NYT: Instagram en Facebook blokkeerden aanbieders abortuspillen
MENLO PARK (ANP) - Instagram en Facebook hebben volgens The New York Times recent posts van aanbieders van abortuspillen geblurd, geblokkeerd of verwijderd. Instagram schortte ook de accounts van verschillende aanbieders van abortuspillen op en hield de aanbieders verborgen voor weergave in zoekresultaten en aanbevelingen.
Meta, het bedrijf van miljardair Mark Zuckerberg en eigenaar van Facebook en Instagram, heeft het opschorten van de accounts en het blurren van de posts bevestigd. Donderdag herstelde het bedrijf een aantal accounts nadat The New York Times vragen had gesteld over de kwestie, schrijft de krant.
Een woordvoerder van Meta schreef enkele van de recente incidenten rond posts en accounts toe aan regels die de verkoop van farmaceutische middelen op de sociale mediaplatforms van Meta verbieden zonder de juiste certificering. Waarom de regels op dat moment werden gehandhaafd, zei de woordvoerder volgens The New York Times niet.
Berichten verwijderd
Volgens Aid Access, een van de grootste aanbieders van abortuspillen in de Verenigde Staten, werden sommige berichten op zijn Facebook-account verwijderd en op zijn Instagram-account sinds november geblurd. Ook had Aid Access volgens The New York Times sinds november geen toegang tot zijn Facebook-account en werd het Instagram-account vorige week opgeschort, hoewel het sindsdien is hersteld.
Ook de Instagram-accounts van andere aanbieders van abortuspillen, waaronder Women Help Women en Just the Pill, werden de afgelopen dagen opgeschort. De aanbieders zeiden dat de reden die Meta hun daarvoor gaf, was dat hun accounts niet voldeden aan de regels van Meta. Beide accounts werden donderdag hersteld, aldus de krant.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne en de Verenigde Staten gaan de komende dagen in Zwitserland praten over manieren om de oorlog met Rusland in Oekraïne te beëindigen, zegt een Oekraïense onderhandelaar. Aanleiding is het 28-puntenplan van de Verenigde Staten, dat grote concessies van Kyiv vraagt.
1 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft bij de opening van de G20-top het belang van samenwerking benadrukt. De bijeenkomst in Johannesburg wordt overschaduwd door de afwezigheid van de Verenigde Staten en het controversiële Amerikaanse plan voor vrede in Oekraïne.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is opgepakt door de federale politie. Die maatregel is genomen wegens een "hoog vluchtrisico", aldus het hooggerechtshof. De politicus stond sinds augustus onder huisarrest.
2 uur geledenMINSK (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft gratie verleend aan 31 Oekraïners die in Belarus zijn veroordeeld voor strafbare feiten. Hun vrijlatingen maken deel uit van afspraken met de Amerikaanse president Donald Trump en vinden plaats op verzoek van Oekraïne, meldt staatspersbureau Belta.
3 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Het aantal slachtoffers van de massaontvoering vrijdag in Nigeria is voor de tweede keer naar boven bijgesteld. Er zijn 303 leerlingen en 12 leraren van een katholieke school meegenomen, zegt de Nigeriaanse christelijke koepelorganisatie CAN.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Elk vredesplan om de oorlog in Oekraïne te beëindigen moet de soevereiniteit van dat land waarborgen, zegt de Amerikaanse vicepresident JD Vance op X. De Verenigde Staten hebben een plan opgesteld dat grote concessies van Kyiv eist.
5 uur geledenHANOI (ANP/AFP) - Het dodental in Vietnam door al weken aanhoudende zware regenval en overstromingen is gestegen naar minstens 55, meldt de regering van het land. Ook wordt nog gezocht naar 13 vermisten.
6 uur geleden