NVWA: webwinkels voldoen vaak niet aan regels alcoholverkoop
UTRECHT (ANP) - Onlinewinkels voldoen in het merendeel van de gevallen niet aan de wettelijke eisen voor alcoholverkoop, concludeert de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) na een inspectie van 166 aanbieders. Bij 106 verkooppunten bevatte het systeem om de leeftijden te controleren tekortkomingen. In zestien gevallen werd er zelfs helemaal geen leeftijdscontrole gedaan.
Voor de verkoop van alcohol zijn in juli vorig jaar strengere regels ingevoerd. Zo moet een website waarop alcohol wordt verkocht, vragen om de leeftijd van de consument voordat de bestelling is afgerond. Ook moet de winkel vermelden dat de leeftijd van de consument wordt gecontroleerd als de drank wordt afgeleverd.
De NVWA heeft boetes van minstens 1360 euro opgelegd aan de verkooppunten waarbij helemaal geen leeftijdsverificatiesysteem aanwezig was. De andere gevallen die niet volledig voldeden aan de nieuwe regels heeft de NVWA een waarschuwing gegeven.
Boetes opgelegd
Ook heeft de voedselautoriteit 92 boetes opgelegd aan winkels die alcohol verkochten met hogere kortingen dan zijn toegestaan in de nieuwe alcoholwet. De maximale korting ligt op 25 procent. De boetes werden vooral opgelegd aan bedrijven die kortingen aanboden tussen de 25 en 40 procent.
Verder kondigt de NVWA aan gericht te gaan controleren bij populaire alcoholverkopers onder jongeren, zoals bierkoeriers. Ook wil de autoriteit vaker fysiek naar winkels om te controleren op te hoge kortingen voor drank.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
1 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.
4 uur geledenUITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.
5 uur geleden