Nvidia wint op vrijwel vlakke Wall Street
NEW YORK (ANP) - Nvidia is dinsdag een van de winnaars op de beurzen van New York, die verder weinig beweging lieten zien. De ontwerper en verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) is het waardevolste bedrijf ter wereld geworden, boven Microsoft en Apple. Het Amerikaanse concern is dit jaar al ruim 160 procent meer waard geworden en is nu goed voor meer dan 3,3 biljoen dollar. Het aandeel noteerde bij het slot van de handel op Wall Street 3,5 procent hoger.
Verder deden beleggers het rustig aan in aanloop naar Juneteenth op woensdag. De Amerikaanse beurzen zijn dicht op de dag dat de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten wordt herdacht. Beleggers richtten zich verder op de Amerikaanse winkelverkopen, die in mei met 0,1 procent zijn toegenomen. Dat was minder dan verwacht. Het cijfer geeft meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consument.
De Dow-Jonesindex liet weinig beweging zien aan het einde van de handelsdag en sloot 0,1 procent hoger op 38.834,86 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg iets meer dan 0,2 procent tot 5487,03 punten. Ook technologiegraadmeter Nasdaq bleef vrijwel vlak op 17.862,23 punten.
Rentetarieven VS
Een bestuurder van de Federal Reserve zei dinsdag dat ze optimistisch is over de vooruitgang die de Amerikaanse centrale bank boekt om de inflatie terug te dringen. Ze verwacht dat de Fed dit jaar kan beginnen met het verlagen van de rentetarieven. Vorige week liet de Fed de rente opnieuw onveranderd, waarmee het rentetarief nog altijd blijft staan op het hoogste niveau sinds 2001.
Branchegenoten liftten dinsdag niet mee op het succes van Nvidia. Chipbedrijven Intel en AMD noteerden bij het slot van de beurzen minnen tot 2,4 procent.
Hoorzitting Boeing
Hewlett Packard Enterprise steeg 0,8 procent. De topman van het Amerikaanse IT-bedrijf presenteerde dinsdag tijdens een conferentie in Las Vegas een nieuwe reeks hardware, software en diensten aan bedrijven die op verschillende manieren AI willen inzetten. Veel bedrijven willen bijvoorbeeld meer gebruikmaken van de enorme hoeveelheden data die ze opslaan.
Boeing zakte 1,9 procent. Topman Dave Calhoun van de vliegtuigfabrikant is dinsdag ondervraagd tijdens een hoorzitting in de Amerikaanse Senaat over de veiligheid van zijn vliegtuigen.
Dollar- en oliekoersen
De euro was 1,0740 dollar waard, tegen 1,0737 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,6 procent meer op 81,58 dollar per vat. Brentolie steeg 1,3 procent in prijs, tot 85,33 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiƫle markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Wingtech heeft in China een rechtszaak aangespannen tegen de Nederlandse chipfabrikant Nexperia en een aantal bestuurders. Nexperia is een dochterbedrijf van Wingtech, maar de ondernemingen zijn sinds vorig jaar verwikkeld in een felle ruzie over de controle over de chipmaker. Wingtech houdt de Nijmeegse chipmaker verantwoordelijk voor 8 miljard yuan schade, ongeveer 1 miljard euro.
3 uur geledenBOXTEL (ANP) - De failliete onlinewoonwinkel fonQ is weer actief onder de vleugels van de onlinegroep Etrias. Het platform, met een variƫteit aan onlinespeciaalzaken onder zich, heeft zowel de handelsnaam als de webshop overgenomen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven zijn positief over het doel van het wetsvoorstel dat voor meer loontransparantie moet zorgen, maar waken tegelijkertijd voor de administratieve lasten daarvan. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de wereldhandel is vooralsnog beperkt gebleven, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Volgens het instituut is de wereldhandel in maart, de eerste maand van de oorlog, met 2,1 procent afgenomen ten opzichte van de maand daarvoor.
6 uur geleden