Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NVM: steeds meer problemen met energienet bij nieuwbouwprojecten

NVM: steeds meer problemen met energienet bij nieuwbouwprojecten

UTRECHT (ANP) - De problemen met het energienet in Nederland drukken steeds meer op de nieuwbouwsector. Bouwprojecten krijgen niet tijdig de benodigde aansluiting op het net en hierdoor staan nieuwe woningen soms wel een half jaar leeg, zegt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM).

Vicevoorzitter Chris van Zantwijk van de NVM-vakgroep Wonen noemt de gevolgen van de problemen rond de netaansluiting "rampzalig". De NVM heeft geen precieze cijfers over het aantal projecten dat met netproblemen kampt, maar krijgt wel signalen van makelaars en kopers. In ieder geval in een deel van Almere kunnen nieuwbouwwoningen niet worden aangesloten op het te volle stroomnet, maakte die gemeente in november bekend.

Als de netaansluiting lang op zich laat wachten en daardoor de intrek van nieuwe bewoners vertraging oploopt, kan dat volgens Van Zantwijk ertoe leiden dat kopers afhaken. "Het betekent niet alleen iets voor de verwachtingen van kopers, maar ze hebben in de tussenliggende periode ook flinke extra lasten", voegt hij daaraan toe. Tijdens de bouw van de nieuwe woning krijgen kopers onder meer te maken met dubbele maandlasten, doordat de hypotheek van de huidige woning doorloopt en tijdens de bouw wordt gestart met het betalen van de hypotheek voor de nieuwe woning.

Momenteel worden lang niet zoveel woningen gebouwd als het demissionaire kabinet had beoogd, maar als de woningbouw in een versnelling komt, voorziet Van Zantwijk alleen maar meer problemen voor de nieuwbouwsector met het energienet. "Als we aan de volledige woningvraag zouden voldoen, gaat dit mis", stelt hij.

Meer uit Financieel

Bonden lijken niet onder de indruk van reactie NS op ultimatums

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en VVMC lijken niet onder de indruk van de reactie van NS op de door hen gestelde ultimatums. In principe heeft het spoorbedrijf nog even tijd om daarop te reageren, maar de brief van NS was "weinig hoopgevend", aldus VVMC-voorzitter Wim Eilert.

4 uur geleden
NS reageert op ultimatums, gevolgen spoorstakingen nog onbekend

UTRECHT (ANP) - De NS heeft zondagmiddag gereageerd op ultimatums van vakbonden. Het spoorbedrijf wil de bonden op die manier weer aan tafel krijgen om een nieuwe cao uit te onderhandelen. Het is nog niet duidelijk in hoeverre de vakbonden gehoor geven aan de reactie van NS, en daarmee in hoeverre stakingen zijn uitgesloten.

7 uur geleden
Lagere olieprijs leidt tot goedkoper vliegticket, zegt IATA-baas

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De luchtvaartindustrie profiteert van lagere olieprijzen die de kosten van kerosine drukken. Als gevolg daarvan hebben airlines ruimte om de prijzen van vliegtickets te verlagen, vertelde directeur Willie Walsh van de internationale brancheorganisatie voor luchtvaartmaatschappijen IATA.

10 uur geleden
Samenwerking in luchtvaart om India te verbinden met VS en Europa

DELHI (ANP) - De Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo gaat samenwerken met Delta Air Lines, Air France-KLM en Virgin Atlantic. Daarmee willen de airlines meer steden in India verbinden met bestemmingen in de Verenigde Staten, Canada en Europa. Dat hebben de luchtvaartmaatschappijen zondag aangekondigd.

11 uur geleden
Autoverkoop stijgt voor het eerst dit jaar, Tesla nog in het slop

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal verkochte nieuwe auto's in Nederland is in mei gestegen na vier maanden met dalende cijfers. Dat hebben de autobrancheorganisaties RAI Vereniging, BOVAG en RDC zondag gemeld. De verkoop van Tesla's zit echter nog altijd in het slop.

12 uur geleden
Nieuw Duits belastingbeleid moet bedrijven aan stekkerauto helpen

BERLIJN (ANP/DPA) - De regering in Duitsland wil het aantrekkelijker maken voor Duitse bedrijven om over te stappen op een volledig elektrische auto. Het ministerie van Financiƫn is daarom van plan de belastingregels te wijzigen, meldt dpa op basis van een wetsvoorstel dat het persbureau heeft ingezien.

13 uur geleden
Elon Musk ontkent drugsgebruik na bericht The New York Times

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Elon Musk ontkent extensief drugsgebruik tijdens de verkiezingscampagne van Donald Trump vorig jaar. Hij reageert daarmee op een bericht van The New York Times, waarin werd beweerd dat Musk veelvuldig ketamine en andere soorten drugs zou gebruiken. "Voor de duidelijkheid, ik gebruik GEEN drugs! The New York Times liegt", schreef Musk in een bericht op X.

14 uur geleden