Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NVM: plannen woningmarkt te rooskleurig

NVM: plannen woningmarkt te rooskleurig

DEN HAAG (ANP) - De plannen voor de woningmarkt van het nieuwe kabinet zijn te rooskleurig, zegt makelaarsvereniging NVM. De verwachting is dat met het beschikbaar komen van meer woningen de prijzen dit jaar minder hard zullen stijgen, maar alleen als er daadwerkelijk veel meer huizen worden bijgebouwd. NVM-voorzitter Onno Hoes betwijfelt openlijk of de nieuwe minister van Volkshuisvesting Hugo de Jonge elk jaar de geambieerde 100.000 woningen haalt. "Dat zit er niet in", zei hij in een toelichting op de NVM-kwartaalcijfers.

Voor dit jaar verwacht de NVM een gemiddelde prijsstijging van huizen van zo'n 10 procent. Dat is een stuk lager dan de gemiddelde prijsstijging van de afgelopen kwartalen, die steeds op zo'n 20 procent lag. Het perspectief dat het kabinet kopers biedt, kan wel voor verlichting op de oververhitte woningmarkt zorgen, zegt Hoes. "Dan is de kans groot dat ze geduldiger worden qua verhuizen en dat de druk van de markt af haalt."

"De plannen zijn nog nooit zo groot en concreet geweest als nu. Als gemeenten echt in de benen komen, kom je alweer dichter bij die aantallen", zegt Hoes. Maar, "niks is zo veranderlijk als prognoses. Het is voor iedereen koffiedik kijken", aldus de voorzitter.

Banken zoals ABN AMRO en Rabobank gingen eerder uit van een gemiddelde prijsstijging dit jaar van zo'n 12,5 procent, ING van zo'n 10 procent. Dit komt door onder meer een naar verwachting hogere hypotheekrente, wegebbende effecten van startersvrijstellingen en het verruimen van de leennormen.

Meer uit Financieel

Airbus stapt in productie van waterstofmotoren voor vliegtuigen

LEIDEN (ANP) - Airbus is van plan om met een vliegtuigmotorenfabrikant een bedrijf op te zetten voor de productie van waterstofmotoren. Die moeten op termijn een alternatief worden voor verbrandingsmotoren op fossiele brandstoffen, om zo de CO2-uitstoot van de luchtvaart te verminderen. De Europese vliegtuigbouwer verwacht dat de joint venture met MTU Aero Engines vanaf volgend jaar actief is.

10 minuten geleden
Onderzoekers: CO2-beprijzing maakt glastuinbouw verlieslatend

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers in de glastuinbouw zullen door nieuwe klimaatmaatregelen verlies lijden als ze dezelfde opbrengsten behalen als in de afgelopen jaren. Dat is een van de conclusies van onderzoekers van Wageningen Social & Economic Research na een analyse van verschillende plannen. In al die beleidsvarianten gaan de energiekosten sterk omhoog door de beprijzing van CO2-uitstoot.

2 uur geleden
FNV: flexwet is belangrijke stap in aanpak onzeker werk

DEN HAAG (ANP) - FNV noemt het een belangrijke stap dat de Eerste Kamer heeft ingestemd met een wetsvoorstel dat flexwerkers meer zekerheid biedt over onder meer hun inkomen en werktijden. De vakbond waarschuwt wel dat onzeker werk zich kan verplaatsen naar andere constructies als de politiek maar een deel van de maatregelen doorvoert. Ook is goede handhaving nodig om te voorkomen dat regels worden omzeild.

3 uur geleden
Zware verliezen chipbedrijven duwen AEX in het rood

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak stond dinsdag onder druk door forse koersverliezen bij de grote chipbedrijven. ASMI, ASML en Besi verloren tot meer dan 7 procent, na zware koersverliezen in de Aziatische chipsector eerder op de dag. Die volgden op de resultaten van Samsung.

3 uur geleden
OESO bezorgd over invloed concurrentiebeding op productiviteit

PARIJS (ANP) - Contractuele afspraken die werknemers verbieden om bij een concurrent aan de slag te gaan, hebben mogelijk een negatief effect op de productiviteit. Dat stelt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een rapport. Concurrentiebedingen worden de afgelopen vijf jaar steeds vaker opgenomen in een contract, ziet de organisatie.

4 uur geleden
Canadees plan voor defensiebank krijgt steun van acht landen

ANKARA (ANP) - Canada heeft steun van acht andere landen gekregen voor een defensiebank die investeringen in militaire middelen moet vergemakkelijken. De Russische inval in Oekraïne en de onzekerheid over Amerikaanse steun voor bondgenoten zorgen ervoor dat veel landen hun eigen defensiesector willen versterken. Deze nieuwe financiële instelling moet daarbij helpen met kredietgaranties en leningen.

4 uur geleden
Franse wijnboeren vrezen kleinere oogst door aanhoudende hitte

PARIJS (ANP/RTR) - De extreme zomerhitte in Frankrijk remt de druivengroei in belangrijke wijnregio's zoals Champagne, Bordeaux en Bourgogne. Wijnproducenten waarschuwen dinsdag voor een kleinere oogst en een van de vroegste oogsten ooit.

5 uur geleden