Nvidia ziet kwartaalomzet op jaarbasis verdrievoudigen
SANTA CLARA (ANP) - Nvidia blijft doorgroeien en meldt opnieuw een recordomzet. Over het derde kwartaal kwam het totaal aan inkomsten uit op ruim 18 miljard dollar. Dat is een verdrievoudiging ten opzichte van dezelfde periode een jaar geleden. Met name de datacentertak van de belangrijke speler op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) liet een sterke omzetstijging zien.
De inkomsten binnen deze divisie stegen met 41 procent in vergelijking met het voorgaande kwartaal. Met 14,5 miljard dollar was datacentertak goed voor het leeuwendeel van de omzet voor Nvidia. De nettowinst kwam uit op meer dan 9 miljard dollar, tegen 680 miljoen dollar een jaar eerder. Een jaar geleden kampte het bedrijf nog met een zwakkere vraag vanuit de gamesindustrie naar zijn halfgeleiders en videokaarten.
Nvidia stelde in augustus al te verwachten flink te kunnen profiteren van de grote vraag naar techniek voor toepassingen op het gebied van AI. Het bedrijf was voorheen met name bekend van de ontwikkeling van grafische kaarten voor gamecomputers. Maar inmiddels speelt Nvidia een centrale rol binnen de AI-technologie. Zo maakt het bedrijf processors voor datacenters.
Op de financiële markten werd al dagen uitgekeken naar het kwartaalbericht van Nvidia en de verwachtingen waren hooggespannen. Het is echter maar de vraag in hoeverre de extreem hoge verwachtingen van beleggers tegemoet worden gekomen. Zo verwacht Nvidia in het vierde kwartaal een omzet van 20 miljard dollar te kunnen draaien, maar er zijn prognoses die oplopen tot 21 miljard dollar.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De lage waterstand heeft voor een flinke toename van het aantal riviercruiseschepen in Rotterdam gezorgd. In augustus en september kwamen er ruim twee keer zoveel schepen naar Rotterdam vergeleken met vorig jaar, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Riviercruiseaanbieders hebben reizen naar onder meer Duitsland geschrapt om de uitzonderlijk lage waterstanden en kiezen voor andere bestemmingen.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager aan de handel begonnen. Daarmee werd een stapje teruggedaan op Wall Street na de nieuwe records van de brede S&P 500-index en op de technologiebeurs Nasdaq een dag eerder. De techfondsen gaven daarbij terrein prijs. Later op de dag komen nog de notulen van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank van vorige maand.
53 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern Shell heeft recordresultaten geboekt met de raffinage van olie. Het verschil in prijs tussen ruwe aardolie en geraffineerde producten, zoals brandstoffen als diesel en benzine, was nooit zo groot als in het derde kwartaal. Daarbij profiteert het Britse bedrijf van de schaarste die is ontstaan door de Iranoorlog en Oekraïense aanvallen op raffinaderijen in Rusland, die leidden tot een Russisch exportverbod voor benzine en diesel.
54 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Maar een op de tien Duitse bedrijven is gewapend tegen cyberaanvallen met kunstmatige intelligentie (AI). Terwijl een op de zes afgelopen jaar waarschijnlijk of misschien doelwit was van zo'n aanval, maken de toezichthouder en de koepel van cyberinspectiebedrijven op uit gezamenlijk onderzoek.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering heeft de verkoop van een logistiek bedrijf aan de Chinese staatsrederij Cosco geblokkeerd. Dat doet Duitsland vanwege zorgen over de veiligheid, meldt het ministerie van Economische Zaken.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft woensdag ingestemd met een tijdelijke korting op tol voor zware voertuigen, zoals bussen en vrachtwagens, die weinig uitstoten.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT voor tieners, de variant van OpenAI voor jongeren, is te riskant voor de doelgroep. Dat concludeert Common Sense Media, een Amerikaanse non-profitorganisatie die ouders, kinderen en scholen adviseert over media en technologie. Het rapport roept OpenAI op om tieners tussen 13 en 17 geen toegang te geven tot ChatGPT totdat het een veilige ervaring kan bieden.
4 uur geleden