Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NVJ veroordeelt VVD-voorlichter die microfoon journalist afpakt

NVJ veroordeelt VVD-voorlichter die microfoon journalist afpakt

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) veroordeelt het gedrag van een VVD-medewerker tijdens een interviewpoging door een journalist van het linkse YouTube-kanaal Left Laser. Op beelden van het kanaal die op Twitter rondgaan is te zien dat de Left Laser-verslaggever VVD-fractievoorzitter Sophie Hermans vragen stelt als zij maandag het gebouw van de Tweede Kamer verlaat. Zij geeft herhaaldelijk aan daarop geen antwoord te willen geven. Als de journalist blijft aandringen, trekt de aanwezige voorlichter van de VVD hem de microfoon uit zijn handen en gooit die weg.

Thomas Bruning, algemeen secretaris van de NVJ, zegt dat de journalist van Left Laser zich naar aanleiding van het incident heeft gemeld bij PersVeilig, het gezamenlijke initiatief van de NVJ, het Nederlands Genootschap van Hoofdredacteuren, de politie en het Openbaar Ministerie. "En dat is ook terecht", zegt Bruning. "Dit gedrag kan niet, zeker niet als het komt van een politieke partij die zegt persvrijheid en persveiligheid hoog in het vaandel te hebben staan."

Bruning zegt dat hij de verslaggever wil adviseren om aangifte te doen. Weliswaar is de journalist "aandringend", aldus Bruning, maar "dit gebeurde op de openbare weg, dus dat is zijn goed recht". De twee hadden dit in woorden moeten oplossen, vindt hij.

Eerder incident

De NVJ-bestuurder benadrukt dat hij VVD-fractievoorzitter Hermans niet veroordeelt, maar alleen de voorlichter van de partij, Kees Berghuis. "Hermans pareert de journalist volgens mij netjes door uit te leggen dat ze geen zin heeft in het interview. Dat is haar goed recht." Maar de medewerker gaat "ver buiten zijn boekje", aldus Bruning.

De VVD was niet direct bereikbaar voor commentaar, Hermans schrijft op Twitter dat de woordvoerder de microfoon niet had moeten afpakken. "Klopt", reageert Berghuis daarop. "Dat had ik niet moeten doen. Excuses daarvoor."

In mei was er een soortgelijk incident rond de verslaggever van Left Laser. Toen trok directeur Yoeri Albrecht van het Amsterdamse debatcentrum De Balie hardhandig de microfoon uit de handen van de journalist. Albrecht bood daar later zijn excuses voor aan.

Meer uit Binnenland

Treinproblemen rond Schiphol verholpen

SCHIPHOL (ANP) - De problemen op het spoor bij Schiphol zijn verholpen, zo is te zien op de website van de NS. De treinen die langs de luchthaven komen lijken weer volgens dienstregeling te rijden.

17 minuten geleden
Vrijwel alle wegen weer open na NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - Vrijwel alle wegen, snelwegen, op- en afritten, viaducten en tunnels die waren afgesloten in verband met de NAVO-top, zijn weer open. Dit meldt Rijkswaterstaat donderdagochtend. De N44 is nog wel afgesloten, evenals een aantal lokale wegen.

51 minuten geleden
Zeer grote brand in veevoederbedrijf in Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - In een veevoederfabriek aan de Antennestraat in Veenendaal is in de nacht van woensdag op donderdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat meldt de Veiligheidsregio Utrecht.

51 minuten geleden
Oorzaak storing Schiphol bekend, donderdag normaal treinverkeer

UTRECHT (ANP) - ProRail heeft de oorzaak gevonden van de seinstoring die woensdag voor veel hinder zorgde op het spoor rond Schiphol. Het gaat om een defecte railspoel, "een elektrische component die het mogelijk maakt dat treinen kunnen rijden", zo legt een woordvoerster van de spoorbeheerder uit. Een aannemer van ProRail begint rond 22.00 uur aan de reparatie van het defect, een "complexe klus". Het herstel duurt naar verwachting de hele nacht.

8 uur geleden
Meer pro-Russische ddos-aanvallen in Nederland rond NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - De afgelopen dagen zijn er meer ddos-aanvallen uitgevoerd op Nederlandse websites door pro-Russische hackersgroepen rond de NAVO-top, zegt justitieminister David van Weel. Veel aanvallen konden snel worden afgewend, volgens de VVD-minister.

12 uur geleden
Eerste in Israël gestrande Nederlanders aangekomen in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De eerste groep Nederlandse reizigers die in Israël waren gestrand, is woensdagavond met een chartervlucht aangekomen op Vliegbasis Eindhoven. Het vliegtuig met daarin de Nederlanders landde iets na 18.30 uur op de luchthaven. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten dat het gaat om een groep van 96 mensen. Op de vlucht zat ook een tiental mensen uit Finland, Ierland, Litouwen en Polen.

12 uur geleden
Trump weer vertrokken vanaf Schiphol na NAVO-top

SCHIPHOL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weer vertrokken uit Nederland. Iets voor 18.00 uur steeg het presidentiële vliegtuig, de Air Force One, op vanaf de Kaagbaan op Schiphol. Kort voor zijn vertrek hield Trump nog een persconferentie in Den Haag.

13 uur geleden