NYT: Instagram en Facebook blokkeerden aanbieders abortuspillen
MENLO PARK (ANP) - Instagram en Facebook hebben volgens The New York Times recent posts van aanbieders van abortuspillen geblurd, geblokkeerd of verwijderd. Instagram schortte ook de accounts van verschillende aanbieders van abortuspillen op en hield de aanbieders verborgen voor weergave in zoekresultaten en aanbevelingen.
Meta, het bedrijf van miljardair Mark Zuckerberg en eigenaar van Facebook en Instagram, heeft het opschorten van de accounts en het blurren van de posts bevestigd. Donderdag herstelde het bedrijf een aantal accounts nadat The New York Times vragen had gesteld over de kwestie, schrijft de krant.
Een woordvoerder van Meta schreef enkele van de recente incidenten rond posts en accounts toe aan regels die de verkoop van farmaceutische middelen op de sociale mediaplatforms van Meta verbieden zonder de juiste certificering. Waarom de regels op dat moment werden gehandhaafd, zei de woordvoerder volgens The New York Times niet.
Berichten verwijderd
Volgens Aid Access, een van de grootste aanbieders van abortuspillen in de Verenigde Staten, werden sommige berichten op zijn Facebook-account verwijderd en op zijn Instagram-account sinds november geblurd. Ook had Aid Access volgens The New York Times sinds november geen toegang tot zijn Facebook-account en werd het Instagram-account vorige week opgeschort, hoewel het sindsdien is hersteld.
Ook de Instagram-accounts van andere aanbieders van abortuspillen, waaronder Women Help Women en Just the Pill, werden de afgelopen dagen opgeschort. De aanbieders zeiden dat de reden die Meta hun daarvoor gaf, was dat hun accounts niet voldeden aan de regels van Meta. Beide accounts werden donderdag hersteld, aldus de krant.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - De Amerikaanse minister van Energie Chris Wright verwacht dat er binnen 18 tot 24 maanden verkiezingen gehouden zullen worden in Venezuela, zegt hij tegen nieuwssite Politico. Hij benadrukte daarbij dat er geen verandering is in "het plan" een democratie te bewerkstelligen in het land. Dat gebeurt volgens hem alleen niet van de ene op de andere dag. "Maar hoe sneller we dat voor elkaar krijgen, hoe beter."
7 minuten geledenGENEVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zich uitgesproken tegen de veroordeling van Jimmy Lai (78) in Hongkong. Hij roept op tot de vrijlating van de mediamagnaat, die maandag twintig jaar celstraf kreeg onder een omstreden veiligheidswet.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De aanklagers van het Kosovotribunaal hebben een gevangenisstraf van 45 jaar geëist voor de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Hij wordt in Den Haag vervolgd voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië, eind jaren negentig.
1 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door het instorten van woongebouwen in het Libanese Tripoli is gestegen naar veertien. Acht mensen konden worden gered, melden de autoriteiten in Libanese media.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier Sanae Takaichi ziet in haar monsterzege bij de parlementsverkiezingen een signaal dat er draagvlak is voor grote veranderingen. "Wij geloven dat het publiek begrip en sympathie heeft getoond voor onze oproepen over de dringende noodzaak van een grote beleidsverandering", zei ze op een persconferentie.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse prins William en zijn vrouw Catherine zijn "diep verontrust" door de onthullingen in het schandaal rond de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, waarbij ook de voormalige Britse prins Andrew betrokken is. Het is de eerste keer dat ze publiekelijk reageren op de kwestie.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft in Australië een krans gelegd bij Bondi Beach. Het bezoek van het staatshoofd ging volgens de Australische omroep ABC gepaard met protesten.
2 uur geleden