Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nvidia ziet kwartaalomzet op jaarbasis verdrievoudigen

Nvidia ziet kwartaalomzet op jaarbasis verdrievoudigen

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia blijft doorgroeien en meldt opnieuw een recordomzet. Over het derde kwartaal kwam het totaal aan inkomsten uit op ruim 18 miljard dollar. Dat is een verdrievoudiging ten opzichte van dezelfde periode een jaar geleden. Met name de datacentertak van de belangrijke speler op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) liet een sterke omzetstijging zien.

De inkomsten binnen deze divisie stegen met 41 procent in vergelijking met het voorgaande kwartaal. Met 14,5 miljard dollar was datacentertak goed voor het leeuwendeel van de omzet voor Nvidia. De nettowinst kwam uit op meer dan 9 miljard dollar, tegen 680 miljoen dollar een jaar eerder. Een jaar geleden kampte het bedrijf nog met een zwakkere vraag vanuit de gamesindustrie naar zijn halfgeleiders en videokaarten.

Nvidia stelde in augustus al te verwachten flink te kunnen profiteren van de grote vraag naar techniek voor toepassingen op het gebied van AI. Het bedrijf was voorheen met name bekend van de ontwikkeling van grafische kaarten voor gamecomputers. Maar inmiddels speelt Nvidia een centrale rol binnen de AI-technologie. Zo maakt het bedrijf processors voor datacenters.

Op de financiële markten werd al dagen uitgekeken naar het kwartaalbericht van Nvidia en de verwachtingen waren hooggespannen. Het is echter maar de vraag in hoeverre de extreem hoge verwachtingen van beleggers tegemoet worden gekomen. Zo verwacht Nvidia in het vierde kwartaal een omzet van 20 miljard dollar te kunnen draaien, maar er zijn prognoses die oplopen tot 21 miljard dollar.

Meer uit Financieel

Nederlandse export ruim 3 procent omhoog in juni

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export is in juni met 3,1 procent toegenomen in vergelijking met een jaar eerder. Volgens voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) exporteerden bedrijven vooral meer aardolieproducten, machines en elektrotechnische apparaten naar het buitenland.

1 uur geleden
Prijzen energie en motorbrandstof stuwen inflatie tot 3,2 procent

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in juli gemiddeld 3,2 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers. De inflatie valt iets hoger uit dan de 3,1 procent die bij de eerdere snelle raming werd gemeld. De inflatie liep daarmee nog verder op na de stevige daling in juni tot 2,9 procent.

1 uur geleden
Koophuizen in bijna alle gemeenten in prijs gestegen

DEN HAAG (ANP) - In bijna alle Nederlandse gemeenten waren bestaande koopwoningen in het tweede kwartaal duurder dan een jaar eerder, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. Landelijk gezien werd voor een koophuis gemiddeld ruim 4 procent meer neergeteld.

1 uur geleden
ING: horeca groeit nog nauwelijks door zuinige consument

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse horeca groeit dit jaar naar verwachting nauwelijks doordat consumenten minder geld uitgeven aan etentjes en cafébezoeken. Tegelijkertijd stijgen de horecaprijzen in 2026 met gemiddeld 5 procent, door inflatie en de hogere btw op logies die begin dit jaar werd ingevoerd. Dat staat in een dinsdag verschenen rapport van ING. De bankeconomen voorzien voor 2027 nauwelijks verbeteringen voor restaurants en cafés.

2 uur geleden
Wall Street licht lager door stijgende olieprijzen en oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager gesloten door groeiende twijfels over een spoedige oplossing voor het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook de stijgende olieprijzen drukten de stemming bij beleggers.

10 uur geleden
Fed-bestuurder: meerdere renteverhogingen nodig tegen inflatie

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Fed-bestuurder Beth Hammack zegt dat mogelijk meerdere renteverhogingen nodig zijn om de inflatie in de Verenigde Staten terug te brengen naar de doelstelling van 2 procent van de Amerikaanse centrale bank. Ze wil echter niet vooruitlopen op waar de rente uiteindelijk moet uitkomen.

10 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan op verder voorzichtige dag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag op de hoogste stand ooit gesloten. Het slotrecord van afgelopen dinsdag van 1112,49 werd dankzij een plus van 0,2 procent iets aangescherpt, tot 1113,35 punten. Verder was er weinig beweging op de Europese beurzen.

14 uur geleden