NYT: Israël gebruikt technologie gezichtsherkenning in Gaza
JERUZALEM (ANP) - Israël gebruikt in de Gazastrook gezichtsherkenningstechnologie om gezochte personen te identificeren. Dat bericht The New York Times na eigen onderzoek.
De technologie zou vorig jaar aanvankelijk zijn ingezet om Israëliërs te zoeken die waren gegijzeld door Hamas. De Israëlische autoriteiten begonnen de technologie vervolgens ook te gebruiken om mensen te zoeken die banden hebben met groepen als Hamas.
Het initiatief zou steeds verder zijn uitgebreid tijdens de Israëlische militaire operatie in Gaza. Militairen namen camera's mee met de technologie en er zijn controleposten opgezet waar gezichten van Palestijnen gefilmd konden worden.
Alarm slaan
Meerdere bronnen van de krant zeggen alarm te slaan, omdat ze vinden dat Israël tijd en middelen verspilt met het programma. Dat zou ook niet altijd goed werken. Zo worden burgers volgens een ingewijde soms per ongeluk aangezien voor Hamasstrijders.
Israël zou gebruik maken van technologie van het bedrijf Corsight, maar volgens bronnen van de krant ook van het gratis Google Photos. Zo kunnen gezichten van mensen worden geïdentificeerd op beelden van menigtes en op dronebeelden.
Database
Israëlische functionarissen zouden een database met afbeelden van mensen hebben geüpload bij Google Photos. Ze konden vervolgens de zoekfunctie gebruiken om personen te identificeren, aldus de krant.
De technologie van Google zou volgens een bron uitstekend in staat zijn om gezichten te vergelijken. Er kunnen zelfs mensen worden herkend als maar een beperkt deel van hun gezicht te zien is.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft sinds het begin van het bestand vorige maand nog duizenden huizen in Libanon verwoest, meldt het Libanese nationale onderzoeksinstituut. De overheidsorganisatie telde sinds 17 april al 5386 huizen die totaal vernietigd zijn en nog eens 5246 die schade hebben opgelopen.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije heeft de Russische ambassadeur ontboden vanwege een droneaanval op het westen van Oekraïne, dicht bij de grens met Hongarije. Dat deelde premier Péter Magyar mee na het eerste kabinetsoverleg sinds hij afgelopen weekend werd geïnstalleerd als leider van het land.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De NAVO zal de Amerikaanse ideeën over een groter Europees en een kleiner Amerikaans aandeel in het bondgenootschap overnemen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. 'NAVO 3.0', zoals de VS het noemen, is "de logische volgende stap", meent Rutte. Hij verwacht dat de 32 landen dat op de komende NAVO-top zullen vastleggen.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Oekraïne en Litouwen hebben een dronedeal gesloten, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky na een ontmoeting met de Litouwse president Gitanas Nauseda in Boekarest. Oekraïne stuurt een militair expertteam om in Litouwen te werken aan "de ontwikkeling van de noodzakelijke veiligheidscapaciteiten".
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft woensdag de bekende mensenrechtenadvocaat Nasrin Sotoudeh op borgtocht vrijgelaten. Haar dochter heeft dat bekendgemaakt. Sotoudeh werd op 1 april opgepakt.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden, maar komt zelf niet met een EU-verbod erop. Daarmee reageert het dagelijks bestuur van de EU op een petitie die ruim 1 miljoen keer is ondertekend om conversietherapie te verbieden in de 27 lidstaten.
6 uur geleden