Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NYT beschermt journalisten die over Air Force One schreven

NYT beschermt journalisten die over Air Force One schreven

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse krant The New York Times heeft een rechter verzocht om dagvaardingen van drie van zijn journalisten te blokkeren. De dagvaardingen hadden betrekking op hun berichtgeving over veiligheidskwesties rond een door Qatar aan president Donald Trump geschonken vliegtuig. Dat toestel moet het nieuwe presidentiële vliegtuig Air Force One worden.

"Deze dagvaardingen zijn te kwader trouw uitgevaardigd om The Times te straffen voor zijn berichtgeving", aldus advocaat David McCraw in een verklaring. "Wij stappen naar de rechter om de rechten van onze journalisten te verdedigen: het recht om vrij verslag te doen over de regering en het publiek te voorzien van verhalen die ertoe doen."

De gedagvaarde journalisten schreven dat Trump de NAVO-top in Turkije om veiligheidsredenen verliet met de oude Air Force One. Het nieuwe, door Qatar geschonken toestel zou veiligheidsvoorzieningen als raketafweer missen. Trump was wel met het nieuwe toestel naar Ankara gevlogen.

Nog voor publicatie had de FBI gevraagd om het artikel in te houden, maar The New York Times weigerde dit. Daarop dagvaardde de Amerikaanse regering de journalisten om voor een jury te verschijnen.

Meer uit Buitenland

Mogelijk meer dan 20 vermisten na overstromingen Grand Canyon

N i e u w bericht, update aantal vermissingen in 1e alinea

34 minuten geleden
Mogelijk meer dan 20 vermisten na overstromingen Grand Canyon

GRAND CANYON (ANP/AFP) - Mogelijk worden meer dan twintig mensen vermist na overstromingen in het nationale park Grand Canyon in de Amerikaanse staat Arizona. Dat heeft de National Park Service zondag laten weten in een verklaring.

4 uur geleden
Axios: VS vallen Iraanse lanceerinstallaties aan op eiland Larak

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA/BLOOMBERG) - Amerikaanse strijdkrachten hebben zondag twee Iraanse lanceerinstallaties op het Iraanse eiland Larak aangevallen. Dat meldt de nieuwssite Axios op gezag van een Amerikaanse functionaris.

5 uur geleden
Trump wil dat overheidsinstantie kritische journalist straft

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft toezichthouders op de communicatiesector opgeroepen een prominente journaliste van de zender NBC News te "straffen". In een bericht op Truth Social viel hij Kristen Welker aan, omdat ze had gezegd dat de president "wisselende resultaten" heeft geboekt met zijn steun aan politieke kandidaten tijdens voorverkiezingen.

7 uur geleden
Monitor: opnieuw tanker beschoten in Straat van Hormuz

PORTSMOUTH (ANP/AFP) - In de Straat van Hormuz is opnieuw een tanker aangevallen, meldt de Britse maritieme scheepvaartmonitor UKMTO op X. Het schip zou voor de kust van Oman door een "onbekend projectiel" zijn geraakt.

7 uur geleden
Maduro laat van zich horen vanuit gevangenis in VS

NEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige Venezolaanse president Nicolás Maduro, die op 3 januari door het Amerikaanse leger werd gevangengenomen en werd overgebracht naar de VS, heeft zondag vanuit zijn cel in New York via sociale media van zich laten horen. Bij foto's die van 25 juni dateren, een dag na de dodelijke aardbeving in zijn land, schreef hij onder meer: "Venezuela zal herrijzen."

9 uur geleden
Uitvaart Noorse koning Harald is op 9 september

OSLO (ANP) - De uitvaart van de vrijdag overleden koning Harald van Noorwegen vindt plaats op woensdag 9 september. Het afscheid vindt plaats in de Dom van Oslo, maakte het paleis zondag bekend. De dienst wordt geleid door de leider van de Noorse Kerk, Olav Fykse Tveit.

10 uur geleden