Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NYT: gelekte documenten tonen conflict binnen Russische overheid

NYT: gelekte documenten tonen conflict binnen Russische overheid

WASHINGTON (ANP) - Een nieuwe partij gelekte documenten van de Amerikaanse overheid zou aantonen dat de onenigheid binnen de Russische regering over de oorlog in Oekraïne groter is dan voorheen gedacht. Dat schrijft The New York Times, die de vermeende overheidsdocumenten bestaande uit 27 pagina's in handen kreeg. De authenticiteit van de documenten is niet door de veiligheidsdiensten bevestigd.

Volgens de Amerikaanse krant beschrijven de documenten hoe de Russische veiligheidsdienst FSB het Russische ministerie voor Defensie zou "beschuldigen" van het verdoezelen van Russische slachtoffers in Oekraïne. Het rapport beschrijft onwil van militaire ambtenaren om slecht nieuws door te geven aan hooggeplaatste functionarissen. Volgens The New York Times heeft de FSB kritiek op het aantal doden dat het Russische ministerie communiceert, omdat het niet de doden bij onder meer de Nationale Garde en de particuliere Wagner Groep zou meetellen.

Het geschatte aantal omgekomen Russische militairen loopt sterk uiteen. De laatste keer dat het Russische ministerie voor Defensie publiekelijk een dodental deelde was in september. Sinds de start van de oorlog in februari vorig jaar zouden op dat moment 5937 Russische troepen zijn omgekomen. Volgens de nieuw gelekte documenten schatte de Russische FSB het werkelijke aantal omgekomen Russen dichter bij 110.000. Eerder gelekte overheidsdocumenten schatte dat aantal eerder al op 189.500 tot 223.000 omgekomen Russische soldaten in een jaar.

Volgens The New York Times kregen zij het gelekte materiaal in handen via een server waar eerder al geheime documenten van de Amerikaanse veiligheidsdiensten op verschenen. Die leken gedeeltelijk gewijzigd, voordat ze online kwamen. Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar het lek. Waar het lek vandaan komt is nog onduidelijk. Volgens de krant The Washington Post zou een persoon die op een militaire basis werkte de documenten hebben meegenomen.

Meer uit Buitenland

Paus Leo roept op armen te helpen tijdens eerste kerstnachtmis

VATICAANSTAD (ANP/DPA/RTR) - Paus Leo XIV heeft tijdens zijn eerste kerstnachtmis als kerkleider in Vaticaanstad opgeroepen tot medemenselijkheid en vrede. Hij zei in zijn preek op kerstavond dat het verhaal van Jezus, die in een stal werd geboren omdat er geen plaats was in een herberg, christenen eraan moet herinneren dat een weigering om armen en vreemdelingen te helpen gelijkstaat aan het afwijzen van God zelf.

52 minuten geleden
Trump-favoriet Asfura wint presidentsverkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP/RTR) - De door de Amerikaanse president Trump gesteunde conservatieve Nasry Asfura heeft de presidentsverkiezingen in Honduras gewonnen. Dat heeft de kiesraad van het Midden-Amerikaanse land bekendgemaakt. De uitslag liet vier weken op zich wachten door vertragingen, technische problemen en aantijgingen van fraude.

3 uur geleden
Ruim 1 miljoen meer documenten met mogelijke Epstein-link ontdekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse autoriteiten hebben ruim 1 miljoen documenten ontdekt die mogelijk te maken hebben met de spraakmakende zaak rond de Amerikaanse zedendelinquent Epstein. Het ministerie van Justitie zegt de documenten zo snel mogelijk te willen vrijgeven, maar gezien de omvang kan dat nog enkele weken duren.

5 uur geleden
Landen veroordelen nieuwe nederzettingen Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/RTR) - Veertien landen veroordelen de goedkeuring van negentien nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever door Israël, schrijven ze in een verklaring. Het statement komt van Duitsland, België, Canada, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Italië, Ierland, IJsland, Japan, Malta, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk.

6 uur geleden
Oekraïne: Russen krijgen wellicht Chinese hulp bij aanvallen

KYIV (ANP/BLOOMBERG) - Rusland gebruikt mogelijk Chinese satellietbeelden bij aanvallen op doelen in Oekraïne, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem valt er een verband te leggen tussen Chinese satellietbeelden van Oekraïens grondgebied en Russische aanvallen op energievoorzieningen.

7 uur geleden
Macron: gesprekken over Oekraïne in januari verder in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron zegt dat hij met NAVO-chef Mark Rutte heeft overlegd over de situatie in Oekraïne. In januari praten Europese leiders verder in Parijs, meldt hij op X.

8 uur geleden
Britten tegen Amerikanen: internet beschermen is geen censuur

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse regering zegt het recht op vrijheid van meningsuiting volledig te verdedigen, maar vindt ook dat er maatregelen nodig zijn tegen de schadelijkste inhoud op het internet. Londen benadrukt dit na het besluit van de Amerikaanse regering om vijf Europese prominenten, onder wie twee Britten, de toegang tot de Verenigde Staten te ontzeggen wegens censuur.

8 uur geleden