NYT: Israël gebruikt technologie gezichtsherkenning in Gaza
JERUZALEM (ANP) - Israël gebruikt in de Gazastrook gezichtsherkenningstechnologie om gezochte personen te identificeren. Dat bericht The New York Times na eigen onderzoek.
De technologie zou vorig jaar aanvankelijk zijn ingezet om Israëliërs te zoeken die waren gegijzeld door Hamas. De Israëlische autoriteiten begonnen de technologie vervolgens ook te gebruiken om mensen te zoeken die banden hebben met groepen als Hamas.
Het initiatief zou steeds verder zijn uitgebreid tijdens de Israëlische militaire operatie in Gaza. Militairen namen camera's mee met de technologie en er zijn controleposten opgezet waar gezichten van Palestijnen gefilmd konden worden.
Alarm slaan
Meerdere bronnen van de krant zeggen alarm te slaan, omdat ze vinden dat Israël tijd en middelen verspilt met het programma. Dat zou ook niet altijd goed werken. Zo worden burgers volgens een ingewijde soms per ongeluk aangezien voor Hamasstrijders.
Israël zou gebruik maken van technologie van het bedrijf Corsight, maar volgens bronnen van de krant ook van het gratis Google Photos. Zo kunnen gezichten van mensen worden geïdentificeerd op beelden van menigtes en op dronebeelden.
Database
Israëlische functionarissen zouden een database met afbeelden van mensen hebben geüpload bij Google Photos. Ze konden vervolgens de zoekfunctie gebruiken om personen te identificeren, aldus de krant.
De technologie van Google zou volgens een bron uitstekend in staat zijn om gezichten te vergelijken. Er kunnen zelfs mensen worden herkend als maar een beperkt deel van hun gezicht te zien is.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.
6 uur geleden