Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NXP ontwikkelt met Taiwanese iPhone-fabrikant elektrische auto

NXP ontwikkelt met Taiwanese iPhone-fabrikant elektrische auto

TAIPEI (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP gaat samen met het Taiwanese elektronicabedrijf Foxconn platforms voor elektrische auto's ontwikkelen. Foxconn is vooral bekend als producent van iPhones voor Apple, maar wil zijn werkterrein verbreden naar de ontwikkeling van auto's.

NXP draagt onder andere bij met zijn chips die internetverbindingen binnen auto's mogelijk maken, meldde Foxconn bij de ondertekening van een intentieverklaring. De nieuwe platforms, die ook wel de 'architectuur' van een auto worden genoemd, zijn bedoeld voor zogeheten slimme auto's: voertuigen die met behulp van kunstmatige intelligentie taken van de chauffeur kunnen overnemen.

Het van Philips afgesplitste bedrijf is al een belangrijke ontwikkelaar van halfgeleiders voor de auto-industrie. Foxconn hoopt met de bijdragen van NXP de autoplatforms snel en relatief goedkoop op de markt te zetten, doordat het kosten en tijd kan besparen op eigen onderzoek.

NXP en Foxconn, ook bekend als Hon Hai Technology, brachten nog geen financiële details van de deal naar buiten. Wel wordt NXP een voorkeursleverancier voor het Taiwanese concern.

Meer uit Financieel

AkzoNobel verkoopt verfactiviteiten in Azië voor 1,2 miljard euro

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met de transactie is een bedrag van ongeveer 1,35 miljard dollar (1,2 miljard euro) gemoeid, meldt het concern.

2 uur geleden
De Hypotheker ziet meer alleenstaande huizenkopers

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Alleenstaande kopers winnen terrein op de woningmarkt, ondanks de gestegen huizenprijzen en hogere hypotheekrentes. Hypotheekadviesketen De Hypotheker merkt dat het aantal hypotheekaanvragen van singles afgelopen kwartaal duidelijk in de lift zat, terwijl dat van stellen maar zeer licht toenam.

4 uur geleden
Recordaantal bezoekers bij Oktoberfest in München

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Het Oktoberfest in München heeft dit jaar een recordaantal van 7,4 miljoen bezoekers getrokken, heeft de stad zondag bekendgemaakt. Daarmee werd het vorige record van 7,2 miljoen uit 2023 verbroken.

13 uur geleden
OPEC+ laat productiedoelen ongemoeid ondanks hoge olieprijs

WENEN (ANP/DPA) - De landen van oliekartel OPEC+ willen hun productiedoelen ook in november niet verhogen, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat maakten Saudi-Arabië, Rusland en vijf andere landen zondag bekend na een onlinevergadering. De productiedoelen van de groep blijven daarmee voor de tweede maand op rij ongewijzigd.

14 uur geleden
Taskforce gaat voor Trump risico's en kansen AI in kaart brengen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een taskforce van het Witte Huis gaat de risico's en kansen van kunstmatige intelligentie (AI) in kaart brengen. Ook wordt gekeken hoe overregulering kan worden voorkomen, om innovatie niet in de weg te zitten. Dat heeft het hoofd van de taskforce, Jay Clayton, gezegd tegen The Wall Street Journal.

16 uur geleden
Onderzoek: Oost-Duitse economie loopt nog steeds achter

BERLIJN (ANP) - De Oost-Duitse economie loopt decennia na de Duitse eenwording nog steeds achter op die van het westen van het land. Het gat lijkt de afgelopen jaren nauwelijks kleiner te worden, stelt het vooraanstaande Duitse onderzoeksinstituut IW.

16 uur geleden
Vakbonden keren zich tegen Duitse bezuinigingen

BERLIJN (ANP/DPA) - Vakbonden en welzijnsorganisaties hebben de Duitse regering opgeroepen de geplande bezuinigingen te stoppen. Het bondgenootschap van veertien organisaties bekritiseerde dit weekend in een gezamenlijke oproep met name de plannen van de regering voor een hervorming van het Duitse stelsel voor langdurige zorg.

17 uur geleden