00 uur een bericht ontvangen waarin zij worden gewaarschuwd voor overstromingsgevaar vanwege zware regenval, zo meldt de Spaanse krant El País.

38 minuten geleden