NVWA ontvangt ruim 700 meldingen over hitte bij dieren in 2025
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft in de afgelopen zomer ruim zevenhonderd meldingen over hitte bij dieren ontvangen, tegen 277 meldingen in het jaar ervoor. Net als in 2024 gingen de meeste meldingen over gebrek aan schaduw voor dieren in de weide.
De NVWA denkt dat het aantal meldingen is gestegen omdat de toezichthouder zelf en verschillende dierenwelzijnsorganisaties mensen opriepen meldingen te doen van misstanden, zoals dieren in de wei zonder schaduw en water. De meldingen gingen met name over paarden, runderen en schapen.
De autoriteit deed in totaal ruim driehonderd inspecties, onder meer bij dieren in de wei en tijdens het vervoer naar slachthuizen. Dat leidde tot het bezoeken van 81 locaties. Daarvan vond de inspectiedienst in 34 gevallen dat de situatie niet was zoals die moet zijn. Er was geen schaduw en/of drinkwater, waardoor hittestress kan ontstaan bij dieren. In alle gevallen werd de situatie ter plaatse opgelost door te zorgen voor schaduw of drinkwater.
Hittestress
Tot half augustus is in 121 gevallen vastgesteld dat zaken bij roodvlees- en pluimveeslachterijen niet goed geregeld waren. Meestal werd onvoldoende voorkomen dat dieren hittestress hadden. Zo werden ventilatoren te laat ingeschakeld en waren enkele vrachtwagens overbeladen. Bij ernstige gevallen heeft de NVWA rapport opgemaakt, wat kan leiden tot een boete.
De inspectiedienst doet ook melding van een pluimveeslachterij die te veel dieren vervoerde tijdens warm weer. Uiteindelijk kwamen veel dieren dood aan bij het slachthuis. "Het bedrijf staat sindsdien onder verscherpt toezicht en de NVWA onderzoekt dit voorval", aldus de NVWA.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
12 uur geleden