NVM roept minister Mona Keijzer op om in te grijpen op huurmarkt
UTRECHT (ANP) - Makelaarsorganisatie NVM roept minister Mona Keijzer van Volkshuisvesting op om in te grijpen op de huurwoningmarkt "om erger te voorkomen". Daarbij wijst de NVM op de daling van het aantal huurtransacties in de afgelopen drie maanden. Volgens de NVM is het aantal nieuwe huurcontracten met ruim een kwart afgenomen, ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder.
De NVM wijst onder andere op de nieuwe Wet betaalbare huur, van voormalig woonminister Hugo de Jonge, als reden voor de verschraling op de huurmarkt. Doordat huurwoningen in het middensegment door de wet een maximale huurprijs gekregen hebben, kiezen veel verhuurders ervoor om ze te verkopen. Daardoor neemt het aanbod van huurwoningen snel af. "De concurrentie is inmiddels moordend", zegt vakgroepvoorzitter Lana Gerssen van NVM Wonen.
Vastgoedmanagement Nederland-bestuurslid Ronald de Nas ziet dat de Wet betaalbare huur "in eerste instantie een tegenovergesteld effect" heeft. "Met name de kleinere woningen in de oudere wijken zijn niet meer rendabel, onder meer doordat investeringen in verduurzaming te hoog zijn".
Vierkante meter
Vastgoedadviseur Envalue berekende eerder nog dat ongeveer een kwart miljoen huurwoningen die door de wet een maximale huurprijs hebben gekregen, vrij makkelijk terug kunnen naar de vrije sector als ze verduurzaamd worden. Maar dat blijkt volgens De Nas dus een prijzige aangelegenheid.
Door het steeds kleiner wordende aanbod op de huurmarkt, nemen de gemiddelde huurprijzen per vierkante meter steeds verder toe. Volgens de NVM betaal je tegenwoordig gemiddeld 17,24 euro per vierkante meter, dat is 8 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
36 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een kleine plus gesloten. Beleggers waren voorzichtig door de stijgende olieprijzen en zorgen rond AI. Olie- en gasproducent Shell en oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden op het Damrak van de duurdere olie.
15 uur geleden