Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nvidia ziet kwartaalomzet op jaarbasis verdrievoudigen

Nvidia ziet kwartaalomzet op jaarbasis verdrievoudigen

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia blijft doorgroeien en meldt opnieuw een recordomzet. Over het derde kwartaal kwam het totaal aan inkomsten uit op ruim 18 miljard dollar. Dat is een verdrievoudiging ten opzichte van dezelfde periode een jaar geleden. Met name de datacentertak van de belangrijke speler op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) liet een sterke omzetstijging zien.

De inkomsten binnen deze divisie stegen met 41 procent in vergelijking met het voorgaande kwartaal. Met 14,5 miljard dollar was datacentertak goed voor het leeuwendeel van de omzet voor Nvidia. De nettowinst kwam uit op meer dan 9 miljard dollar, tegen 680 miljoen dollar een jaar eerder. Een jaar geleden kampte het bedrijf nog met een zwakkere vraag vanuit de gamesindustrie naar zijn halfgeleiders en videokaarten.

Nvidia stelde in augustus al te verwachten flink te kunnen profiteren van de grote vraag naar techniek voor toepassingen op het gebied van AI. Het bedrijf was voorheen met name bekend van de ontwikkeling van grafische kaarten voor gamecomputers. Maar inmiddels speelt Nvidia een centrale rol binnen de AI-technologie. Zo maakt het bedrijf processors voor datacenters.

Op de financiële markten werd al dagen uitgekeken naar het kwartaalbericht van Nvidia en de verwachtingen waren hooggespannen. Het is echter maar de vraag in hoeverre de extreem hoge verwachtingen van beleggers tegemoet worden gekomen. Zo verwacht Nvidia in het vierde kwartaal een omzet van 20 miljard dollar te kunnen draaien, maar er zijn prognoses die oplopen tot 21 miljard dollar.

Meer uit Financieel

Hoofdeconoom Rabo: kabinetsdoel economische groei niet haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet maakte met Prinsjesdag bekend de economie jaarlijks met 1,5 procent te willen laten groeien. Maar de Rabobank verwacht niet dat het kabinet dit gaat halen met de investeringen die Den Haag nu doet. Dat stelde hoofdeconoom Otto Raspe bij RaboResearch de dag na Prinsjesdag tijdens het Miljoenenontbijt in Amsterdam, dat door VNO-NCW Metropoolregio Amsterdam werd georganiseerd.

56 minuten geleden
Brussel wil meer handel via zuidelijke Kaukasus en Centraal-Azië

STRAATSBURG (ANP) - Europa zou meer handel moeten drijven met en via de landen in de zuidelijke Kaukasus en Centraal-Azië. Dat zei de voorzitter van de Europese Commissie woensdag in haar jaarlijkse State of the Union.

1 uur geleden
Voorzitter VNO-NCW pleit voor breed sociaal akkoord

ROTTERDAM (ANP) - Een groot sociaal akkoord staat bovenaan de lijst met wensen van voorzitter van VNO-NCW Coen van Oostrom. Dat zei hij na het Miljoenenontbijt in Rotterdam. Daarvoor kijkt de voorzitter van de ondernemersvereniging naar de vakbonden. Van Oostrom sprak opnieuw de hoop uit dat de bonden snel aan tafel komen om te praten over sociale zekerheid.

1 uur geleden
Saudi-Arabië wil meer olie exporteren via Straat van Hormuz

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië voert de directe verkoop op van ruwe olie die zich net buiten de Straat van Hormuz bevindt. De stap volgt op de sluiting van de belangrijke oost-westelijke pijpleiding van het koninkrijk na een aanval met drones.

1 uur geleden
Von der Leyen: Europa moet in de race om AI blijven

STRAATSBURG (ANP) - Europa moet zijn best blijven doen "om in de race te blijven" als het aankomt op AI en niet achterblijven bij de Verenigde Staten en China. Dat stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in haar jaarlijkse speech, de State of the Union, in het Europees Parlement.

1 uur geleden
Rechter wijst bezwaar tegen import Israëlische producten af

DEN HAAG (ANP) - De rechter heeft het Israël Producten Centrum (IPC) in het ongelijk gesteld in zijn poging het importverbod op goederen uit Israëlische nederzettingen in bezette gebieden van tafel te krijgen. De Nederlandse importeur van Israëlische producten spande vorige maand een kort geding aan tegen de Staat om het verbod, dat op 22 september ingaat, tegen te houden.

1 uur geleden
Von der Leyen wil Europese grondstoffenorganisatie tegen China

STRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie wil een nieuwe Europese organisatie voor kritieke grondstoffen in de strijd tegen China. Dat zei ze in haar jaarlijkse toespraak, de State of the Union, waarin ze de politieke punten voor de EU uiteenzet. Wie in die Europese organisatie moet plaatsnemen, zei ze niet.

2 uur geleden