Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NVWA sluit distributiecentrum voor voedsel in Zaandam om muizen

NVWA sluit distributiecentrum voor voedsel in Zaandam om muizen

UTRECHT/AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft een distributiecentrum voor voedsel in Zaandam gesloten vanwege een muizenplaag. Een woordvoerder bevestigt dat nieuws na berichtgeving van de Zaanse nieuwssite De Orkaan en het Noordhollands Dagblad. Onlinesupermarkt Picnic laat weten dat het om hun distributiecentrum gaat.

Volgens Picnic kan het een paar dagen duren voordat het distributiecentrum weer opengaat. Andere distributiecentra van het bedrijf nemen de bezorging van boodschappen voorlopig over. "Muizen horen uiteraard niet thuis in een DC, dus erg vervelend dat dit is gebeurd", aldus Picnic. Dat zegt ook de interne regels te hebben aangescherpt "om de komst van muizen in de toekomst zoveel mogelijk te kunnen uitsluiten."

Het pand is tijdelijk gesloten omdat de muizenoverlast "een nogal onhygiënische situatie" oplevert, aldus de NVWA. Muizen zijn incontinent, legt de woordvoerder uit, wat betekent dat ze al lopend plassen. "Dat is een risico voor de voedselveiligheid."

Het bedrijf moet nu zorgen dat de muizen verdwijnen en het moet maatregelen nemen om te voorkomen dat ze weer terugkomen. "Dus alle gaten en kieren dichten." Daarna moeten alle producten die opgeslagen lagen worden bekeken. Eten zonder verpakking of met een "doordringbare verpakking" moet worden weggegooid. Eten dat bijvoorbeeld in glas of blik zit mag blijven, maar moet wel worden schoongemaakt. Ook moet het hele pand zelf grondig worden gereinigd. Daarna komt de NVWA opnieuw langs om te kijken of de hygiëne weer op orde is en pas dan mag het bedrijf weer open.

Meer uit Binnenland

Politie ontvangt zo'n tien tips over neerschieten Iraniër

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.

3 uur geleden
Honderden demonstreren in centrum Amsterdam tegen oorlog in Iran

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.

3 uur geleden
Ajaxbus kort stilgezet door groep met fakkels op snelweg A4

HOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.

5 uur geleden
Ambassadeur: Jetten bij privédiner Trump en koningspaar

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten schuift in Washington D.C. aan bij een privédiner tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn vrouw Melania en koning Willem-Alexander en koningin Máxima. Volgens de Amerikaanse ambassadeur in Nederland onderstreept dit de goede band tussen de twee landen.

5 uur geleden
Defensie wil ruim 1000 mensen aannemen voor drone-eenheden

DEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

6 uur geleden
Politie vindt ruim 3 ton cocaïne, acht aanhoudingen

KLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.

8 uur geleden
Duizenden komen aan op Museumplein na mars tegen racisme

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.

1 dag geleden