NVWA treedt op tegen fokkers van honden met korte snuit
DEN HAAG (ANP) - Fokkers van honden met een korte snuit moeten per direct stoppen. De Nederlandse Voedsel en Warenautoriteit (NVWA) gaf in februari de eerste hondenfokker een waarschuwing en komende week gaan de volgende vijf waarschuwingen de deur uit. Fokkers die de wet negeren, riskeren boetes.
Sinds maart 2019 geldt een fokverbod, waar de stichting Dier&Recht al langer voor aan het strijden was. Dat verbod kwam er nadat een onafhankelijk onderzoek van de Universiteit Utrecht aantoonde dat het fokken de gezondheid van de dieren aantast. De platte snuit van de honden zorgt voor ademhalingsproblemen.
Mede naar aanleiding van meldingen van Dier&Recht voerde de NVWA eind 2019 bij negen hondenfokkers inspecties uit. Bij zes fokkers werden overtredingen vastgesteld. Zij hebben een schriftelijke waarschuwing gekregen. Worden er tijdens een nieuwe inspectie opnieuw overtredingen geconstateerd, dan volgt een boete van 1500 euro.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.
3 uur geledenOSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).
14 uur geledenDE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.
15 uur geleden