Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NVZ-voorzitter Melkert: half miljard extra van minister kan helpen

NVZ-voorzitter Melkert: half miljard extra van minister kan helpen

HILVERSUM (ANP) - Voorzitter Ad Melkert van de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) zou graag zien dat zorgminister Ernst Kuipers een half miljard euro extra bijlegt voor de onderhandelingen met de vakbonden over hogere lonen voor zorgpersoneel. "Dat zou enorm helpen", zei Melkert donderdagavond in OP1.

De onderhandelingen tussen de bonden en de NVZ zitten muurvast, maar Melkert zei in Op1 dat hij ze graag weer op gang wil brengen. Personeel van tientallen ziekenhuizen legt vanaf donderdag 08.00 uur een etmaal lang het normale werk neer. De medewerkers eisen betere cao-afspraken over onder meer hun loon. Het personeel doet alsof het een zondag is, wat betekent dat alleen spoedeisende zorg doorgaat.

Op de vraag hoeveel nodig is om zorgpersoneel te compenseren voor onder meer hogere energielasten en inflatie zei Melkert "dat we het al snel over een half miljard euro hebben". Zo'n som is echt nodig, benadrukte hij. "Jazeker, u weet toch wel hoeveel medewerkers er zijn in de ziekenhuizen. En hoeveel zorgvraag er is die steeds meer toeneemt", lichtte hij dat toe richting een presentator van het programma.

Meer uit Binnenland

Acht mensen aangehouden na anti-azc-protest in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Er zijn acht mensen aangehouden na de ongeregeldheden dinsdagavond bij een demonstratie tegen de komst van een asielzoekerscentrum in Loosdrecht, meldt een woordvoerder van de politie. De mobiele eenheid greep in nadat er met stenen was gegooid.

7 minuten geleden
Drone-leveringen aan gevangenen leiden tot beperkte straf na deal

DORDRECHT (ANP) - De rechtbank in Dordrecht heeft woensdag een voorwaardelijke celstraf van vier maanden en een taakstraf van 120 uur opgelegd aan een 34-jarige man uit Rijsenhout (Noord-Holland) voor het afleveren van drugs met drones en telefoons aan gevangenen en drugsbezit. Daarnaast krijgt de man een boete van 10.000 euro waarvan de helft voorwaardelijk. De rechtbank ging akkoord met procesafspraken tussen het Openbaar Ministerie en verdachte Mark S. en deed na afloop van de inhoudelijke behandeling direct uitspraak.

28 minuten geleden
Provincies willen snel crisisaanpak voor overvol stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet wat de provincies betreft zo snel mogelijk crisismaatregelen nemen tegen de overbelasting van het elektriciteitsnet. Het Interprovinciaal Overleg (IPO) roept de regering onder meer op meer geld uit te trekken voor warmtenetten en waterstof om de gevolgen van netcongestie beter op te kunnen vangen.

32 minuten geleden
Gemeenten: meer geld nodig voor uitvoeren inburgeringswet

DEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.

3 uur geleden
Burgemeester Utrecht: we gaan het er niet bij laten zitten

UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.

6 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

8 uur geleden
Man overleden bij steekincident in Hoensbroek

HOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.

8 uur geleden