NYT: Instagram en Facebook blokkeerden aanbieders abortuspillen
MENLO PARK (ANP) - Instagram en Facebook hebben volgens The New York Times recent posts van aanbieders van abortuspillen geblurd, geblokkeerd of verwijderd. Instagram schortte ook de accounts van verschillende aanbieders van abortuspillen op en hield de aanbieders verborgen voor weergave in zoekresultaten en aanbevelingen.
Meta, het bedrijf van miljardair Mark Zuckerberg en eigenaar van Facebook en Instagram, heeft het opschorten van de accounts en het blurren van de posts bevestigd. Donderdag herstelde het bedrijf een aantal accounts nadat The New York Times vragen had gesteld over de kwestie, schrijft de krant.
Een woordvoerder van Meta schreef enkele van de recente incidenten rond posts en accounts toe aan regels die de verkoop van farmaceutische middelen op de sociale mediaplatforms van Meta verbieden zonder de juiste certificering. Waarom de regels op dat moment werden gehandhaafd, zei de woordvoerder volgens The New York Times niet.
Berichten verwijderd
Volgens Aid Access, een van de grootste aanbieders van abortuspillen in de Verenigde Staten, werden sommige berichten op zijn Facebook-account verwijderd en op zijn Instagram-account sinds november geblurd. Ook had Aid Access volgens The New York Times sinds november geen toegang tot zijn Facebook-account en werd het Instagram-account vorige week opgeschort, hoewel het sindsdien is hersteld.
Ook de Instagram-accounts van andere aanbieders van abortuspillen, waaronder Women Help Women en Just the Pill, werden de afgelopen dagen opgeschort. De aanbieders zeiden dat de reden die Meta hun daarvoor gaf, was dat hun accounts niet voldeden aan de regels van Meta. Beide accounts werden donderdag hersteld, aldus de krant.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.
10 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.
12 uur geledenBAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.
14 uur geledenBAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.
15 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.
17 uur geleden