Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NYT: gelekte documenten tonen conflict binnen Russische overheid

NYT: gelekte documenten tonen conflict binnen Russische overheid

WASHINGTON (ANP) - Een nieuwe partij gelekte documenten van de Amerikaanse overheid zou aantonen dat de onenigheid binnen de Russische regering over de oorlog in Oekraïne groter is dan voorheen gedacht. Dat schrijft The New York Times, die de vermeende overheidsdocumenten bestaande uit 27 pagina's in handen kreeg. De authenticiteit van de documenten is niet door de veiligheidsdiensten bevestigd.

Volgens de Amerikaanse krant beschrijven de documenten hoe de Russische veiligheidsdienst FSB het Russische ministerie voor Defensie zou "beschuldigen" van het verdoezelen van Russische slachtoffers in Oekraïne. Het rapport beschrijft onwil van militaire ambtenaren om slecht nieuws door te geven aan hooggeplaatste functionarissen. Volgens The New York Times heeft de FSB kritiek op het aantal doden dat het Russische ministerie communiceert, omdat het niet de doden bij onder meer de Nationale Garde en de particuliere Wagner Groep zou meetellen.

Het geschatte aantal omgekomen Russische militairen loopt sterk uiteen. De laatste keer dat het Russische ministerie voor Defensie publiekelijk een dodental deelde was in september. Sinds de start van de oorlog in februari vorig jaar zouden op dat moment 5937 Russische troepen zijn omgekomen. Volgens de nieuw gelekte documenten schatte de Russische FSB het werkelijke aantal omgekomen Russen dichter bij 110.000. Eerder gelekte overheidsdocumenten schatte dat aantal eerder al op 189.500 tot 223.000 omgekomen Russische soldaten in een jaar.

Volgens The New York Times kregen zij het gelekte materiaal in handen via een server waar eerder al geheime documenten van de Amerikaanse veiligheidsdiensten op verschenen. Die leken gedeeltelijk gewijzigd, voordat ze online kwamen. Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar het lek. Waar het lek vandaan komt is nog onduidelijk. Volgens de krant The Washington Post zou een persoon die op een militaire basis werkte de documenten hebben meegenomen.

Meer uit Buitenland

Israël verklaart zuiden van Libanon tot 'gevechtszone'

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.

1 uur geleden
Oeganda sluit grens met Congo vanwege ebola-uitbraak

KAMPALA (ANP/AFP/RTR) - Oeganda sluit de grens met de Democratische Republiek Congo om de verspreiding van ebola tegen te gaan, laat de Oegandese regering weten. In Congo zijn meer dan 900 vermoedelijke ebolagevallen en meer dan 220 sterfgevallen. Oeganda heeft zeven gevallen van ebola en een sterfgeval gemeld.

5 uur geleden
Hamas bevestigt dood militaire leider door aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.

5 uur geleden
Israël beveelt evacuatie van Zuid-Libanese stad Tyrus

TYRUS (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft woensdag de evacuatie bevolen van de Zuid-Libanese stad Tyrus en omgeving. Er zijn plannen om daar doelen van Hezbollah aan te vallen, aldus een legerwoordvoerder op X.

5 uur geleden
Twee kinderen na treinongeluk België mogelijk snel uit ziekenhuis

BUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."

8 uur geleden
Eerste Laotianen in overstroomde grot na week gevonden

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.

9 uur geleden
Britse media: brand bij Joodse winkel in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.

10 uur geleden