NYT beschermt journalisten die over Air Force One schreven
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse krant The New York Times heeft een rechter verzocht om dagvaardingen van drie van zijn journalisten te blokkeren. De dagvaardingen hadden betrekking op hun berichtgeving over veiligheidskwesties rond een door Qatar aan president Donald Trump geschonken vliegtuig. Dat toestel moet het nieuwe presidentiële vliegtuig Air Force One worden.
"Deze dagvaardingen zijn te kwader trouw uitgevaardigd om The Times te straffen voor zijn berichtgeving", aldus advocaat David McCraw in een verklaring. "Wij stappen naar de rechter om de rechten van onze journalisten te verdedigen: het recht om vrij verslag te doen over de regering en het publiek te voorzien van verhalen die ertoe doen."
De gedagvaarde journalisten schreven dat Trump de NAVO-top in Turkije om veiligheidsredenen verliet met de oude Air Force One. Het nieuwe, door Qatar geschonken toestel zou veiligheidsvoorzieningen als raketafweer missen. Trump was wel met het nieuwe toestel naar Ankara gevlogen.
Nog voor publicatie had de FBI gevraagd om het artikel in te houden, maar The New York Times weigerde dit. Daarop dagvaardde de Amerikaanse regering de journalisten om voor een jury te verschijnen.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un wil dat zijn land een "absolute superioriteit" in dronetechnologie verwerft. Dat zei hij bij een tentoonstelling en wapendemonstratie, meldt staatspersbureau KCNA vrijdag. Geavanceerde kunstmatige intelligentie (AI) in onbemande wapensystemen moet volgens Kim de hoogste prioriteit krijgen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Likoed-partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de parlementsverkiezingen gewonnen, maar zijn politieke blok heeft geen meerderheid behaald. Likoed krijgt 27 van de 120 zetels, blijkt uit de uitslag die de kiescommissie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendmaakte. De partij Yashar van oud-legerchef Gadi Eisenkot volgt met 21 zetels.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft twee campagnebijeenkomsten in Kansas en Iowa dit weekend geschrapt. In plaats daarvan neemt hij telefonisch deel aan bijeenkomsten in meerdere staten, meldt zijn Republikeinse Partij.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De hogesnelheidstrein die woensdag bij het Spaanse Urda achter op een stilstaande trein botste, reed vermoedelijk 160 tot 200 kilometer per uur. Dat melden Spaanse media, waaronder El País, op basis van een eerste onderzoeksrapport van onderzoeksinstantie AITAT. De zwarte dozen moeten de exacte snelheid uitwijzen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan veertig dagvaardingen en verzoeken tot bewaring van documenten uitgegeven in het onderzoek naar de kandidatuur van een Senaatskandidaat in Alaska. Dit meldt een ingewijde aan persbureau Reuters. De dagvaardingen zijn gericht aan het campagneteam van de Democratische kandidaat Mary Peltola en ook aan Peltola zelf.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd de relatie met Europese landen te willen herstellen. Poetin stelt dat Rusland niet wil dat er een situatie zoals die bij de Straat van Hormuz ontstaat bij de Oostzee.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Britse acteur Patrick Stewart is overleden. Hij stierf woensdag op 86-jarige leeftijd na een kort ziekbed, heeft zijn agent donderdag bekendgemaakt. Stewart was onder meer bekend van rollen in Star Trek en X-Men.
11 uur geleden