Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NVM: verkoop huurhuizen helpt niet alle huurders aan koopwoning

NVM: verkoop huurhuizen helpt niet alle huurders aan koopwoning

UTRECHT (ANP) - Het verkopen van huurhuizen zorgt voor meer huizen op de koopwoningmarkt, maar dat helpt niet alle huurders aan een koophuis. Dit zegt Lana Gerssen, voorzitter van de vakgroep Wonen van makelaarsvereniging NVM. Eerder donderdag werd bekend dat de meeste NVM-makelaars dit zogeheten uitponden steeds vaker zien gebeuren. Dat komt onder meer door de wet die deze week inging om de prijzen van meer huurwoningen te reguleren en extreem hoge huren in de vrije sector tegen te gaan.

"Excessen op de huurmarkt moeten worden aangepakt, maar de stapeling van maatregelen heeft een negatief effect op de markt", vindt ze. Gerssen doelt ook op het verbod op tijdelijke huurcontracten en het hogere fictief rendement, een ongunstige belastingmaatregel voor verhuurders.

Uitponden kan verlichting bieden op de krappe koopwoningmarkt, aldus Gerssen. "Maar koophuizen zijn vaak te duur voor huurders. De inkomenseisen voor huren zijn lager dan die voor hypotheken. Expats en rijke huurders kunnen wel meer betalen, want zij huren vaak al duurdere woningen en hebben meer geld. Mensen die niet voldoende geld voor een hypotheek hebben vallen buiten de boot", legt ze uit.

Gebrek aan alternatieven

De makelaarsvereniging maakt zich volgens Gerssen zorgen over het gebrek aan alternatieven voor huurders die geen huis kunnen kopen. "Hiermee verschuif je het probleem. Zij kunnen de koopwoningmarkt niet betreden en er zijn te weinig alternatieven op de huurwoningmarkt", zegt ze, verwijzend naar het tekort aan huurhuizen dat groter wordt door het uitponden.

De meeste makelaars denken bovendien dat de huizenprijzen dit kwartaal verder stijgen. Afgelopen kwartaal bereikten die al een nieuw record.

Amsterdam

Een ruime meerderheid van de makelaars verwacht volgens de NVM dat verhuurders in de tweede helft van dit jaar nog meer woningen verkopen. Uit onderzoek van de makelaarsvereniging komt naar voren dat kleinere huurhuizen vaker te koop worden gezet dan grotere en dat dit het vaakst gebeurt bij appartementen van 60 tot 80 vierkante meter. Van de uitgeponde woningen valt 22 procent net boven het middendure segment.

Verder valt op dat de onderzochte uitgeponde huizen vaak dure huurhuizen waren en dat een op de vijf uitpondwoningen in Amsterdam staat. Dat komt volgens de NVM omdat de huren daar vaak hoger zijn dan in veel andere plaatsen. Ook in Den Haag en Haarlem zijn veel huizen met een hoge huur verkocht.

Meer uit Financieel

Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciƫle scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

4 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

5 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt twee Duitse slachterijen

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.

5 uur geleden
Boeing: oorlog heeft nog geen impact op vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.

7 uur geleden
Oliebedrijven kelderen op beurzen, luchtvaartsector hard omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciƫle scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.

8 uur geleden
Nederlands Euclyd wil 100 miljoen ophalen voor productie AI-chips

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.

10 uur geleden
CO2-opslagproject Porthos in Noordzee jaar vertraagd

ROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.

10 uur geleden