Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NVZ-voorzitter Melkert: half miljard extra van minister kan helpen

NVZ-voorzitter Melkert: half miljard extra van minister kan helpen

HILVERSUM (ANP) - Voorzitter Ad Melkert van de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) zou graag zien dat zorgminister Ernst Kuipers een half miljard euro extra bijlegt voor de onderhandelingen met de vakbonden over hogere lonen voor zorgpersoneel. "Dat zou enorm helpen", zei Melkert donderdagavond in OP1.

De onderhandelingen tussen de bonden en de NVZ zitten muurvast, maar Melkert zei in Op1 dat hij ze graag weer op gang wil brengen. Personeel van tientallen ziekenhuizen legt vanaf donderdag 08.00 uur een etmaal lang het normale werk neer. De medewerkers eisen betere cao-afspraken over onder meer hun loon. Het personeel doet alsof het een zondag is, wat betekent dat alleen spoedeisende zorg doorgaat.

Op de vraag hoeveel nodig is om zorgpersoneel te compenseren voor onder meer hogere energielasten en inflatie zei Melkert "dat we het al snel over een half miljard euro hebben". Zo'n som is echt nodig, benadrukte hij. "Jazeker, u weet toch wel hoeveel medewerkers er zijn in de ziekenhuizen. En hoeveel zorgvraag er is die steeds meer toeneemt", lichtte hij dat toe richting een presentator van het programma.

Meer uit Binnenland

Halsema over Barend: Amsterdammer in hart en nieren heengegaan

AMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."

46 minuten geleden
Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

5 uur geleden
Boten Global Sumud Flotilla met Nederlanders onderweg naar Gaza

BARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.

5 uur geleden
Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

9 uur geleden
Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italiƫ en Griekenland nog tien Nederlanders.

1 dag geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

1 dag geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

1 dag geleden