Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nvidia wint op vrijwel vlakke Wall Street

Nvidia wint op vrijwel vlakke Wall Street

NEW YORK (ANP) - Nvidia is dinsdag een van de winnaars op de beurzen van New York, die verder weinig beweging lieten zien. De ontwerper en verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) is het waardevolste bedrijf ter wereld geworden, boven Microsoft en Apple. Het Amerikaanse concern is dit jaar al ruim 160 procent meer waard geworden en is nu goed voor meer dan 3,3 biljoen dollar. Het aandeel noteerde bij het slot van de handel op Wall Street 3,5 procent hoger.

Verder deden beleggers het rustig aan in aanloop naar Juneteenth op woensdag. De Amerikaanse beurzen zijn dicht op de dag dat de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten wordt herdacht. Beleggers richtten zich verder op de Amerikaanse winkelverkopen, die in mei met 0,1 procent zijn toegenomen. Dat was minder dan verwacht. Het cijfer geeft meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consument.

De Dow-Jonesindex liet weinig beweging zien aan het einde van de handelsdag en sloot 0,1 procent hoger op 38.834,86 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg iets meer dan 0,2 procent tot 5487,03 punten. Ook technologiegraadmeter Nasdaq bleef vrijwel vlak op 17.862,23 punten.

Rentetarieven VS

Een bestuurder van de Federal Reserve zei dinsdag dat ze optimistisch is over de vooruitgang die de Amerikaanse centrale bank boekt om de inflatie terug te dringen. Ze verwacht dat de Fed dit jaar kan beginnen met het verlagen van de rentetarieven. Vorige week liet de Fed de rente opnieuw onveranderd, waarmee het rentetarief nog altijd blijft staan op het hoogste niveau sinds 2001.

Branchegenoten liftten dinsdag niet mee op het succes van Nvidia. Chipbedrijven Intel en AMD noteerden bij het slot van de beurzen minnen tot 2,4 procent.

Hoorzitting Boeing

Hewlett Packard Enterprise steeg 0,8 procent. De topman van het Amerikaanse IT-bedrijf presenteerde dinsdag tijdens een conferentie in Las Vegas een nieuwe reeks hardware, software en diensten aan bedrijven die op verschillende manieren AI willen inzetten. Veel bedrijven willen bijvoorbeeld meer gebruikmaken van de enorme hoeveelheden data die ze opslaan.

Boeing zakte 1,9 procent. Topman Dave Calhoun van de vliegtuigfabrikant is dinsdag ondervraagd tijdens een hoorzitting in de Amerikaanse Senaat over de veiligheid van zijn vliegtuigen.

Dollar- en oliekoersen

De euro was 1,0740 dollar waard, tegen 1,0737 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,6 procent meer op 81,58 dollar per vat. Brentolie steeg 1,3 procent in prijs, tot 85,33 dollar per vat.

Meer uit Financieel

IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

17 minuten geleden
Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten.

1 uur geleden
ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

3 uur geleden
Trump dreigt Fed-baas na einde van zijn termijn uit Fed te zetten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Donald Trump heeft gedreigd om Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan uit het bestuur van de Amerikaanse centrale bank als Powell na het einde van zijn termijn als voorzitter niet onmiddellijk helemaal vertrekt bij de Fed. "Ik zal hem moeten ontslaan, oké, als hij niet op tijd vertrekt", zei de Amerikaanse president in een woensdag uitgezonden interview met Fox Business.

3 uur geleden
AWVN: loonsverhogingen in nieuwe cao's trekken weer aan

DEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland trekken de laatste tijd weer iets aan. Dat constateert werkgeversvereniging AWVN in nieuwe cijfers over de vorige maand afgesloten cao's. Daarin werd de dalende trend van de voorgaande maanden doorbroken en kwam de gemiddelde loonstijging weer tot boven de 3 procent.

4 uur geleden
Rechters bankentuchtrecht gaan in staking

AMSTERDAM (ANP) - Rechters die betrokken zijn bij het bancaire tuchtrecht hebben het werk deels neergelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) naar aanleiding van berichtgeving in NRC.

4 uur geleden
Beleggers op Wall Street voorzichtig na recente aandelenrally

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York deden het woensdag bij de opening rustig aan, na de winsten van de afgelopen handelsdagen. De beurs kreeg de voorbije dagen steun van optimisme dat de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk worden hervat.

4 uur geleden