
NYT: Israël gebruikt technologie gezichtsherkenning in Gaza
JERUZALEM (ANP) - Israël gebruikt in de Gazastrook gezichtsherkenningstechnologie om gezochte personen te identificeren. Dat bericht The New York Times na eigen onderzoek.
De technologie zou vorig jaar aanvankelijk zijn ingezet om Israëliërs te zoeken die waren gegijzeld door Hamas. De Israëlische autoriteiten begonnen de technologie vervolgens ook te gebruiken om mensen te zoeken die banden hebben met groepen als Hamas.
Het initiatief zou steeds verder zijn uitgebreid tijdens de Israëlische militaire operatie in Gaza. Militairen namen camera's mee met de technologie en er zijn controleposten opgezet waar gezichten van Palestijnen gefilmd konden worden.
Alarm slaan
Meerdere bronnen van de krant zeggen alarm te slaan, omdat ze vinden dat Israël tijd en middelen verspilt met het programma. Dat zou ook niet altijd goed werken. Zo worden burgers volgens een ingewijde soms per ongeluk aangezien voor Hamasstrijders.
Israël zou gebruik maken van technologie van het bedrijf Corsight, maar volgens bronnen van de krant ook van het gratis Google Photos. Zo kunnen gezichten van mensen worden geïdentificeerd op beelden van menigtes en op dronebeelden.
Database
Israëlische functionarissen zouden een database met afbeelden van mensen hebben geüpload bij Google Photos. Ze konden vervolgens de zoekfunctie gebruiken om personen te identificeren, aldus de krant.
De technologie van Google zou volgens een bron uitstekend in staat zijn om gezichten te vergelijken. Er kunnen zelfs mensen worden herkend als maar een beperkt deel van hun gezicht te zien is.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft in Rome de Amerikaanse vicepresident J.D. Vance gesproken. De ontmoeting kwam een dag na het bezoek van Meloni aan de Amerikaanse president Donald Trump in Washington.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft meer dan 10.000 documenten vrijgegeven die betrekking hebben op de spraakmakende moord in 1968 op voormalig Democratisch senator Robert F. Kennedy (RFK). Diens zoon Robert F. Kennedy Jr., minister van Volksgezondheid, toont zich verheugd over de stap.
1 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi-rebellen zeggen raketten te hebben afgevuurd op twee Amerikaanse schepen en op het Israëlische vliegveld Ben Goerion. Die beschietingen volgden op een Amerikaans bombardement in Jemen, waardoor tientallen doden vielen.
1 uur geledenPARIJS/BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Amerikaanse voorstellen voor het staken of stoppen van de oorlog in Oekraïne bevatten versoepeling van de westerse sancties tegen Rusland. Het plan richt zich op het stoppen van de vijandelijkheden. Indien dat langere tijd lukt, zouden de strafmaatregelen tegen Rusland versoepeld moeten worden.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Iran gelooft dat een overeenkomst met de Verenigde Staten over het nucleaire programma mogelijk is, als Washington zich realistisch opstelt. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi tijdens een bezoek aan Moskou, een dag voordat Iraanse en Amerikaanse diplomaten in Italië verder onderhandelen.
3 uur geledenERLIJN (ANP/DPA) - Personeel van de Duitse spoormaatschappij Deutsche Bahn heeft vorig jaar vaker te maken gehad met agressie. Volgens Deutsche Bahn-topman Richard Lutz waren er vorig jaar ongeveer 3300 gevallen van fysiek geweld tegen werknemers, een toename van 6 procent. "Elke vorm van geweld tegen werknemers is volstrekt onacceptabel", aldus Lutz.
3 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas heeft opgeroepen druk uit te oefenen op Israël om de complete blokkade van de Gazastrook te stoppen. Israël laat al sinds 2 maart geen hulpgoederen meer toe. Internationale organisaties inclusief de VN hadden al alarm geslagen omdat er nauwelijks nog voedsel, brandstof en medicijnen zijn.
4 uur geleden