NVM geeft inzicht of huizenprijzen verder zijn gedaald
DEN HAAG (ANP) - Makelaarsvereniging NVM maakt donderdag de cijfers over het slotkwartaal van vorig jaar en heel 2022 bekend. In het derde kwartaal daalden de prijzen van koopwoningen voor het eerst in lange tijd. De verwachting is dat die trend zich door heeft gezet. Mede door de gestegen hypotheekrente zullen de prijzen onder druk blijven staan.
De NVM waarschuwt al langere tijd dat de woningmarkt zeer gespannen blijft. Hoewel de prijzen daalden en de ergste oververhitting in het derde kwartaal wat verdween, was er nog steeds flink meer vraag naar woningen dan aanbod. De makelaarsvereniging geeft ook een inkijk of die situatie is verbeterd.
Of de bouw van nieuwe woningen vordert houdt de NVM ook in de gaten. Dat geeft weer een beeld of de kabinetsplannen om honderdduizenden nieuwe woningen te bouwen de komende jaren haalbaar zullen zijn. Door de stikstofproblematiek en personeelstekorten bij gemeenten die bouwvergunningen moeten verstrekken werden de doelen de afgelopen tijd al niet gehaald.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is vorig jaar voor het eerst in ruim tien jaar teruggelopen. In totaal zijn 19.608 motorfietsen op kenteken gezet, 211 stuks minder dan in 2024, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt. Vergeleken met tien jaar geleden is de verkoop van nieuwe motorfietsen met ruim de helft gestegen.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De duurste woningen stonden afgelopen jaar gemiddeld gezien in Blaricum. Daarmee neemt de Noord-Hollandse gemeente de eerste plek over van het naastgelegen Laren. In het Gooise Blaricum kostte een huis vorig jaar gemiddeld ruim 1,1 miljoen euro, Laren zakte naar de derde plek met een gemiddelde verkoopsom van bijna 978.000 euro. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster.
1 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR/AFP) - De Ierse waakhond voor gegevensbescherming is dinsdag een onderzoek gestart naar X vanwege het genereren van seksueel getinte afbeeldingen, waaronder het laten uitkleden van mensen op foto's, door Grok, het AI-product van Elon Musk. Het onderzoek is de nieuwste stap in een internationale tegenreactie tegen Grok.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil met een nieuw besparingsprogramma de kosten met zo'n 60 miljard euro terugdringen, veel meer dan tot nu toe was voorzien. Dat meldt zakenblad Manager Magazin op basis van ingewijden. Hiermee moeten de kosten tegen 2028 met 20 procent dalen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, ziet het overleg van zes lidstaten met de grootste economieën in de EU, waaronder Nederland, niet als bedreiging voor het werk van de Eurogroep. Daar bespreken de ministers van Financiën van de eurolanden vrijwel maandelijks financiële en economische kwesties. "Het is potentieel positief", zei Pierrakakis maandag na afloop van de vergadering van de Eurogroep.
11 uur geledenATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.
14 uur geleden