NVJ vindt persbreidel ADO 'onprofessioneel en teleurstellend'
AMSTERDAM (ANP) - Journalistenvakbond NVJ vindt het besluit van voetbalclub ADO Den Haag om journalisten van Omroep West niet meer te woord te staan "zeer onprofessioneel en teleurstellend". Dat zei een woordvoerder van de NVJ donderdag. ADO Den Haag besloot hiertoe na een kritisch stuk dat Omroep West publiceerde over de resultaten van de club.
"Het lijkt ons dat ADO door zowel pers als publiek serieus genomen wil worden", stelt de NVJ. "Deze houding en de weigering om gewoon in gesprek te gaan met Omroep West getuigt van onprofessioneel gedrag. Je mag kritiek hebben op een publicatie of een item. Maar doe dat dan constructief en beargumenteer de kritiek ook. Zeg niet: deze journalisten zeggen iets dat we niet leuk vinden, dus ontzeggen we ze de toegang tot onze mensen."
De NVJ overweegt contact op te nemen met Omroep West en de club om de mogelijkheid van bemiddeling te verkennen.
ADO: feitelijke onjuistheden
ADO besloot dat interviewverzoeken van Omroep West met spelers, trainers en clubbestuurders voorlopig worden afgewezen. De Haagse club klaagt over "feitelijke onjuistheden" in het bericht, die de reputatie van de club en "individuele betrokkenen" zouden schaden. Maar toelichting op die vermeende fouten heeft de club niet gegeven. ADO liep vorig seizoen promotie naar de Eredivisie mis. Eind mei, vlak na de laatste wedstrijd, publiceerde Omroep West een bericht over spanningen binnen de selectie en onvrede over trainer Darije Kalezic.
De regionale zender besloot vanwege deze maatregel voorlopig geen verslag meer te doen van de wedstrijden van ADO Den Haag. De club speelt op 10 augustus zijn eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Haagse wethouder Richard de Mos (Economie en Binnenstad) wil onderzoeken hoe personen die de voorbije dagen via sociale media hebben opgeroepen tot plunderingen en geweld financieel aansprakelijk kunnen worden gesteld voor de schade die Haagse ondernemers hierdoor hebben geleden. Dat heeft hij zondag laten weten.
3 minuten geledenALMELO (ANP) - De politie heeft zaterdagavond om 23.45 uur een bericht via Burgernet uitgestuurd in verband met diverse autobranden in de omgeving van Almelo. Volgens RTV Oost ging het om vier autobranden binnen een half uur op verschillende locaties in Almelo.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De pakketbezorger die eerder deze week in de Amsterdamse Jordaan door een motoragent werd getaserd, gaat daarvan begin komende week aangifte doen. Dat bevestigt zijn advocaat Gerald Roethof na berichtgeving van AT5.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel er geen rellen of plunderingen hebben plaatsgevonden, heeft de politie zaterdag 34 mensen aangehouden tijdens onrust in Den Haag. Het overgrote deel van hen is minderjarig en afkomstig uit diverse plaatsen, waaronder Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht. De jongeren werden onder meer aangehouden voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezitten van verboden middelen, zoals illegaal vuurwerk.
12 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden is opnieuw beklad. Dit keer zijn de obelisk en de gedenkmuur met rode en zwarte verf besmeurd. Op beelden op de sociale media van de begraafplaats is te zien dat er leuzen zijn aangebracht als 'Fuck Refugees', 'Not against Russians but against commies' en 'Dutch government = commies'.
13 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - De groep migranten die zaterdagochtend van een rubberboot voor de Zeeuwse kust is gehaald, verblijft in de Brigade Brabant-Oost van de marechaussee in Hoogerheide. Het gaat om 36 mannen uit Afghanistan, zegt een woordvoerder van de marechaussee.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.
15 uur geleden