Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NVWA: webwinkels voldoen vaak niet aan regels alcoholverkoop

NVWA: webwinkels voldoen vaak niet aan regels alcoholverkoop

UTRECHT (ANP) - Onlinewinkels voldoen in het merendeel van de gevallen niet aan de wettelijke eisen voor alcoholverkoop, concludeert de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) na een inspectie van 166 aanbieders. Bij 106 verkooppunten bevatte het systeem om de leeftijden te controleren tekortkomingen. In zestien gevallen werd er zelfs helemaal geen leeftijdscontrole gedaan.

Voor de verkoop van alcohol zijn in juli vorig jaar strengere regels ingevoerd. Zo moet een website waarop alcohol wordt verkocht, vragen om de leeftijd van de consument voordat de bestelling is afgerond. Ook moet de winkel vermelden dat de leeftijd van de consument wordt gecontroleerd als de drank wordt afgeleverd.

De NVWA heeft boetes van minstens 1360 euro opgelegd aan de verkooppunten waarbij helemaal geen leeftijdsverificatiesysteem aanwezig was. De andere gevallen die niet volledig voldeden aan de nieuwe regels heeft de NVWA een waarschuwing gegeven.

Boetes opgelegd

Ook heeft de voedselautoriteit 92 boetes opgelegd aan winkels die alcohol verkochten met hogere kortingen dan zijn toegestaan in de nieuwe alcoholwet. De maximale korting ligt op 25 procent. De boetes werden vooral opgelegd aan bedrijven die kortingen aanboden tussen de 25 en 40 procent.

Verder kondigt de NVWA aan gericht te gaan controleren bij populaire alcoholverkopers onder jongeren, zoals bierkoeriers. Ook wil de autoriteit vaker fysiek naar winkels om te controleren op te hoge kortingen voor drank.

Meer uit Binnenland

Prinses Amalia vergezelt koningspaar bij Olympische Winterspelen

DEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia gaat volgende maand met haar ouders mee naar de Olympische Winterspelen in Italië. De prinses van Oranje vergezelt koning Willem-Alexander en koningin Máxima op 6 februari bij de openingsceremonie en op 7 februari brengt zij met haar ouders een bezoek aan het Olympisch Dorp. Het koningspaar zelf gaat van 5 tot en met 10 februari naar de Spelen.

46 minuten geleden
Grote internationale drugsbende opgerold met Nederlandse hulp

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse politie heeft meegewerkt aan het oprollen van een internationale drugsbende waarbij ook Nederlandse burgers betrokken waren. Dat meldt de Europese politie (Europol) woensdag. De bende maakte en verspreidde synthetische drugs.

1 uur geleden
Vanaf weekend mogelijk schaatsen in noorden, verwacht Weeronline

HOUTEN (ANP) - In het weekend kunnen mogelijk de schaatsen aan in het noorden van het land, verwacht Weeronline. Vanaf donderdag wordt het in het noordoosten steeds kouder, met overdag maximaal 1 of 2 graden. In de nachten vriest het licht tot matig. Begin volgende week neemt de kans op "schaatspret" ook in het oosten toe.

2 uur geleden
Meeste vertraging op de weg in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Nergens in Nederland waren automobilisten vorig jaar zo lang onderweg als in Den Haag. Door drukte duurde een rit van 10 kilometer door de stad gemiddeld zo'n 8 minuten langer dan wanneer het verkeer normaal had doorgestroomd. Dat is een vertraging van 51 procent. Navigatiemaker TomTom heeft dat uitgerekend.

9 uur geleden
Oproep tot boycot 'Trump-WK' 100.000 keer ondertekend

DEN HAAG (ANP) - De petitie van journalist Teun van de Keuken om het Nederlands elftal weg te laten blijven van het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico heeft de grens van 100.000 ondertekeningen gepasseerd. De petitie kan sinds afgelopen zaterdag worden ondertekend. "Laat ons land en onze voetballers aan de goede kant van de geschiedenis staan. Hou onze jongens thuis", aldus Van de Keuken.

11 uur geleden
Miljoenen extra voor energiesteun aan kleumend Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet stelt dit jaar 23 miljoen euro extra beschikbaar voor energiesteun aan Oekraïne. Dat heeft staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD) bekendgemaakt tijdens een bezoek aan dat land.

16 uur geleden
Nico Garstman maakte Nieuwsfoto van het Jaar 2025

DEN HAAG (ANP) - Nico Garstman heeft met zijn foto van de rellen op het Haagse Malieveld in september de Nieuwsfoto van het Jaar 2025 gewonnen bij de jaarlijkse verkiezing van Stichting Nieuwsfoto. In de sportcategorie ging de prijs naar ANP-fotograaf Robin van Lonkhuijsen voor zijn foto van shorttrackster Xandra Velzeboer.

16 uur geleden