NY Times: VS versoepelen toegang tot boostervaccinaties
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA gaat boostervaccinaties voor 12 tot 15-jarigen goedkeuren. The New York Times meldt op basis van bronnen dat de tieners een derde prik tegen het coronavirus met het middel van Pfizer/BioNTech kunnen krijgen.
De krant schrijft ook dat mensen al na vijf maanden een boostervaccinatie kunnen krijgen in plaats van na zes maanden. Kinderen tussen de 5 en 11 jaar kunnen een booster halen als ze een slechtere weerstand hebben.
De FDA stemt waarschijnlijk volgende week over de voorstellen, maar de verwachting van The New York Times is dat het wordt goedgekeurd. De verruiming van de boostervoorwaarden wordt genomen tijdens een hevige opleving van het aantal besmettingen door de omikronvariant van het coronavirus. Momenteel is ruim 70 procent van de Amerikanen ouder dan 12 jaar twee keer ingeënt tegen het virus.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De NAVO moet Europeser worden nu de VS hun blik buiten Europa richten, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. Er moet een specifieke Europese pijler in het militaire bondgenootschap komen om de inspanningen en investeringen op elkaar af te stemmen, zei de politica op de jaarlijkse bijeenkomst van het Europees Defensieagentschap in Brussel. Dat draagt bij aan een betere lastenverdeling en militaire slagkracht in Europa, zei ze.
22 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne wil een aantal afspraken met de Verenigde Staten over de wederopbouw van het land na de oorlog nog verder uitwerken, zegt president Volodymyr Zelensky op X. Het gaat onder meer over de financiering.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachineproducent ASML steeg woensdag fors op de beurs in Amsterdam na de bekendmaking van sterke kwartaalcijfers en gunstige vooruitzichten, die de verwachtingen overtroffen. Het orderboek bereikte in het vierde kwartaal een recordhoogte, vooral dankzij een aanhoudende groei in de vraag naar geavanceerde chipmachines. Deze zijn nodig omdat steeds krachtigere chips essentieel zijn voor AI-toepassingen en datacenters.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De voormalige presidentsvrouw van Zuid-Korea Kim Keon-hee is veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf. Ze heeft volgens de rechter dure cadeaus aangenomen van de omstreden Verenigingskerk en is schuldig bevonden aan corruptie. Van andere misdrijven is ze vrijgesproken. Nu zit zowel Kim als haar echtgenoot Yoon Suk-yeol vast.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De botsing tussen een vliegtuig en een helikopter in de buurt van Washington in januari vorig jaar was het gevolg van een systeemfout en was 100 procent te voorkomen. Dat zei Jennifer Homendy, voorzitter van de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB, bij een hoorzitting over het ongeluk tegen journalisten, aldus The Washington Post.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - De humanitaire crisis in de Centraal-Afrikaanse Republiek is de meest onderbelichte ramp van 2025, meldt hulporganisatie CARE na onderzoek. In het Afrikaanse land is een op de vijf mensen ontheemd, maar daar wordt in de media nauwelijks over geschreven. "Als crises onzichtbaar blijven, blijft hulp uit", zegt Jojanneke Spoor, hoofd humanitaire hulp bij CARE Nederland.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Twee agenten hebben in Amerikaanse stad Minneapolis geschoten op verpleegkundige Alex Pretti, die daarbij om het leven kwam. Dat staat in een rapport van de Amerikaanse regering dat in handen is van onder anderen CBS News.
4 uur geleden