Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NVWA constateert veel overtredingen bij telers van blauwe bessen

NVWA constateert veel overtredingen bij telers van blauwe bessen

UTRECHT (ANP) - Nederlandse telers van blauwe bessen hebben vorig jaar herhaaldelijk de regels voor bestrijdingsmiddelen overtreden. Van de twintig telers die controle kregen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) gingen er negen in de fout. "Het ging vooral mis met verplichte maatregelen om drift (uitwaaiing) te voorkomen", laat de autoriteit woensdag weten. De NVWA heeft de telers beboet, of een waarschuwing gegeven voor minder ernstige overtredingen.

Een van de middelen waarmee fouten werden gemaakt, heet Exirel. Dat mogen fruittelers op basis van een speciale vrijstelling gebruiken om Suzuki-fruitvliegen te bestrijden. Ze moeten wel voldoen aan strenge voorwaarden om bijen, andere insecten en waterorganismen te beschermen. Van de gecontroleerde bedrijven maakten er vier fouten met dit middel.

Nederland telt 139 bedrijven die de vruchten telen. "Met de sector zijn de inspectieresultaten gedeeld en de risico's besproken van de lage naleving."

Gewasbeschermingsmiddelen

Door drift kunnen gewasbeschermingsmiddelen in een sloot terechtkomen, of op een akker in de buurt waar die middelen niet op mogen komen. Voor Exirel gelden verder beperkingen om te voorkomen dat er te veel van in het grondwater terechtkomt. Omdat het gevaarlijk is voor bijen, mag het niet worden gebruikt op bloeiende gewassen.

Eerder constateerde de NVWA al dat ook in de kersenteelt veel overtredingen worden begaan met Exirel en Tracer, een ander middel. Voor de sector is dat ook een risico. "De toekomst van deze middelen voor onze sector is hoogst onzeker en afhankelijk van of de toepassingsvoorwaarden opgevolgd worden", waarschuwde de Nederlandse Fruittelers Organisatie vorig jaar.

Meer uit Binnenland

Kamernet: studentenkamer is ruim 6 procent duurder dan vorig jaar

ROTTERDAM (ANP) - Studenten zijn ruim 6 procent meer kwijt voor hun kamer dan een jaar geleden. De gemiddelde huurprijs in het eerste kwartaal van dit jaar bedroeg 683 euro per maand. In de eerste drie maanden van vorig jaar was dit 658 euro, meldt Kamernet, een van de grootste zoekwebsites voor studentenkamers van het land.

1 uur geleden
Zutphens college en 35 omwonenden bij avond over asiellocatie

ZUTPHEN (ANP) - Bij de informatieavond over de nieuwe asiellocatie in Zutphen waren het voltallige college en 35 direct omwonenden aanwezig, zei wethouder Rick Verschure na afloop. De meeste mensen hadden hij en burgemeester Wimar Jaeger bij het uitdelen van de uitnodigingen aan de deur dinsdagavond al gesproken. Het was ook nu weer "waardevol om één op één met mensen in gesprek te gaan", aldus de asielwethouder.

6 uur geleden
Treinverkeer Utrecht-Den Bosch rijdt weer normaal na seinstoring

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Utrecht en Den Bosch rijdt vanaf 21.00 uur weer volgens dienstregeling, melden ProRail en de NS. Op het traject was sinds woensdagmiddag omstreeks 14.30 uur geen treinverkeer mogelijk door een seinstoring tussen de stations Houten-Castellum en Geldermalsen.

7 uur geleden
Bijna alle Nederlandse F-16's overgedragen aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - De meeste van de 24 beloofde Nederlandse F-16's zijn in Oekraïne. "Bijna allemaal zijn ze overgedragen", aldus minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD). Aantallen wil hij niet noemen. Op "korte termijn" zullen ook de laatste vliegtuigen worden geleverd.

9 uur geleden
Verdachte kunstroof langer vast, OM laat andere verdachte vrij

ASSEN (ANP) - Een 20-jarige verdachte van de kunstroof in het Drents Museum in Assen blijft negentig dagen langer in voorarrest. Dit heeft de raadkamer van de rechtbank Noord-Nederland woensdag besloten.

10 uur geleden
Geen treinen tussen Utrecht en Den Bosch door seinstoring

UTRECHT (ANP) - Door een seinstoring rijden er geen treinen tussen Utrecht en Den Bosch. Ook Eindhoven is daardoor moeilijker bereikbaar. Volgens de NS gaat dat duren tot 18.45 uur.

11 uur geleden
Amsterdamse bedrijven moeten afval voortaan in kliko doen

AMSTERDAM (ANP) - Bedrijven in Amsterdam mogen vanaf 1 juli hun afval niet meer in vuilniszakken aan de straat zetten. Ze moeten het voortaan aanbieden in kliko's of het afval achter hun voordeur houden tot het wordt opgehaald.

12 uur geleden