NYT: Israëlische generaals willen bestand in Gaza
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische militaire top vindt het tijd voor een staakt-het-vuren in Gaza, ook voordat Hamas volledig verslagen is. De generaals verschillen hierover van mening met premier Benjamin Netanyahu, schrijft The New York Times (NYT) op basis van bronnen binnen de krijgsmacht.
Volgens de NYT willen de generaals een bestand om de gijzelaars vrij te krijgen. Ook zou de Israëlische krijgsmacht tijd nodig hebben om zich te herstellen voor als het tot een grondoorlog komt met de Libanese militie Hezbollah. De kans dat het tot zo'n oorlog komt, zou dankzij zo'n bestand bovendien kleiner worden, zegt de voormalige Israëlische adviseur nationale veiligheid Eyal Hulata tegen de krant.
De Israëlische krijgsmacht wordt geleid door het zogenoemde forum van de generale staf, dat zo'n dertig leden telt. Tot voor kort hield de krijgsmacht vol dat beide doelen van de oorlog bereikt kunnen worden: bevrijding van de gijzelaars en het verslaan van Hamas. Inmiddels zou de krijgsmacht dat anders zien. Hoe de militaire top zijn zorgen over de strijd aan Netanyahu kenbaar heeft gemaakt, is volgens de NYT niet duidelijk.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu nam meteen afstand van het bericht. "Ik weet niet wie die anonieme bronnen zijn, maar ik wil ondubbelzinnig duidelijk maken: dat zal niet gebeuren", aldus de premier in een verklaring. "We zullen de oorlog pas beëindigen als we alle doelen hebben bereikt, inclusief de eliminatie van Hamas en de vrijlating van al onze gijzelaars."
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël zegt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een belangrijk complex van het Iraanse regime in Teheran. Daarbij werd een groot aantal bommen afgeworpen, schrijft nieuwssite Times of Israel.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het vertrek aangekondigd van niet-essentiële overheidsmedewerkers en hun familieleden in Bahrein, Irak en Jordanië. Dat bevel heeft te maken met veiligheidsrisico's vanwege de oorlog met Iran.
33 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt tegen staatspersbureau Tasnim dat de Verenigde Staten "zware verliezen" hebben geleden door de Iraanse aanvallen. In de eerste twee dagen van de oorlog zouden 650 Amerikaanse militairen zijn gedood of verwond.
44 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran is opgelopen naar 787. Dat meldt hulporganisatie Rode Halve Maan, die spreekt over aanvallen in 153 steden.
1 uur geledenDUQM (ANP/RTR) - Een brandstofopslag in een van de belangrijkste havens van Oman is geraakt door een droneaanval, meldt het Omaanse staatspersbureau. Het is de tweede aanval op de Duqm-haven sinds zaterdag, toen Iran begon met luchtaanvallen op landen in de regio, als reactie op Amerikaanse en Israëlische aanvallen. Volgens het staatspersbureau was de schade in de haven van Duqm beperkt en zijn er geen gewonden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich pessimistisch uitgelaten over de relatie tussen zijn land en het Verenigd Koninkrijk. "Het is erg triest om te zien dat de relatie duidelijk niet meer is wat het was", zei hij tegen de Britse krant The Sun. De centrumlinkse Britse premier Keir Starmer kreeg van Trump het verwijt "niet behulpzaam" te zijn geweest.
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben overheidspersoneel zonder kritieke functie opdracht gegeven Qatar en Koeweit te verlaten. Eerder waren er al berichten dat medewerkers in Bahrein, Irak en Jordanië moesten vertrekken.
2 uur geleden