NVJ vindt persbreidel ADO 'onprofessioneel en teleurstellend'
AMSTERDAM (ANP) - Journalistenvakbond NVJ vindt het besluit van voetbalclub ADO Den Haag om journalisten van Omroep West niet meer te woord te staan "zeer onprofessioneel en teleurstellend". Dat zei een woordvoerder van de NVJ donderdag. ADO Den Haag besloot hiertoe na een kritisch stuk dat Omroep West publiceerde over de resultaten van de club.
"Het lijkt ons dat ADO door zowel pers als publiek serieus genomen wil worden", stelt de NVJ. "Deze houding en de weigering om gewoon in gesprek te gaan met Omroep West getuigt van onprofessioneel gedrag. Je mag kritiek hebben op een publicatie of een item. Maar doe dat dan constructief en beargumenteer de kritiek ook. Zeg niet: deze journalisten zeggen iets dat we niet leuk vinden, dus ontzeggen we ze de toegang tot onze mensen."
De NVJ overweegt contact op te nemen met Omroep West en de club om de mogelijkheid van bemiddeling te verkennen.
ADO: feitelijke onjuistheden
ADO besloot dat interviewverzoeken van Omroep West met spelers, trainers en clubbestuurders voorlopig worden afgewezen. De Haagse club klaagt over "feitelijke onjuistheden" in het bericht, die de reputatie van de club en "individuele betrokkenen" zouden schaden. Maar toelichting op die vermeende fouten heeft de club niet gegeven. ADO liep vorig seizoen promotie naar de Eredivisie mis. Eind mei, vlak na de laatste wedstrijd, publiceerde Omroep West een bericht over spanningen binnen de selectie en onvrede over trainer Darije Kalezic.
De regionale zender besloot vanwege deze maatregel voorlopig geen verslag meer te doen van de wedstrijden van ADO Den Haag. De club speelt op 10 augustus zijn eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
6 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
8 uur geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
10 uur geleden