NVM roept minister Mona Keijzer op om in te grijpen op huurmarkt
UTRECHT (ANP) - Makelaarsorganisatie NVM roept minister Mona Keijzer van Volkshuisvesting op om in te grijpen op de huurwoningmarkt "om erger te voorkomen". Daarbij wijst de NVM op de daling van het aantal huurtransacties in de afgelopen drie maanden. Volgens de NVM is het aantal nieuwe huurcontracten met ruim een kwart afgenomen, ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder.
De NVM wijst onder andere op de nieuwe Wet betaalbare huur, van voormalig woonminister Hugo de Jonge, als reden voor de verschraling op de huurmarkt. Doordat huurwoningen in het middensegment door de wet een maximale huurprijs gekregen hebben, kiezen veel verhuurders ervoor om ze te verkopen. Daardoor neemt het aanbod van huurwoningen snel af. "De concurrentie is inmiddels moordend", zegt vakgroepvoorzitter Lana Gerssen van NVM Wonen.
Vastgoedmanagement Nederland-bestuurslid Ronald de Nas ziet dat de Wet betaalbare huur "in eerste instantie een tegenovergesteld effect" heeft. "Met name de kleinere woningen in de oudere wijken zijn niet meer rendabel, onder meer doordat investeringen in verduurzaming te hoog zijn".
Vierkante meter
Vastgoedadviseur Envalue berekende eerder nog dat ongeveer een kwart miljoen huurwoningen die door de wet een maximale huurprijs hebben gekregen, vrij makkelijk terug kunnen naar de vrije sector als ze verduurzaamd worden. Maar dat blijkt volgens De Nas dus een prijzige aangelegenheid.
Door het steeds kleiner wordende aanbod op de huurmarkt, nemen de gemiddelde huurprijzen per vierkante meter steeds verder toe. Volgens de NVM betaal je tegenwoordig gemiddeld 17,24 euro per vierkante meter, dat is 8 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De gewasprijzen stevenen in de maand augustus af op de scherpste stijging sinds juli 2012 als gevolg van de oorlogen in Oekraïne en Iran en door het extreme weer. De Bloomberg Agriculture Spot Index, die de tien belangrijkste gewassen volgt, gaat af op een stijging van meer dan 13 procent.
6 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het mode- en cosmeticamerk van Victoria Beckham heeft voor het eerst sinds de oprichting winst geboekt. Het bedrijf van het voormalig lid van de populaire Britse meidengroep Spice Girls wist zich daarmee staande te houden in de lastige markt voor luxeartikelen.
14 minuten geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Turkse economie is in het tweede kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, steeg met 1,1 procent ten opzichte van het eerste kwartaal, meldde het Turkse statistiekbureau.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nogat, de beheerder en uitbater van een pijpleidingsysteem op de bodem van de Noordzee, zet een volgende stap in de ontwikkeling van de eerste directe gasverbinding tussen Nederland en Noorwegen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe week. De vrees voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten laaide weer op na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran. De VS vielen Iraanse raketlanceerinstallaties bij Larak Island in de Straat van Hormuz aan. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen daardoor flink op.
2 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Gamescom, de grootste gamesbeurs ter wereld, trok afgelopen dagen bijna een recordaantal bezoekers. Het evenement dat van woensdag tot en met zondag in Keulen werd gehouden, kreeg 368.000 mensen over de vloer. Dat waren er 11.000 meer dan in 2025, al bleef het net onder het record van 373.000 bezoekers uit 2019, het jaar voor de coronapandemie.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Het vermogen van de topman en medeoprichter van de Chinese webwinkel Shein, Sky Xu, zal bij de beursgang van het bedrijf flink dalen. Het in Singapore gevestigde Shein, bekend om zijn spotgoedkope kleding en andere producten, gaat dinsdag naar de beurs in Hongkong.
3 uur geleden