NVJ vindt persbreidel ADO 'onprofessioneel en teleurstellend'
AMSTERDAM (ANP) - Journalistenvakbond NVJ vindt het besluit van voetbalclub ADO Den Haag om journalisten van Omroep West niet meer te woord te staan "zeer onprofessioneel en teleurstellend". Dat zei een woordvoerder van de NVJ donderdag. ADO Den Haag besloot hiertoe na een kritisch stuk dat Omroep West publiceerde over de resultaten van de club.
"Het lijkt ons dat ADO door zowel pers als publiek serieus genomen wil worden", stelt de NVJ. "Deze houding en de weigering om gewoon in gesprek te gaan met Omroep West getuigt van onprofessioneel gedrag. Je mag kritiek hebben op een publicatie of een item. Maar doe dat dan constructief en beargumenteer de kritiek ook. Zeg niet: deze journalisten zeggen iets dat we niet leuk vinden, dus ontzeggen we ze de toegang tot onze mensen."
De NVJ overweegt contact op te nemen met Omroep West en de club om de mogelijkheid van bemiddeling te verkennen.
ADO: feitelijke onjuistheden
ADO besloot dat interviewverzoeken van Omroep West met spelers, trainers en clubbestuurders voorlopig worden afgewezen. De Haagse club klaagt over "feitelijke onjuistheden" in het bericht, die de reputatie van de club en "individuele betrokkenen" zouden schaden. Maar toelichting op die vermeende fouten heeft de club niet gegeven. ADO liep vorig seizoen promotie naar de Eredivisie mis. Eind mei, vlak na de laatste wedstrijd, publiceerde Omroep West een bericht over spanningen binnen de selectie en onvrede over trainer Darije Kalezic.
De regionale zender besloot vanwege deze maatregel voorlopig geen verslag meer te doen van de wedstrijden van ADO Den Haag. De club speelt op 10 augustus zijn eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen.
Meer uit Binnenland
HORST (ANP) - Een aanhoudingseenheid van de politie heeft dinsdag een 26-jarige Helmonder aangehouden voor een brand in 2020 in Eindhoven waarbij een jongen zwaargewond raakte. De politie kon de verdachte in het Limburgse Horst aanhouden na nieuw ontvangen informatie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op de Nieuwstraat in het centrum van Rotterdam is dinsdag rond 17.45 uur geschoten. De schutter is in een auto gestapt en weggereden in de richting van treinstation Blaak, meldt een woordvoerder van de politie. Het mogelijke doelwit is ook weggekomen. De politie is naar beiden op zoek.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt naar de levering van extra munitie voor de boordkanonnen van Oekraïnes F-16's, zegt het ministerie van Defensie. Daarmee kunnen de gevechtsvliegtuigen Russische drones en kruisraketten neerhalen.
1 uur geledenUITHUIZEN (ANP) - In een waarschuwingsbrief aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) verzoekt de Groningse gemeente Het Hogeland om de noodopvanglocatie in Uithuizen te beëindigen. De gemeente geeft het COA een "hersteltermijn" van drie maanden, meldt zij dinsdag.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de 20-jarige Mohammed H. uit Purmerend ervan dat hij een 16-jarig meisje in Rotterdam heeft mishandeld door haar online onder druk te zetten en op te dragen zichzelf te snijden. Volgens het OM moest het slachtoffer tussen 30 april en 10 juli met een scherp voorwerp de naam Zoro in haar lichaam kerven, waardoor ze littekens opliep.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Naar schatting voelen 442.000 bi+ mensen in Nederland zich psychisch ongezond. Dat stelt Bi+ Nederland op basis van een eigen omrekening van cijfers uit de nieuwe lhbtiqa+-monitor. Ook hebben bi+ mensen vaker dan homoseksuele en lesbische mensen in het afgelopen jaar een suïcidepoging gedaan.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kans op neerslag neemt de komende periode in Nederland en in stroomgebieden van de Maas en de Rijn toe, maar de afvoer van deze rivieren is op dit moment "onveranderd uitzonderlijk laag". Dat staat in de dinsdag bijgewerkte 'droogtemonitor' van Rijkswaterstaat. De lage afvoer van water heeft gevolgen voor scheepvaart, natuur en waterkwaliteit.
3 uur geleden