Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NVM start proef om doorstroming woningmarkt te stimuleren

NVM start proef om doorstroming woningmarkt te stimuleren

NIEUWEGEIN (ANP) - Makelaars starten met een proef om het aankomend woningaanbod eerder in kaart te brengen. De brancheorganisatie Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) wil daarmee onderzoeken of de noodzakelijke doorstroming op de woningmarkt hiermee een impuls kan krijgen. De woningmarkt zit door het steeds verder opdrogende aanbod stevig op slot.

Woningbezitters willen volgens de NVM eerst een nieuwe woning kunnen kopen voor ze hun huidige woning te koop aanbieden. Door het aankomend aanbod voor iedereen online zichtbaar te maken, wil de brancheorganisatie kijken of woningbezitters meer vertrouwen krijgen in het vinden van een toekomstige nieuwe woning. Dat zou kunnen leiden tot meer beweging en doorstroming in de aankoop en verkoop van woningen.

De NVM heeft al een onderzoek laten uitvoeren naar het plan. Daaruit blijkt dat ruim 85 procent van de consumenten met verhuisplannen graag gebruik zou willen maken van dit initiatief. Woningbezitters en woningzoekers willen vooral weten welke huizen er binnenkort op de markt komen. Daarnaast zien woningbezitters de voordelen om de interesse in hun huidige huis alvast te kunnen nagaan. Van de woningeigenaren is 75 procent bereid om de huidige woning aan te melden via aankomend aanbod.

De proef loopt volgens planning tot eind 2022 waarna de resultaten en effecten worden geëvalueerd. De uitkomsten van de proef bepalen volgens de NVM of het initiatief wordt omgezet in een permanente dienst voor alle consumenten.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit lager, Sandisk en Western Digital bij dalers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De chipbedrijven Sandisk en Western Digital stonden bij de verliezers op Wall Street in navolging van de publicatie van kwartaalcijfers. De olieprijzen gingen juist omhoog. Beleggers keken ook uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport van de overheid dat vrijdag naar buiten komt.

2 uur geleden
Amerikaanse import Saudische olie gezakt naar nul vaten in juli

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De import van olie uit Saudi-Arabië door de Verenigde Staten is in de maand juli gedaald naar nul vaten door de oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz, aldus persbureau Bloomberg na cijfers van het Amerikaanse energieministerie. Het is volgens Bloomberg voor het eerst sinds 1985 dat over een volledige maand geen enkel vat Saudische olie is geïmporteerd in de VS.

3 uur geleden
FNV bezorgd om werknemers na uitstel van betaling Babboe-moeder

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV zegt zich grote zorgen te maken over het uitstel van betaling van Accell, het moederbedrijf van fietsmerken als Babboe en Batavus. Woensdag meldde de internationale fietsfabrikant met hoofdkantoor in Amsterdam dat het uitstel is verleend aan zijn Nederlandse entiteiten. Dit brengt voor de 234 werknemers in Nederland grote onzekerheid met zich mee over hun baan, inkomen en toekomst, aldus de grootste vakbond van Nederland.

6 uur geleden
Plusje voor AEX-index, SBM Offshore fors hoger na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een plusje gesloten. Bij de bedrijven in de hoofdgraadmeter was de maritieme oliedienstverlener SBM Offshore een sterke stijger na goed ontvangen cijfers en vooruitzichten.

7 uur geleden
ING waarschuwt klanten voor datalek bij logistieke partner

AMSTERDAM (ANP) - ING meldt dat een deel van zijn klanten mogelijk is geraakt door een datalek bij een logistieke partner. Het gaat volgens de bank om een groep klanten die met gespaarde punten bij ING een fysiek product heeft besteld dat is thuisbezorgd, bijvoorbeeld een koffer of barbecue. Bankrekeningen, betaalgegevens, spaargelden, financiële gegevens of inloggegevens van klanten en de systemen van ING zouden er niet bij betrokken zijn.

8 uur geleden
Investeerder Apollo neemt Britse vliegmaatschappij easyJet over

LONDEN (ANP) - De Britse luchtvaartmaatschappij easyJet wordt overgenomen door de Amerikaanse investeringsmaatschappij Apollo Global Management voor een bedrag van 5,7 miljard pond, omgerekend ruim 6,6 miljard euro. Apollo betaalt 7,15 pond per aandeel in contanten voor easyJet.

8 uur geleden
Chipbedrijven Sandisk en Western Digital onderuit op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Sandisk en Western Digital zijn donderdag onderuitgegaan op de beurzen in New York. De fabrikanten van geheugenchips en dataopslagapparatuur deden afgelopen kwartaal opnieuw goede zaken door de sterke groei van datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten van beide bedrijven voor het huidige kwartaal voldeden echter niet aan de hoge marktverwachtingen. Sandisk zakte 13 procent en Western Digital raakte 19 procent kwijt. Beide aandelen zijn dit jaar hard gestegen door de AI-opmars.

9 uur geleden