Nyrstar sluit zinksmelterij in Budel om hoge energiekosten
BUDEL (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - De van oorsprong Belgische metalenproducent Nyrstar sluit zijn zinksmelterij in Budel vanwege de hoge energiekosten. De Nederlandse fabriek, die al sinds eind vorig jaar om dezelfde reden niet op volle capaciteit draait, wordt in een soort slaapstand gezet die normaal gebruikt wordt voor onderhoudswerkzaamheden.
Ontslagen vallen er niet door de beslissing. Het personeel, zo'n 430 mensen, krijgt andere taken zoals onderhoud van de installaties. Ook zullen medewerkers opleidingen gaan volgen.
Hoe lang de sluiting duurt, kan Nyrstar nog niet zeggen. De situatie wordt volgens het bedrijf "voortdurend geëvalueerd".
De zinksmelterij in Budel is een van de grootste in Europa en kan maximaal 315.000 ton per jaar produceren. Op de Britse metalenbeurs schoot de prijs van zink met 5,7 procent omhoog.
Nyrstar houdt andere fabrieken in het Belgische Balen en het Franse Aubry voorlopig gewoon open. Die fabrieken produceren ook al sinds eind vorig jaar minder dan ze kunnen, en passen hun productie regelmatig aan de veranderende prijzen aan.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag gemengd gesloten. Beleggers op Wall Street leken een pas op de plaats te maken. Dinsdag sloten de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index nog op nieuwe recordslotstanden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten versoepelen "selectief" de oliesancties om de wereldwijde verkoop mogelijk te maken. Dit meldt het Amerikaanse ministerie van Energie woensdag. Het is niet duidelijk om welke sancties het precies gaat.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Importeurs van kunstmeststoffen ammoniak en ureum krijgen van Brussel een tijdelijke uitzondering op het betalen van importtarieven en een CO2-belasting. Dat zei handelschef Maroš Šefčovič na overleg met EU-landbouwministers.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic hervat de bezorgingen van bestelde boodschappen donderdagochtend. Woensdag schrapte Picnic alle bezorgingen, omdat het vanwege het winterse weer onverantwoord was om de weg op te gaan.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de verkoop van tickets tijdelijk stopgezet. Daarmee wil de luchtvaartmaatschappij ervoor zorgen dat zoveel mogelijk stoelen in vliegtuigen beschikbaar zijn om op Schiphol gestrande reizigers naar hun bestemming te brengen. Daarvoor zet KLM ook grotere toestellen in.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is woensdag flink lager gesloten. Daarmee is de graadmeter verder verwijderd van de grens van 1000 punten, nadat de AEX dinsdag nog een nieuw record had bereikt. Vooral de koers van postkluisjesbedrijf InPost (min 5,9 procent) drukte op de stemming.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - De regering van China heeft een aantal technologiebedrijven in het land verzocht bestellingen van H200-chips bij het Amerikaanse Nvidia stop te zetten. Dat meldt het nieuwsmedium voor de techsector The Information op basis van ingewijden. Beijing wil de bedrijven mogelijk verplichten Chinese chips voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie te kopen.
9 uur geleden