NVJ vindt persbreidel ADO 'onprofessioneel en teleurstellend'
AMSTERDAM (ANP) - Journalistenvakbond NVJ vindt het besluit van voetbalclub ADO Den Haag om journalisten van Omroep West niet meer te woord te staan "zeer onprofessioneel en teleurstellend". Dat zei een woordvoerder van de NVJ donderdag. ADO Den Haag besloot hiertoe na een kritisch stuk dat Omroep West publiceerde over de resultaten van de club.
"Het lijkt ons dat ADO door zowel pers als publiek serieus genomen wil worden", stelt de NVJ. "Deze houding en de weigering om gewoon in gesprek te gaan met Omroep West getuigt van onprofessioneel gedrag. Je mag kritiek hebben op een publicatie of een item. Maar doe dat dan constructief en beargumenteer de kritiek ook. Zeg niet: deze journalisten zeggen iets dat we niet leuk vinden, dus ontzeggen we ze de toegang tot onze mensen."
De NVJ overweegt contact op te nemen met Omroep West en de club om de mogelijkheid van bemiddeling te verkennen.
ADO: feitelijke onjuistheden
ADO besloot dat interviewverzoeken van Omroep West met spelers, trainers en clubbestuurders voorlopig worden afgewezen. De Haagse club klaagt over "feitelijke onjuistheden" in het bericht, die de reputatie van de club en "individuele betrokkenen" zouden schaden. Maar toelichting op die vermeende fouten heeft de club niet gegeven. ADO liep vorig seizoen promotie naar de Eredivisie mis. Eind mei, vlak na de laatste wedstrijd, publiceerde Omroep West een bericht over spanningen binnen de selectie en onvrede over trainer Darije Kalezic.
De regionale zender besloot vanwege deze maatregel voorlopig geen verslag meer te doen van de wedstrijden van ADO Den Haag. De club speelt op 10 augustus zijn eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
13 uur geleden