NVM geeft inzicht of huizenprijzen verder zijn gedaald
DEN HAAG (ANP) - Makelaarsvereniging NVM maakt donderdag de cijfers over het slotkwartaal van vorig jaar en heel 2022 bekend. In het derde kwartaal daalden de prijzen van koopwoningen voor het eerst in lange tijd. De verwachting is dat die trend zich door heeft gezet. Mede door de gestegen hypotheekrente zullen de prijzen onder druk blijven staan.
De NVM waarschuwt al langere tijd dat de woningmarkt zeer gespannen blijft. Hoewel de prijzen daalden en de ergste oververhitting in het derde kwartaal wat verdween, was er nog steeds flink meer vraag naar woningen dan aanbod. De makelaarsvereniging geeft ook een inkijk of die situatie is verbeterd.
Of de bouw van nieuwe woningen vordert houdt de NVM ook in de gaten. Dat geeft weer een beeld of de kabinetsplannen om honderdduizenden nieuwe woningen te bouwen de komende jaren haalbaar zullen zijn. Door de stikstofproblematiek en personeelstekorten bij gemeenten die bouwvergunningen moeten verstrekken werden de doelen de afgelopen tijd al niet gehaald.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
8 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
16 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
22 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
22 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
23 uur geleden