Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NVWA past extra op vee tijdens warme dagen

NVWA past extra op vee tijdens warme dagen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) houdt het welzijn van het vee de komende warme dagen extra in de gaten, zeker vrijdag en zaterdag. De organisatie kijkt bij veehouderijen, op de weiden, in slachthuizen en op andere plekken waar dieren worden samengebracht. De beesten hebben volgens de regels bijvoorbeeld recht op schaduw. En als het warmer wordt dan 30 graden, dan mogen lange transporten niet meer. Bij meer dan 35 graden mag er helemaal geen veevervoer meer plaatshebben.

"Doordat dieren minder goed kunnen zweten dan mensen, raken ze overmatige warmte niet makkelijk kwijt. Als dan niet wordt ingegrepen kunnen dieren door oververhitting in shock raken met lichamelijke schade tot gevolg", waarschuwt de NVWA op de eigen site. "Je kunt stress door de hitte bij dieren herkennen aan een hogere ademhalingsfrequentie," vertelt Jessica Tetteroo, inspecteur Dierenwelzijn bij de NVWA op diezelfde site. "Maar ook ademhalen met een open bek, kwijlen of schuimen, zweten en trillen zijn bekende symptomen. In een later stadium kunnen dieren lusteloos worden. Het is dan belangrijk dat het dier snel de juiste verzorging krijgt. "

Ook dierenwelzijnsorganisatie Wakker Dier maakt zich al jaren druk over hittestress en extra sterfte daardoor. Ze hoopt dat mensen die vee in de volle zon zien staan of liggen de politie waarschuwen, omdat de veehouder in kwestie dan waarschijnlijk niet aan de regels voldoet. Wakker Dier denkt dat er qua handhaving door de NVWA misschien nog wel een tandje bij kan, zeker ook in de stallen, waar het publiek niet kan kijken. Daar zijn de dieren helemaal afhankelijk van controles door de NVWA.

Gezelschapsdieren

Stichting wAarde, Vroege Vogels en LandschappenNL planten intussen al langere tijd samen met particulieren bomen op en langs weilanden om koeien maar ook paarden en schapen meer schaduw te kunnen bieden. Ze doen dat onder het motto Bomen voor koeien.

Ook gezelschapsdieren kunnen het te warm krijgen en als het echt erg heet wordt kan dat bijvoorbeeld ook heel onaangenaam worden aan de poten van honden die worden uitgelaten. De Dierenbescherming heeft tal van tips op de eigen site staan, bijvoorbeeld waaraan je kunt zien of je konijn of je paard het te warm heeft. "Oververhitting kan gevaarlijk en soms zelfs dodelijk zijn", waarschuwt de Dierenbescherming.

Meer uit Binnenland

Ruim 380.000 mensen bezochten Wereldhavendagen in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Wereldhavendagen in Rotterdam hebben meer dan 380.000 bezoekers getrokken. De organisatie van het driedaagse maritieme evenement spreekt van grote drukte, met volle tribunes en volgeboekte excursies. De show op zaterdagavond, die vaak als hoogtepunt wordt gezien, trok tienduizenden bezoekers. Op het programma stonden daar onder meer een verlichte schepenparade, diverse optredens vanaf een vrachtschip en een vuurwerkshow.

3 uur geleden
Koning bezoekt geboorteplaats prins Claus met moeder en broer

HITZACKER (ANP) - Koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en prins Constantijn hebben zondag een bezoek gebracht aan Hitzacker, de geboorteplaats van prins Claus. Het bezoek aan Duitsland was ter gelegenheid van de 100e geboortedag van de in 2002 overleden prins. Het drietal poseerde onder meer voor een borstbeeld van Claus, dat in 2005 werd onthuld door toenmalig koningin Beatrix.

6 uur geleden
Ramp Nepal herdacht op de Dam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn zondagmiddag de slachtoffers herdacht van de ramp in Nepal. De organisatie van de herdenkingsbijeenkomst is tevreden over de opkomst. Tussen de 200 en 300 mensen waren aanwezig bij de herdenking op de Dam, zegt organisator Shashi Paudyal. "Het is een ramp die zijn weerga niet kent en die diepe sporen nalaat." Bezoekers uit de Nederlandse en de Nepalese gemeenschap kwamen volgens hem hun solidariteit betuigen.

7 uur geleden
Vrouw (65) dood gevonden in Middenbeemster, man (29) aangehouden

MIDDENBEEMSTER (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in Middenbeemster een 65-jarige dode vrouw gevonden in een woning aan de Loeffendijk. Een 29-jarige man uit Middenbeemster is aangehouden, meldt de politie.

9 uur geleden
26-jarige Belg in Amsterdam aangehouden voor geweld Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Voor het grove geweld eerder deze week in het Gelderse Overasselt is een nieuwe aanhouding verricht. Het gaat om een 26-jarige Belg, meldt de politie. Hij is vrijdag aangehouden in Amsterdam.

11 uur geleden
Opnieuw explosie in door conflicten geteisterd Zaandam

ZAANDAM (ANP) - In Zaandam is zondagochtend opnieuw een explosief afgegaan. De ontploffing vond in de nacht van zaterdag op zondag even voor 02.00 uur plaats bij een woning aan de Rode Zee. De politie vermoedt dat de dader een jongen is die op een bromfiets is weggevlucht.

11 uur geleden
Herdenking beveiliger Overasselt geschrapt vanwege 'veiligheid'

NIJMEGEN/OVERASSELT (ANP) - De herdenking zondag in Nijmegen van de beveiliger die afgelopen week werd doodgeschoten in Overasselt gaat niet door. Studentenvereniging Carolus Magnus, die de bijeenkomst wilde organiseren, zegt dat de afgelasting is "vanwege veiligheidsoverwegingen".

12 uur geleden