NVM start proef om doorstroming woningmarkt te stimuleren
NIEUWEGEIN (ANP) - Makelaars starten met een proef om het aankomend woningaanbod eerder in kaart te brengen. De brancheorganisatie Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) wil daarmee onderzoeken of de noodzakelijke doorstroming op de woningmarkt hiermee een impuls kan krijgen. De woningmarkt zit door het steeds verder opdrogende aanbod stevig op slot.
Woningbezitters willen volgens de NVM eerst een nieuwe woning kunnen kopen voor ze hun huidige woning te koop aanbieden. Door het aankomend aanbod voor iedereen online zichtbaar te maken, wil de brancheorganisatie kijken of woningbezitters meer vertrouwen krijgen in het vinden van een toekomstige nieuwe woning. Dat zou kunnen leiden tot meer beweging en doorstroming in de aankoop en verkoop van woningen.
De NVM heeft al een onderzoek laten uitvoeren naar het plan. Daaruit blijkt dat ruim 85 procent van de consumenten met verhuisplannen graag gebruik zou willen maken van dit initiatief. Woningbezitters en woningzoekers willen vooral weten welke huizen er binnenkort op de markt komen. Daarnaast zien woningbezitters de voordelen om de interesse in hun huidige huis alvast te kunnen nagaan. Van de woningeigenaren is 75 procent bereid om de huidige woning aan te melden via aankomend aanbod.
De proef loopt volgens planning tot eind 2022 waarna de resultaten en effecten worden geëvalueerd. De uitkomsten van de proef bepalen volgens de NVM of het initiatief wordt omgezet in een permanente dienst voor alle consumenten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vindt de stap van WSP Global om het bod op ingenieursbureau Arcadis in te trekken "zeer begrijpelijk" vanuit de Canadezen bezien. "Het is zeer spijtig dat een beursgenoteerde onderneming als Arcadis het niet nodig vond om in gesprek te gaan met een serieus bedrijf", laat adjunct-directeur Errol Keyner van de belangenclub voor beleggers weten.
15 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse overheid gaat de steun uitbreiden voor inwoners van het land die het hardst getroffen worden door de stijgende brandstofprijzen. Dat heeft de Franse minister van Financiën Roland Lescure gezegd. Hij heeft nieuwe maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen die kampen met hoge brandstofkosten door het conflict in het Midden-Oosten.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global staakt zijn pogingen om advies- en ingenieursbedrijf Arcadis over te nemen. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken, werd dinsdag bekendgemaakt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De financieel topman van achterafbetaaldienst Klarna, Niclas Neglen, stapt over naar betaalbedrijf Adyen. Zijn benoeming gaat naar verwachting in op 1 februari, maakte Adyen dinsdag bekend.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stichting achter de massaclaim tegen Booking.com wil dat een Nederlandse rechter zich bij deze zaak ook buigt over het Amerikaanse moederbedrijf en een in Singapore gevestigd zusterplatform. Dat kwam dinsdag naar voren tijdens de eerste zitting over de massaclaim in de rechtbank in Amsterdam.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met winst de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch gestemd, na de flink hogere slotstanden op Wall Street maandag. Techgraadmeter Nasdaq bereikte daar een nieuw record dankzij een herstelrally in de AI-sector. De AI-aandelen stonden vorige week nog onder druk na waarschuwingen over de gevaren van de technologie.
3 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA) - De Oostenrijkse investeerder René Benko is veroordeeld tot een gevangenisstraf van tweeënhalf jaar. De rechtbank in Innsbruck heeft de oprichter van vastgoedconcern Signa schuldig bevonden aan het benadelen van zijn schuldeisers. Signa bezat onder meer warenhuis KaDeWe in Berlijn en het Chrysler Building in New York voordat het eind 2023 omviel.
3 uur geleden