Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nvidia wint op vrijwel vlakke Wall Street

Nvidia wint op vrijwel vlakke Wall Street

NEW YORK (ANP) - Nvidia is dinsdag een van de winnaars op de beurzen van New York, die verder weinig beweging lieten zien. De ontwerper en verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) is het waardevolste bedrijf ter wereld geworden, boven Microsoft en Apple. Het Amerikaanse concern is dit jaar al ruim 160 procent meer waard geworden en is nu goed voor meer dan 3,3 biljoen dollar. Het aandeel noteerde bij het slot van de handel op Wall Street 3,5 procent hoger.

Verder deden beleggers het rustig aan in aanloop naar Juneteenth op woensdag. De Amerikaanse beurzen zijn dicht op de dag dat de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten wordt herdacht. Beleggers richtten zich verder op de Amerikaanse winkelverkopen, die in mei met 0,1 procent zijn toegenomen. Dat was minder dan verwacht. Het cijfer geeft meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consument.

De Dow-Jonesindex liet weinig beweging zien aan het einde van de handelsdag en sloot 0,1 procent hoger op 38.834,86 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg iets meer dan 0,2 procent tot 5487,03 punten. Ook technologiegraadmeter Nasdaq bleef vrijwel vlak op 17.862,23 punten.

Rentetarieven VS

Een bestuurder van de Federal Reserve zei dinsdag dat ze optimistisch is over de vooruitgang die de Amerikaanse centrale bank boekt om de inflatie terug te dringen. Ze verwacht dat de Fed dit jaar kan beginnen met het verlagen van de rentetarieven. Vorige week liet de Fed de rente opnieuw onveranderd, waarmee het rentetarief nog altijd blijft staan op het hoogste niveau sinds 2001.

Branchegenoten liftten dinsdag niet mee op het succes van Nvidia. Chipbedrijven Intel en AMD noteerden bij het slot van de beurzen minnen tot 2,4 procent.

Hoorzitting Boeing

Hewlett Packard Enterprise steeg 0,8 procent. De topman van het Amerikaanse IT-bedrijf presenteerde dinsdag tijdens een conferentie in Las Vegas een nieuwe reeks hardware, software en diensten aan bedrijven die op verschillende manieren AI willen inzetten. Veel bedrijven willen bijvoorbeeld meer gebruikmaken van de enorme hoeveelheden data die ze opslaan.

Boeing zakte 1,9 procent. Topman Dave Calhoun van de vliegtuigfabrikant is dinsdag ondervraagd tijdens een hoorzitting in de Amerikaanse Senaat over de veiligheid van zijn vliegtuigen.

Dollar- en oliekoersen

De euro was 1,0740 dollar waard, tegen 1,0737 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,6 procent meer op 81,58 dollar per vat. Brentolie steeg 1,3 procent in prijs, tot 85,33 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ACM: telecombedrijven te vaag over internetcontracten

DEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieders geven te weinig duidelijke en transparante informatie over de status van internetcontracten, prijswijzigingen en snelheidsadviezen. Dit meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Telecombedrijven moeten duidelijker en transparanter communiceren naar consumenten over het aflopen van hun contracten, de mogelijkheid van verlenging en prijswijzigingen en een passend snelheidsadvies geven.

12 minuten geleden
Arbo Unie verwacht flink meer ziekmeldingen na carnaval

NIEUWEGEIN (ANP) - Arbo Unie verwacht dat het aantal ziekmeldingen in de provincies waar mensen het meest carnaval vieren, flink stijgt in de week na de viering. Zo voorziet de arbodienstverlener op basis van verzuimmeldingen over de afgelopen drie jaar een stijging van gemiddeld 37 procent in de provincies Limburg, Noord-Brabant en Zeeland.

18 minuten geleden
Spaanse treindienst verstoord na start driedaagse staking

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - De Spaanse treindienstregeling is verstoord door een driedaagse staking van machinisten. Die begon maandagochtend uit onvrede over de veiligheid op het spoor. Vorige maand kwamen door twee treinongelukken kort na elkaar 47 mensen om.

1 uur geleden
Dsm zakt op beurs na verkoop dierentak, InPost wint na overname

KAISERAUGST/MAASTRICHT (ANP) - Speciaalchemieconcern dsm-firmenich verkoopt de tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding ter waarde van 2,2 miljard euro aan investeringsmaatschappij CVC Capital Partners. Na het afstoten van Animal Nutrition & Health (ANH) richt het Nederlands-Zwitserse bedrijf zich alleen nog op grondstoffen voor verzorgingsproducten en voedingssupplementen voor consumenten. CVC en dsm-firmenich zijn beide genoteerd in de Amsterdamse AEX-index.

1 uur geleden
Douaniers voeren dinsdagmiddag actie op Schiphol voor meer loon

SCHIPHOL (ANP) - Douaniers voeren dinsdagmiddag actie op Schiphol en de havens van Rotterdam en Vlissingen omdat ze een hoger salaris voor ambtenaren willen. Dit doen ze door tijdelijk extra controles uit te voeren, meldt vakbond FNV, ook namens CNV en AC Rijksvakbonden. De bonden waarschuwen dat de actie kan leiden tot flinke vertragingen voor reizigers en het goederenvervoer.

1 uur geleden
Postkluisjesbedrijf InPost wordt overgenomen voor 7,8 miljard

AMSTERDAM (ANP) - Het aan de Amsterdamse aandelenbeurs genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost wordt overgenomen door een investeringsconsortium met onder meer investeringsmaatschappij Advent International en pakketbezorger FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro, werd maandag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Oproep tot opstappen handelsminister VS om contacten Epstein

WASHINGTON (ANP/DPA) - Een Republikeins lid van het Huis van Afgevaardigden wil dat de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zijn functie neerlegt over diens vermeende contacten met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Afgevaardigde Thomas Massie deed de oproep in een interview met CNN.

2 uur geleden