NVWA: webwinkels voldoen vaak niet aan regels alcoholverkoop
UTRECHT (ANP) - Onlinewinkels voldoen in het merendeel van de gevallen niet aan de wettelijke eisen voor alcoholverkoop, concludeert de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) na een inspectie van 166 aanbieders. Bij 106 verkooppunten bevatte het systeem om de leeftijden te controleren tekortkomingen. In zestien gevallen werd er zelfs helemaal geen leeftijdscontrole gedaan.
Voor de verkoop van alcohol zijn in juli vorig jaar strengere regels ingevoerd. Zo moet een website waarop alcohol wordt verkocht, vragen om de leeftijd van de consument voordat de bestelling is afgerond. Ook moet de winkel vermelden dat de leeftijd van de consument wordt gecontroleerd als de drank wordt afgeleverd.
De NVWA heeft boetes van minstens 1360 euro opgelegd aan de verkooppunten waarbij helemaal geen leeftijdsverificatiesysteem aanwezig was. De andere gevallen die niet volledig voldeden aan de nieuwe regels heeft de NVWA een waarschuwing gegeven.
Boetes opgelegd
Ook heeft de voedselautoriteit 92 boetes opgelegd aan winkels die alcohol verkochten met hogere kortingen dan zijn toegestaan in de nieuwe alcoholwet. De maximale korting ligt op 25 procent. De boetes werden vooral opgelegd aan bedrijven die kortingen aanboden tussen de 25 en 40 procent.
Verder kondigt de NVWA aan gericht te gaan controleren bij populaire alcoholverkopers onder jongeren, zoals bierkoeriers. Ook wil de autoriteit vaker fysiek naar winkels om te controleren op te hoge kortingen voor drank.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de Zuid-Hollandse gemeenten huisvest al te lang te weinig statushouders. Van de vijftig gemeenten hebben er 22 al zeker twee jaar niet genoeg asielzoekers met een verblijfsvergunning woonruimte gegeven. De provincie kan dan besluiten om die huisvesting op kosten van een gemeente zelf te regelen, maar Zuid-Holland ziet daar nog steeds van af.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) en de Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) doen onderzoek naar een incident waarbij twee KLM-vliegtuigen elkaar op zaterdagochtend raakten op Schiphol. Dat bevestigen beide organisaties.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - De Stichting Gilles de la Tourette, die zich in Nederland inzet om de aandoening meer bekendheid te geven, lanceert eind maart een campagne rond de Nederlandse release van de Britse tragikomedie I Swear. De film, een van de winnaars bij de BAFTA's, gaat over het leven van Tourette-activist John Davidson. Davidson was zondag aanwezig bij de BAFTA-ceremonie en veroorzaakte opschudding toen hij door zijn vocale tics het n-woord riep.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna 70 gemeenten in alle 25 veiligheidsregio's is een proef met noodsteunpunten begonnen. Dat maakte de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) dinsdagavond bekend.
8 uur geledenBLESKENSGRAAF (ANP) - De ME heeft in de Zuid-Hollandse plaats Bleskensgraaf ingegrepen bij een demonstratie tegen een asielzoekerscentrum. Het protest liep uit de hand. Demonstranten gooiden glas en stenen naar agenten en staken zwaar vuurwerk af. Een politiewoordvoerder meldt dat niemand is aangehouden en niemand gewond raakte.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 61-jarige man uit Hillegom is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot het betalen van 302.000 euro aan de Nederlandse staat. Pieter K. heeft mensen opgelicht en het geld dat hij inzamelde aan privé-uitgaven besteed.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".
17 uur geleden