Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NYT: gelekte documenten tonen conflict binnen Russische overheid

NYT: gelekte documenten tonen conflict binnen Russische overheid

WASHINGTON (ANP) - Een nieuwe partij gelekte documenten van de Amerikaanse overheid zou aantonen dat de onenigheid binnen de Russische regering over de oorlog in Oekraïne groter is dan voorheen gedacht. Dat schrijft The New York Times, die de vermeende overheidsdocumenten bestaande uit 27 pagina's in handen kreeg. De authenticiteit van de documenten is niet door de veiligheidsdiensten bevestigd.

Volgens de Amerikaanse krant beschrijven de documenten hoe de Russische veiligheidsdienst FSB het Russische ministerie voor Defensie zou "beschuldigen" van het verdoezelen van Russische slachtoffers in Oekraïne. Het rapport beschrijft onwil van militaire ambtenaren om slecht nieuws door te geven aan hooggeplaatste functionarissen. Volgens The New York Times heeft de FSB kritiek op het aantal doden dat het Russische ministerie communiceert, omdat het niet de doden bij onder meer de Nationale Garde en de particuliere Wagner Groep zou meetellen.

Het geschatte aantal omgekomen Russische militairen loopt sterk uiteen. De laatste keer dat het Russische ministerie voor Defensie publiekelijk een dodental deelde was in september. Sinds de start van de oorlog in februari vorig jaar zouden op dat moment 5937 Russische troepen zijn omgekomen. Volgens de nieuw gelekte documenten schatte de Russische FSB het werkelijke aantal omgekomen Russen dichter bij 110.000. Eerder gelekte overheidsdocumenten schatte dat aantal eerder al op 189.500 tot 223.000 omgekomen Russische soldaten in een jaar.

Volgens The New York Times kregen zij het gelekte materiaal in handen via een server waar eerder al geheime documenten van de Amerikaanse veiligheidsdiensten op verschenen. Die leken gedeeltelijk gewijzigd, voordat ze online kwamen. Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar het lek. Waar het lek vandaan komt is nog onduidelijk. Volgens de krant The Washington Post zou een persoon die op een militaire basis werkte de documenten hebben meegenomen.

Meer uit Buitenland

Drie doden bij Israëlische aanval in zuiden van Libanon

CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.

6 uur geleden
Federale overheid VS versoepelt beleid tegenover marihuana

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.

10 uur geleden
EU-leiding verwelkomt lening van 90 miljard euro aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.

12 uur geleden
Ook 20e sanctiepakket voor Rusland rond na staken Hongaars verzet

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.

12 uur geleden
VN: 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door oorlog

BANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.

12 uur geleden
Hongarije en Slowakije ontvangen weer Russische olie

BOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.

12 uur geleden
Man gooit vloeistof naar ex-kroonprins Iran in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.

12 uur geleden